opel combo 1,7 hız sorunu

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazot fıltresı yenı mı değişti??? mazotun seffaf hortumuna bakın,köpük olma ıhtımalı yuksek,havalı mazot gıttıgı ıcın enjektörlere,aracın fazla mazota ıhtıyacı oldugu anda eksik mazot gıdıp sıstem arızası verıyor,lamba yakıp çekışten dusuyor..ugrarsanız yardımcı olurum..

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e abi beyinler madem lamba yanmadı kalsaydı öylede ondan sonra arızayı arardınız..
yeterki bi lamba yakmasın..

turbonun basıncını,cooler ın boruları
enjektörleri birde düşük ihtimal pompaya bakardın yürüme problemini çözerdiniz bir türlü..
hiç mi gitmiyor senin araba..?

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha taze taze bir taksici ile görüştüm...antalyada 1.7 combodan taksi çok var diyebilirim...abiye dedim sen arıza lambası - hız problemi yaşadınmı ??
dedi evet...çook uğraştık bulunamadı dedi onu vermiş yine aynından alıyor..
o arabadada belli balı problemler oluyor du dedi çok çok mantıklı bir iş yapmışlar bence

araba sürekli stop ediyordu felan vs...beyini motorun üzerinden bir miktar yükselterek sıcaktan uzaklaştırmışlar...
şimdi problemler kesildi dedi...
benimkide ne yapıyorsa ısındımı yapıyor..
dediğini tutup bende yükselticem vallahi...öncedende aklıma gelmişti içinde bobin ve transistörler var..yaşlanınca yapabilir aslında.. nekadar uzaklaştırabilirsem kar bence..
şimdi tecrübenin bir kısmı sabitlendi :)

ben bazen araç soğukken araca yükleniyorum daha sıcaklık motorun dışına çıkma ihtimali yokken otoban yakın canım sıkılıyor lamba yanıyor dönüyorum... sıcaktan olsa motorun etrafını ısıtması için biraz süre lazım .. motor soğukken 2 kmde yakmayı başarıyorum :)

zeka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazot fıltresı yenı mı değişti??? mazotun seffaf hortumuna bakın,köpük olma ıhtımalı yuksek,havalı mazot gıttıgı ıcın enjektörlere,aracın fazla mazota ıhtıyacı oldugu anda eksik mazot gıdıp sıstem arızası verıyor,lamba yakıp çekışten dusuyor..ugrarsanız yardımcı olurum..

abi 5 aralıkta beyaz eşya taksidi bitiyor o tarihten hemen sonra gelmeyi düşünüyorum aracı satamayacağım heralde benim gibi 230binde bir aracı kim alır :)

turbo2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi 5 aralıkta beyaz eşya taksidi bitiyor o tarihten hemen sonra gelmeyi düşünüyorum aracı satamayacağım heralde benim gibi 230binde bir aracı kim alır :)
maalesef zekı,dost acı soyler fakat soylemek zorundayım,bıraz acele etmıssın gıbı geldı arabayı alırken..neyse saglık olsun bunlar hallolacak seyler,allah daha buyugunden korusun..

microgazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
e abi beyinler madem lamba yanmadı kalsaydı öylede ondan sonra arızayı arardınız..

enjektörleri birde düşük ihtimal pompaya bakardın yürüme problemini çözerdiniz bir türlü..

düz yolda fena degil ama rampa çıkmak gerektigi zaman birinci vitesten devirlenmesi çok iyi fakat ikiye attıgım an araba yıgılıyo öyleki geçen bi as900 kamyon benden sellektör yaparak yol istiyodu ya rezillik diz boyu anlicağın :)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi seninki hemen yakıyor...bende ara ara ??
ama kesinlikle bir basınç dengesizliği var...istanbulda olaydım motoru indirirdimde...
bakalım bizim alicanın da dediği gibi olmadı bi op com alıp ben kendim çözmeye uğraşacam...

microgazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turbo2 ustam arabanın bakimlarını yakın zamanda yapmıstık sanırsam mazotflitresi falan hepsini degistirdik benden önceki sahibi servisteki arkadasın söledigi dogru ise pompa pompa beyni triger seti falan hepsi orjinal kullanmıs turboyu da yenilemisler biz hortumlarda kaçak olma ihtimaline karsı bütün ince hortumları yeniledik fakat nafile yanlız arabada ön taraftan yag damlatiyodu onu sordugumda arac turbo çekiş olmadigi için orda yag sızdırıyo olabilir demisti fakat ben söktürdüm içinde minik bi hortum vardı oda bayağı yıpranmıstı ve tam sıkılmamıstı onu tam yerine oturtup iyice sıktı yag damlama ve yakıt sorunu düzeldi fakat o boruda biraz deforme olmustu acaba orasi da buna sebep olabilirmi iyice sıktık daha sorun olmaz dediler ama hep sorunu beyine baglıyolar artık teori üretemiyorum :) servisteki arkadaslarda sıkıldı bende haliyle sıkıldım değiştirmedigimiz bi araba kaldı anlıcağınız :)

microgazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi seninki hemen yakıyor...bende ara ara ??
ama kesinlikle bir basınç dengesizliği var...istanbulda olaydım motoru indirirdimde...
bakalım bizim alicanın da dediği gibi olmadı bi op com alıp ben kendim çözmeye uğraşacam...

güzel haberlerini bekliyorum o zaman dostum. yav arabadan bi keyif alamadım bu arızası yüzünden

microgazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lamba yakmadi ama şöyle garip bi durum var benim arac 2003 diger araç 2004 bende klima var onda klima yok bendeki egr manuel ondaki otomatikmis ondan sebep bu sefer beyin benim arabada egr hatası veriyo onun aracında da klima hatası veriyodu biz sadece beyin degisikligi yaparak bendeki arızanın aynıısını ondada veriyomu diye test ettik ama her ikisinde de vermedi ona istinaden servisteki arkadas beyin diye diretio :)