Opel Corsa, VW Polo, Kia Rio

jakobiyem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Bu ay içinde kısmetse bir araba almak istiyoruz kız arkadaşım için. Yaklaşık 1 aydır araştırma aşamasındayız artık faaliyete geçme vakti geldi diye düşünüyorum :D ama siz de bilirsiniz ki bu süreç çok sancılı insanın aklı çok karşıyor.

Durumumu kısaca özetleyeyim: ÖTV indiriminden yararlanarak sıfır araba almayı planlıyoruz. Seçenekler arasında

OPEL Corsa Enjoy 1.3 Dizel 75hp + Sunroof,
VW Polo 1.2 Dizel Bluemotion,
Kia Rio Fancy 1.4 Dizel 90hp var.

Corsanın fiyatını 28 bin, Rionunkini 30bin olarak aldım. Açıkçası corsa daha ağır basıyor. Rioyu çok düşünmüyoruz. Ve bütçemiz de 28 29 bin civarında. Ama yeni polonun da donanımları güzel. Arkadaşım hiç düşünmediğinden poloyu, fiyat sormamıştık ama bugün onun da bilgilerini alıcaz.

Yani durum budur arkadaşlar. Sıkılmadan okuduğunuz için şimdiden teşekkürler. Yorumlarınız çok önemli, bu dönemlerde insanın yardıma fazlasıyla ihtiyacı oluyor.

Kemalyanal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.GencMekan.com
içlerinden en çok piyasası olan Corsa, ilerde satmak düşünüldüğünde , daha çok kalite derseniz polo ama pahalı yedek parça ve servis ile birlikte , kia'yı tavsiye etmem ben şahsen bu kadar bütçeye kia almak bana ters :)

jakobiyem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğim gibi ötv indiriminden faydalanacağımız için arabanın ötvsiz fiyatı 28bin tl. Ve şunu da belirtmek isterim bu indirimle alacağımız için 5 yıl bu araba kullanılacak, satılamıyor çünkü 5 yıl boyunca.

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her araba elbet bir gün satılacaktır, 3-5-10 yıl ama satılacaktır, ayrıca aracı aldıktan 1 yıl sonra kaza-sel-terör vb bir nedenle pert olan araç için sigorta ödeme yaparken size o günki ikinci el değeri üzerinden ödeme yapacaktır. konuya 5 yıl zaten satamıyorum diye bakmamalısınız sadece. ikinci eldeki piyasının yüksek ve hızlı satılır olması gibi etmenler araç iyi olduğu için kendi kendine oluşan bağımsız piyasa koşullarıdır ve zaten size aracı kullanırken de avantaj yaratacaktır.

jakobiyem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevaplar için teşekkür ederim ancak yanlış anlaşılma olmasın ben 5 yıl boyunca kullanabileceğimiz sağlam, kısmetse çok sorun çıkarmayacak bir araba istiyorum. Yani 2. el fiyatı da bir yerde önemli ama 5 yıl uzun bir süre o zamana kadar çoğu araba benzer fiyatlarda olacaktır. Dediğim gibi motoru sağlam olsun güvenlikli olsun bu açıdan değerlendiriyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Cevaplar için teşekkür ederim ancak yanlış anlaşılma olmasın ben 5 yıl boyunca kullanabileceğimiz sağlam, kısmetse çok sorun çıkarmayacak bir araba istiyorum. Yani 2. el fiyatı da bir yerde önemli ama 5 yıl uzun bir süre o zamana kadar çoğu araba benzer fiyatlarda olacaktır. Dediğim gibi motoru sağlam olsun güvenlikli olsun bu açıdan değerlendiriyorum.

ÖTV indiriminden faydalanmak için şartlarınız uyuyor mu?