Opel Corsa ECU arızası

Lencom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar, 0 km opel corsa essentia aldım 3 ay önce, herşey iyiydi, ama şimdi vites değiştirirken ayağımı gazdan çekmeme rağmen devir 500 rpm yükselip geri düşüyor, yarım saniye filan sürüyor, bu durum beni rahatsız etti buradaki yetkili servise götürdüm, test sürüşünde bu durum normal dedi , bi türlü arıza olduğunu kabul ettiremedim, daha önce 4 kez araba aldım sattım böyle bir şey ilk defa görüyorum.Yetikili servis beni başından savdı bende özel servise gittim , usta durumu anladı bu yazılımsal bir problem dedi, corsa d kullanan arkadaşlar böyle bir şikayetiniz var mı , Opel 'e dava açmaya hazırlanıyorum.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ara gazcı corsa.
Araç Rolantide dururken, debriyaja basıp çektiğinizde ne yapıyor?
Normalde çok az düşüp yükselmesi lazım, hissetmez çoğu kullanıcı.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor yağı kapağını kontrol etmeniz mümkün mü? Aynısı otomatik vites 2012 model opel corsam da bakım sonrası başıma geldi. Motor yağı kapağını düzgün kapatmamışlar. Daha doğrusu hiç kapatmamışlar.

Arabanın vitesinde değişiklik yaptığımda yani otomatik viteste olduğundan vitesi boşa yada park konumuna aldığımda araba anlık devir yükseltip düşürüyordu. Hemen servise geri götürdüm. Usta kaputu açtı yağ kapağı yerine takılmamış. Çaktırmadan kapağı taktı sonra denedi bir şey yok dedi. :D

Lencom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ara gazcı corsa.
Araç Rolantide dururken, debriyaja basıp çektiğinizde ne yapıyor?
Normalde çok az düşüp yükselmesi lazım, hissetmez çoğu kullanıcı.

Aynen senin dediğin gibi ara gaz veriyor , forumda daha önce bu konu açılmış, hepsini okudum, astra ,vectra gibi araçlarda yapıyormuş ama onlar eski modeller, benim arabam 2000 km de 3 ay oldu , aldığımda böyle olsa hiç dikkatimi çekmezdi , ama 2000 km de daha yeni başladı bu durum, arıza değil fakat yazılım hatası olabilir diye düşünüyorum, sabit devirde giderken problem yok, hızlanırken debriyaja basınca devir bir süre (0.5 sn ) yükselmeye devam ediyor, boşta iken problem yok..arıza lambası yanmıyor.

Lencom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce tekrar test sürüşüne çıktım, bu duruma ek olarak şunları belirteyim ; herhangi bir viteste giderken ayağımı gazdan çekiyorum devir düşmüyor, ve 3.viteste bile araba stop etmedi, hiç gaza dokunmadan bıraktım araba kendi kendine gidiyor dizel araba gibi, arabam 1.2 benzinli, rolantide devir 670, 3 viteste 880, stop etmeden gitmesi normal mi?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Viteste araç stop etmez, durmaya çok yakın değil iseniz. Teker döndükçe motoru da çevirir. Belirli devir altı mekanik ses ile uyarır, zorlama başlar, alt vitesi veya boşu ister.

Düşük hızda, Stop etmeden de gider ama bu esnada balatanız inanılmaz zarar görür. Balata eskidikçe bu özellik de bitecektir.

Araç-debriyaj yeni iken gaza dokunmadan 1 viteste kalkar. Hatta 2. Viteste de kalkabilir ama ömrü kısalır haliyle.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Guventus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun

Merhaba Arkadaşlar, 0 km opel corsa essentia aldım 3 ay önce, herşey iyiydi, ama şimdi vites değiştirirken ayağımı gazdan çekmeme rağmen devir 500 rpm yükselip geri düşüyor, yarım saniye filan sürüyor, bu durum beni rahatsız etti buradaki yetkili servise götürdüm, test sürüşünde bu durum normal dedi , bi türlü arıza olduğunu kabul ettiremedim, daha önce 4 kez araba aldım sattım böyle bir şey ilk defa görüyorum.Yetikili servis beni başından savdı bende özel servise gittim , usta durumu anladı bu yazılımsal bir problem dedi, corsa d kullanan arkadaşlar böyle bir şikayetiniz var mı , Opel 'e dava açmaya hazırlanıyorum.

Selam Lencom, bende de aynı arabanın 2013 modeli var, bakıma girdikten sonra seninkiyle tıpatıp aynı sorunu vermeye başladı. Bir çözüm bulabildin mi?

Guventus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:)

Motor yağı kapağını kontrol etmeniz mümkün mü? Aynısı otomatik vites 2012 model opel corsam da bakım sonrası başıma geldi. Motor yağı kapağını düzgün kapatmamışlar. Daha doğrusu hiç kapatmamışlar.

Arabanın vitesinde değişiklik yaptığımda yani otomatik viteste olduğundan vitesi boşa yada park konumuna aldığımda araba anlık devir yükseltip düşürüyordu. Hemen servise geri götürdüm. Usta kaputu açtı yağ kapağı yerine takılmamış. Çaktırmadan kapağı taktı sonra denedi bir şey yok dedi. :D

Akif üşenmedim, otoparka gidip aracın motor yağı kapağını kontrol ettim, o ve diğer tüm kapaklar kapalıydı :)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akif üşenmedim, otoparka gidip aracın motor yağı kapağını kontrol ettim, o ve diğer tüm kapaklar kapalıydı :)

En son yakıt almadan önce böyle bi sorun yapıyor muydu? Belki son aldığınız yakıtta katki kalitesizlik olabilir. Oda oynatiyor rolantiyi..

Guventus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En son yakıt almadan önce böyle bi sorun yapıyor muydu? Belki son aldığınız yakıtta katki kalitesizlik olabilir. Oda oynatiyor rolantiyi..

Yakıttan olabilir. Veya 25.000 de bakım yaptırdım özel serviste, hemen sonrasında başladı bu sorun, o bakımdan olabilir belki, çözemedim henüz. Motor ısındıktan sonra normale dönüyor, otomatik jikle falan varsa ondan olabilir vs..
Biraz daha bekleyip bir servise götüreyüm bakalım ne diyecekler.