Opel Corsa B 2000 Direksiyon Sorunu

denemex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Video için Resime tıklayınız.

Araç bilgileri:
Corsa Swing 2000 Model
220.bin km.

90-100 Km sabit hızla DÜMDÜZ yolda giderken videoda gördüğünüz gibi sallanma meydana geliyor. Araç ASLA yolda oynamıyor. Sadece direksiyon sallanıyor. EPS destekli bir direksiyon ve gayet yumuşak... Sorunun direksiyon kutusunda olma ihtimali üzerine birçok ustaya gösterildi. Kimi ustalar direksiyon kutusu değişimi veya revizyonu derken, kimi ustalar hiçbir sorun yok diyorlar.

Aynı sorunu daha önce yaşayanlar varsa yardımlarını bekliyorum...

Son düzenleme:

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Video için Resime tıklayınız.

Araç bilgileri:
Corsa Swing 2000 Model
220.bin km.

90-100 Km sabit hızla DÜMDÜZ yolda giderken videoda gördüğünüz gibi sallanma meydana geliyor. Araç ASLA yolda oynamıyor. Sadece direksiyon sallanıyor. EPS destekli bir direksiyon ve gayet yumuşak... Sorunun direksiyon kutusunda olma ihtimali üzerine birçok ustaya gösterildi. Kimi ustalar direksiyon kutusu değişimi veya revizyonu derken, kimi ustalar hiçbir sorun yok diyorlar.

Aynı sorunu daha önce yaşayanlar varsa yardımlarını bekliyorum...

Benzer bir sorun 2001 Astra' da vardı (kuzenimin aracı) Düz yolda direksiyonu bırakmadım fakat manevra yaparken ilk birkaç derecelik çevirme aracı döndürmüyor, çevirmeye devam edince manevra yapıyordu. Ustalar normal demişti. Daha sonra serviste direksiyon kutusunu komple değiştirmişti.

denemex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer bir sorun 2001 Astra' da vardı (kuzenimin aracı) Düz yolda direksiyonu bırakmadım fakat manevra yaparken ilk birkaç derecelik çevirme aracı döndürmüyor, çevirmeye devam edince manevra yapıyordu. Ustalar normal demişti. Daha sonra serviste direksiyon kutusunu komple değiştirmişti.

Merhaba, ama sorun benzer değil. benim direksiniyonumda boşluk yok. nereye çevirsem anında dönüyor. sorun düz yolda kendi başına bir sallantı yapıyor olması...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aks dağılmıştır.

denemex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emre bey, aks derken motordan tekerlere giden milden bahsediyorsanız o iki kolun oynar kısımları yeni değişti. aks başı deniyor galiba... Rotlar salıncaklar hepsi yenilendi.

direksiyondaki durum önceden de vardı şimdi yine var.. :confused:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aks başları içeride ve dışarıda var. Sağlamlar ise maalesef şanzuman tarafı sorunludur. Lifte alıp boşluklarına bakılmalı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

denemex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aks başları içeride ve dışarıda var. Sağlamlar ise maalesef şanzuman tarafı sorunludur. Lifte alıp boşluklarına bakılmalı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Emre bey, aks olma ihtimalini de sorarak haftasonu ustaya göstereceğim tekrar. Beni en çok endileşelendiren nokta TEHLİKE arz eden bir durum olup olmadığı...

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu titremenin sebebi balans değil mi? bence tekerlere balans ayarı yaptırın.,

denemex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu titremenin sebebi balans değil mi? bence tekerlere balans ayarı yaptırın.,

2014 Aralık öncesi üzerinde bulunan yazlıklara balans yaptırıldı. değişen olmadı. aralıkta 4 adet sıfır kışlıklar takıldı. yine balans yaptırıldı. değişen birşey yok.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Emre bey, aks olma ihtimalini de sorarak haftasonu ustaya göstereceğim tekrar. Beni en çok endileşelendiren nokta TEHLİKE arz eden bir durum olup olmadığı...

Şahsi önerim, Ankaradasınız madem Opel Garage a gidin, o kadar süre usta çözemedi ise, daha da para harcatır. Ama akstır, gidince sadece videoyu göstertin hacı ustaya alsın lifte, sorunu söyler. Aks falan ustayı yönlendirmeyin. İyi usta oradan anlaşılır.