opel corsa d 1.4 2012 stop etme sorunu

netislem

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
baştan belirteyim araç tam otomatik. yaklaşık 3 ay kadar önce hararet nedeniyle orjinal servisine götürdüm ve termostat ile bir kaç hortum değişikliği yapıldı, sorunum bundan sonra başladı. bu işlemin 2 ay sonrasında seyir halinde yavaşlarken araç stop etti, kontağı kapatıp açınca çalıştı ve yoluma devam ettim. 2 saat sonrasında tekrar çalıştırdım yaklaşık 200 metre sonra araç durdu ve bir daha çalışmadı. marş almasına rağmen motor çalışmaz hale geldi. çekici vasıtasıyla önce bir oto elektrikçiye gidildi akü değişti 100 metre yol katedebildi. başka bir ustaya götürüldü immobilizer hatası dendi anahtar kontrol edildi sorun bulunamadı. oto beyinciye gidildi beyinde ve immobilizerde herhangi bir sorun olmadığını söyledi ateşleme bobini değiştirildi 1 ay kadar sorunsuz kullanabildim. geçtiğimiz cuma günü tekrar seyir halinde stop etti ve marş basmasına rağmen motor çalışmayınca ateşleme bobinine giden soketi çıkarıp taktım çalıştı ve en yakın oto tamircisine götürdüm. tekrar cihazlar bağlandı herhangi bir arıza kaydı çıkmadı. 30 km kadar yol yaptım ve tekrar stop edince bu sefer orjinal servisine götüreyim dedim çekici ile götürdüm bujiler değiştirildi cevizlibağ tarafında bir oto beyinciye götürdüm. orjinal cihaza bağlandı motor ve şanzımanda bir arıza kaydı çıkmayınca usta stop etme tekrar ederse tekrar getir dedi. 5km sürüş yapmadan hata tekrarlayınca aynı ustaya görüdüm tekrar cihaza bağlandı ancak hala bir arıza kaydı yoktu aracı orada bırakmak zorunda kaldım.çevremde ve forumlarda bu tarz sorun yaşayan kimseyi bulamadım. başına buna benzer bir durum gelen varsa lütfen yönlendirsin..

• Beğen
Tepkiler: Sefer16

Harundemirel43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Merhaba hocam bu sorunu bu gün ben de yaşadım bir çözüme ulaştınız mı şimdiden teşekkür ederim

burak13

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun bendede var. Araç soğukken sıkıntı yok ama motor ısındığında yolda giderken stop ediyor. Marş basmasına rağmen çalışmıyor. Bazen 10 dakika sonra çalışıyor. Ataşleme bobininden dedi usta değiştirdim ama sorun devam ediyor. Bundanda değilse krank devir sensöründendir dedi. Bakalım buseferde krank devir sensörünü değiştircem. Aksi gibi herhangi bir arızada yakmıyor. Gelişme olursa yazarım buraya. @Harundemirel43 siz sorunu çözebildiniz mi?

Harundemirel43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Hocam bu gün sanayideydim sizin dediğiniz gibi arıza kodu da yakmıyor benim problemimin tahmini bobine giren soketten kaynaklandığını buldu usta onu degiştirdim yaklaşık 40km kullandım şu anlık bi sorun yok yine bu şekilde bi sorun yaşayan arkadaşım vardı onun enjektörler den kaynaklandığı tespit edilmişti enjektörleri kontrol etirdiniz mi?

burak13

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
O soket benimde aklıma geldi hatta tırnağı kırık benimkinin bende bugün yarın tekrar götürcem aracı. Soketi göz önünde bulundurayım bende.

Harundemirel43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Burak hocam benim de soketin tırnağı kırıktı ısınmadan dolayı ve tırnak kırık olduğu için temazsızlık yapmıyormuşmuş bi olmadı bulabilirseniz değiştirin ben Kütahya sanayisinde biraz zor buldum zaten ucuz bir parça

burak13

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim hocam. Sorun inşallah sokettedir. Değiştireyim bende.

Sefer16

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Hocam bu gün sanayideydim sizin dediğiniz gibi arıza kodu da yakmıyor benim problemimin tahmini bobine giren soketten kaynaklandığını buldu usta onu degiştirdim yaklaşık 40km kullandım şu anlık bi sorun yok yine bu şekilde bi sorun yaşayan arkadaşım vardı onun enjektörler den kaynaklandığı tespit edilmişti enjektörleri kontrol etirdiniz mi?
Benim corsa d 1.2 de aynısını yasadim. BOBİN SOKETI değişti ve krank sensoru kablosu ezilmiş onu yeniledi.
sorun çözüldü

Sefer16

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
O soket benimde aklıma geldi hatta tırnağı kırık benimkinin bende bugün yarın tekrar götürcem aracı. Soketi göz önünde bulundurayım bende.
Bobin soketi BOBIN SOKETI arizali yer değişmeli.

Sefer16

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Benim corsa d 1.2 de aynısını yasadim. BOBİN SOKETI değişti ve krank sensoru kablosu ezilmiş onu yeniledi.
sorun çözüldü
Krank sensörü kablosu da kısa devre yapiyormuş.