Opel Corsa D Kasa Hakkında Bilgi

NeOLaCaK

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar; Opel Corsa D kasa hakkında bilgi isteyecektim şuan elimde c kasa corsa var lakin gerek aracın kilometresi gerek yaşı değişimi gerekli hale geldi. Corsa D kasa bakıyorum 2011 den sonrası ama bir duyum aldım ve bu benim biraz canımı sıktı bu sebeple sizlerin fikirlerini almak isterim. D kasa corsaların özellikle 2011 sonrası için motor arızasının çok olduğunu duydum(dizel) bunun ne derece doğru ne derece yanlış ayrıca genel olarak D kasanın sıkıntıları nelerdir? Şimdiden bilgiler için çok teşekkürler.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar; Opel Corsa D kasa hakkında bilgi isteyecektim şuan elimde c kasa corsa var lakin gerek aracın kilometresi gerek yaşı değişimi gerekli hale geldi. Corsa D kasa bakıyorum 2011 den sonrası ama bir duyum aldım ve bu benim biraz canımı sıktı bu sebeple sizlerin fikirlerini almak isterim. D kasa corsaların özellikle 2011 sonrası için motor arızasının çok olduğunu duydum(dizel) bunun ne derece doğru ne derece yanlış ayrıca genel olarak D kasanın sıkıntıları nelerdir? Şimdiden bilgiler için çok teşekkürler.

2014 Corsa (D kasa son seri) Essentia 1.3 CDTi sahibiyim aracım şu an 50 bin km'de periyodik bakımları harici çok şükür bir arıza ile karşılaşmadım.. Her araçta olduğu gibi bazı kronik sorunları var ancak iyi ustalar ile çözülecek türden..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mert Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2012 Essentia sahibiyim. 33 Binde aldım 2. el bakım harici sadece intercooler hortumu değişimi,şarj dinamo kasnağı ve devirdaim pompasından hafif ses geldiği ve ben aşırı titiz olduğum için hemen parçaları yeniledim. Motor konusunda beni hiç üzmedi aksine hep 6. vitesi istedi ama şanzıman yok :D Aracım 5 vites keşke 6 ileri alsam diye hala diyorum :D Ama ona görede parça fiyatları hemen artıyor!