Opel Astra Sis Farı ve Hız Sabitleyici Hk.

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Benim 2006 Model Astra H Hb Essential (Baz versiyonu) aracım bulunmakta ve aracıma sis farı ve hız sabitleyici taktırmak istiyorum (Şiddetle)... Fakat aracımda bunlarla ilgili her hangi bir tesisat var mı yok mu onu da bilmiyorum açıkçası. Daha sonradan takılan sis farı arka sis farına bağlanıyor falan diyor elektrikçi usta ama ben de böyle bir tesisata sıcak bakmıyorum. Hız sabitleyici hususunda da sadece onun alınması gereken bir kolu var onu biliyorum başka ne lazım bilmiyorum. Konu ile ilgili olarak görüşlerinizi ve tecrübelerinizi sunarsanız sevinirim. İyi forumlar.

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız sabitleyici sadece kol değil, debriyaj müşürü diye bir parça daha var, debriyaja basıldığında hız sabitleyicinin devreden çıkmasını sağlayan. Montajdan sonra da sistemi beyne tanıtıyorlar. Serviste işçilik dahil 200 TL gibi bir fiyatı vardı.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
anakara opis yapıyormuş orda aracınızı gösterın ıc tesısatı olabılıyor ama motora beyne gıden tesısat olmuyor her aracta farklı cıkıyor veya 2 aynı model aracta bıle ayrı bırınde tam tesısat bırınde olmayı verıyor ama astra h de tesısat olabılır cc kol ve debrıaj muşhuru ıle hal olur

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladım, o zaman servisten de bu işi fazla bir ücret ödemeden halledebiliriz. Geçen servise karlık, marşpiye ve rüzgarlık seti sordum 2700 lira civarında bir fiyat çıkarttılar. O da boyasız sadece ürün ücreti. Ondan sonra da bir daha servise girmeme kararı aldım kendi kendime. :) Nihayetinde servisteki çalışan adam da sanayiden yetişme usta değil mi? Sadece biraz seminer görüyorlar o kadar :) Daha sağlam bir usta olduğunu bilsem sanayine gider ona gösteririm. Bir de işte bu SİS farı muhabbeti var. Acaba onu nasıl halledebilirim. Farların bulunduğu tuş takımını falan mı değiştirmeleri gerekiyor. Ben aracın içinde bir yerleri delerler saçma sapan ortalıkta sallanan kablolar gözükür diye korkuyorum. Pek rabet olmamış konuya ama ben yine de bekliyorum cevapları.

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sis farları bazı araçlarda (yeni modellerde özellikle) tesisat çekili oluyor sadece sis lambalarını takıyorsunuz ama içeride butonu var mıdır aracınızda bilmiyorm.. Ben şahsen aracıma ekstradan bi buton koydurdum... Tesisatı olup olmadığını elektrikçi arkadaşa baktırırsanız söyler..

cetto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takılmasına mutlaka takılır, en kötü ihtimalle soteye güzel bir anahtar koydurup kumanda edilir. İlk gözüme çarpan örnek

http://www.hepsiburada.com/jsv-nos-...tegoryid=20006818&productid=otsv1801700001716

Sonradan sis farı taktırmak iyi hoş da, açık unutup gitmek var. Orjinal takılı olanlarda far açıkken aracı terketmek istediğinde alarm veriyor, haliyle sonradan yapılan sistemde bu olmayacaktır diye düşünüyorum. Sabaha akünün cansız bedeni ile karşılaşmak var :confused:

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru vallaha. Kesinlikle sinyal önemli. Bir çok zaman o uyarıyor bizi kapıyı açtığımızda :D

hakn_cetn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru vallaha. Kesinlikle sinyal önemli. Bir çok zaman o uyarıyor bizi kapıyı açtığımızda :D

Egerki sis Farlarınıza ayrı anahtar baglamayı dsunursenız ben kendı aracımda uyguladım taktıgı söyleyeyım sıze kıbar bır ısıklı cıt cıt anahtar alırsınız dogal olarak Role koyacaksınız sızı cektıgı akım fazla oldugu ıcın anahtarın ustunden gecıremezsınız yanı anahtara verecegınız + ucunu park ampullerınden alırsınız anahtara getırır anahtardan roleye cekersınız role sis akü baglantısını yaparsınız bu süretlle parklarınızı acmadan sis'i yakamazsınız yaktıgınız zaman ısıklı anahtarda yanıp ufak bir uyarı verektır herşeyi gectim egerki sisleri kapamadan aracınızdan ayrılsanız bile parklarınız veya kısa farlarınız acık oldugu ıcın alarm verecektır ve siz farlarınızı kapadıgınız anda sis farının anahtarı acıkta olsa anahtarı kontrol eden uc parktan aldıgınız ıcın oda kapanacaktır en güzel şekli bu bence sonradan yapılan işlemlerde egerki düğmeyi gösterge paneline baglatabilirseniz zaten ekranda sıs ısaretı cıkıcaktır iyi günler..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hortingen olmuş konu...