Opel Corsa 1.2i Twinport Essentia Easytronic

torontospor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakacağız yarin..motor altına kaput extra veriyor..ama iyi değil diyorlar..

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düşünmeden alın yakıt olarak çok iyi ş.içi 6-7 litre arası değişir hatta sıkışık trafik yoksa 5.5-6 litre arası yakar performansa gelince mutlaka 1.2 gitmez diyen olacaktır sadece şunu diyorum bayiye gidip test edin ... sonra performansı paylaşın bizimle ... ayrıca kullanım olarak çok rahat ve pratik bir araç

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet Bey bahsi geçen aracı 2010 yılında sıfır aldım. Aynen sizin düşündüğünüz gibi D sınıfı sıfır(insignia, mondeo) araç bakınırken kirada olduğum için ev aldım ve sonrada Corsayı aldım. Yeni, yakıtı az, vergisi düşük tasarruflu, masrafsız, arızasız, sorun çıkarmayan sanayide ustayla, serviste parçayla hiç uğraştırmayan bir araç. Şuan 5 yıl oldu ve 5-6 yıl daha rahat binerim. İnanın küçük sınıfta güvenli, alınabilecek en iyi araç fakat durumunuz elveriyorsa 5-6 farkla H kasa' da bakabilirsiniz. Bagaj biraz küçük ama işinize yararsa alın gitsin yoksa muadili Clio, fiesta, Polo felan da var. Ama fiyatlar biraz farklı olabilir.

Not: 2012-2013 1.2 easytro modellerde şuan piyasada sanırım 150 tane araçta fren problemi oldu ve düzeltilip düzeltilmediğini bilmiyorum ve şuan yok diye biliyorum. Şuankileri bir sorgulayın derim. Birde 2015' te sanırım kasa değişecek ama yenisi tabiki 3-5 lira fazla olur onuda düşünmek ve değerlendirmek gerek.

Son düzenleme:

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet Bey bahsi geçen aracı 2010 yılında sıfır aldım. Aynen sizin düşündüğünüz gibi D sınıfı sıfır(insignia, mondeo) araç bakınırken kirada olduğum için ev aldım ve sonrada Corsayı aldım. Yeni, yakıtı az, vergisi düşük tasarruflu, masrafsız, arızasız, sorun çıkarmayan sanayide ustayla, serviste parçayla hiç uğraştırmayan bir araç. Şuan 5 yıl oldu ve 5-6 yıl daha rahat binerim. İnanın küçük sınıfta güvenli, alınabilecek en iyi araç fakat durumunuz elveriyorsa 5-6 farkla H kasa' da bakabilirsiniz. Bagaj biraz küçük ama işinize yararsa alın gitsin yoksa muadili Clio, fiesta, Polo felan da var. Ama fiyatlar biraz farklı olabilir.

Not: 2012-2013 1.2 easytro modellerde şuan piyasada sanırım 150 tane araçta fren problemi oldu ve düzeltilip düzeltilmediğini bilmiyorum ve şuan yok diye biliyorum. Şuankileri bir sorgulayın derim. Birde 2015' te sanırım kasa değişecek ama yenisi tabiki 3-5 lira fazla olur onuda düşünmek ve değerlendirmek gerek.

2012 ve daha önceki kasalarda tek tük o şikayet vardı, ben alırken de o şikayetler forumda olduğu için hala devam edip etmediğini sordum cevap gelmedi.
ben umursamadım aldım öyle bir problem yok, o şikayette sadece klima açıkken ve geri geri giderken bazen fren az tutuyormuş.
30 yıldır otomotiv sektörünün içerisinde olduğum için internetteki her şikayeti ciddiye almam, bilen de yazıyor bilmeyen de.
adam corsayı kalmış mondeo ile kıyaslıyor, efendim güven hissi vermiyormuş.
verdiğin kaç para da gümüş zurna bekliyorsun?
istisnalar hariç sıradan hiç bir 1.2 araba bundan daha iyi de gitmez. bundan daha sağlam da değil.

Son düzenleme:

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performans konusunda insanlar 1.2 denildiğinde halen akılları 55- 60 bg lik 1.2 lerin performansına gidiyor. halbuki yıllarca 1.4 70 bg uno 75 bg tipo hatta bir çok 1.4 1.6 8valf opel wv vs kullanan insanlarız. bence kasa ağırlığı ve motor gücü orantısı başarılı bu arada 1.2 corsa 1229 cc 1.4 corsa 1364 cc arada 15 bg lik ve 400 rpm lik 15 torkluk bir fark var mesela 1.4 puntolar 75 bg 1.2 pololar 70 bg çoğu kişi bu durumda bile polo yu savunabilir.. performans aracı olmasada yakıt - performans - güven ve sorunsuzluk olarak tatminkar araç ... bu aralar nereye baksam corsa d görüyorum .. bence vectra b gibi efsane olacak bir kasa

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

torontospor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler bilgiler için bende internetteki bilgilere güvenmem değilde dikkate almam diyeyim.Yıllar önce corsa 98 GLS almışdık herkes bu yokuşda bayar çok yakar bir sürü laf işittik babam ile :) Sonra hiç bir sorun çıkarmadan 10 yıl kullandık.

Bir iki arkadaş 2013 AStra Classci 3 eaysytronic alın diyor Sordum ankarada sadece bir yerde comfort paketlisi var oda 48 binlira normal busak onu alacağızda oda yok.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son yakıt ölçümüm: Şehirler arası: 5,1 Litre
Şehiriçi: 6,3 Litre
Geçtiğimizhafta yıllık izindeydim... Şehirlerarasına 800 km kadar şehiriçinde de 400 km kadar yol yaptım... Tabanca atana kadar doldurdum her seferinde

torontospor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsayı aldık 37750 TL'ye..