opel f arızası corsa vectra zafira meriva astra f arızası

neodyum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,

f arızası yüzünden çok para harcamış bir mağdur olarak bu konu ile ilgili herkese seve seve yardımcı olmak istiyorum.

sadece opel beyin işi ile uğraşan ve tüm türkiye den gelen parçaları tamir eden, çalışmayana araçları çalıştıran bir dahi ustayla tanıştım.

tamiri mümkün olmayan parçaları bile tamir ediyor. garantili iş yapıyor.

bana baskı balata dedikleri f arızası mersem şanzıman beyniymiş, benden çok para aldı dandik bir tamirci. ama sonunda doğru yeri buldum. sonra vites seçici bozuldu o nuda orda yaptırdım adamlar çok ta para almadı

bu konuda yardım isteyen özelden mesaj atsın saatlerce bile konuşurum. parasızken bu başıma geldi mağdur oldum her önüne gelen benden para aldı ve bu adamı bulunca da öteki tamircilere ah ettim resmen.

arkadaşlar opel beyinleri ile sorunu olana veririm adamın telini.

reklam olmasın dıye burdan yazamıyorum. ama gerçekten opel aşkımızı yarıda bırakan bir sorun bu.

herkese hayırlı günler

gkhnsezer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,

f arızası yüzünden çok para harcamış bir mağdur olarak bu konu ile ilgili herkese seve seve yardımcı olmak istiyorum.

sadece opel beyin işi ile uğraşan ve tüm türkiye den gelen parçaları tamir eden, çalışmayana araçları çalıştıran bir dahi ustayla tanıştım.

bana baskı balata dedikleri f arızası mersem şanzıman beyniymiş, benden çok para aldı dandik bir tamirci. ama sonunda doğru yeri buldum. sonra vites seçici bozuldu o nuda orda yaptırdım adamlar çok ta para almadı

bu konuda yardım isteyen özelden mesaj atsın saatlerce bile konuşurum. parasızken bu başıma geldi mağdur oldum her önüne gelen benden para aldı ve bu adamı bulunca da öteki tamircilere ah ettim resmen.

reklam olmasın dıye burdan yazamıyorum. ama gerçekten opel aşkımızı yarıda bırakan bir sorun bu.

herkese hayırlı günler
benımde aracımda şanzıman beyni arızası vardı, internetten neodyum nickli arkadaş nedim bey i tanıdım, aracımı tarif ettiği yere götürdüm ve memnun kaldım, bence tüm opel beyni mağdurları bu arkadaşa ulaşssın.....

Son düzenleme:

tamtam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam bende 2005 model meriva aldım , daha 10 gün oldu. F hatası verdi bugün. nasıl yardım edebilirsiniz acaba...

tamtam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu F hatası canımızı çok yakar mı ?

merhabalar,

selam bende 2005 model meriva aldım , daha 10 gün oldu. F hatası verdi bugün. nasıl yardım edebilirsiniz acaba...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
F Arızası genelde (aktüatör ısısı)olarak çıkar karşınıza buda 2 sebepten olabilir baskı balata bitmiş olabilir ya da MTA beyni arızalıdır(bununda farklı sebepleri olabilir)
Fren ampulu patlaktır F verir
Seçici arızalıdır F verir
Bi çok sebebi vardır yani bunun.
parametreler öğrenilmezdiği zaman yine F verir
bu konuda sıkıntısı olan arkadaşlar özel mesaj ile ulaşırlarsa ben gerekli bilgilendirmeyi yaparım kendisine

tamtam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yolda 100 km ile giderken F hatası verir mi? verirse araç kilitlenir mi ? ne yapmak gerekir. baskı balata diyorsunuz nasıl anlayacağız bunun bittiğini, vites geçişlerin de sıkıntı mı olur? ya da ne gibi belirtileri vardır. ampülden de olur diyorsunuz, ampül yolda giderken yerinden çıkarsa ya da patlarsa araş stop mu edecek ? doyurucu hiçbir bilgi bulamıyorum. sonuç ta araç can taşıyor ! lütfen yardım...

mmtakf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:28 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:06 ----------

arkadaslar merhaba benım 2006 model astra hb 16 enjoy twinport aracım var easytronic sanzuman ve lpglı olup 109 000 km dedır. aracımda mart aylarında baslayan bir f hatası sorunu oldu sabah calıstırdıgımda mars bastıgımda ılk atelemede kalıp f hatasına gecmektedır. ardından forumlardan okudugumla akuyu kontrol ettım ve suyunu bıtmıs oldugunu gordum tamamladım ve sorun duzeldı ardından bır kac ay sonra tekrar basladı marsa basıyorum ılk atesleme oluyor ancak motor calısmadan kalıyor ve f hatası verıyor sonra akuye baktım kı artık omru bıtmıs aku göstergesı sımsıyah olmustu tabı hata artık neredeyse her marstan once verıyordu. ardından akuyu degısıtırdım bır ıkı yaptı azaldı 4 5 marsta bır hata vermeye basladı sonra ıyıce sıklasmaya basladı daha oncekı bakımda baskı balatası 12 mm altına dustugu ve degısmesı gerektıgı soylenmıstı ben bıraza arastırdım ve baskı balatadanda kaynakladıgını ogrendım zten gerı vıteste yada zaman zaman baskı kacırması nedenı ıle stop edıyordu goturdum ustaya ve asıl macera ozman basladı. usta benı dınlemedı bırkın teshıos edelım dedı bıraktım ve bana beyın arızalı dedı artından beyın degıstı tamam su an dedı aldım arabayı ıkıncı calısmada hata verdı ertesı gun goturdum dedımkı ustam sen bu beyını gerı al benımkını tak baskıyı degıstır baskı degıstı eskı beyın takıldı bu sefer araba n gosterıyor ancak hıc mars basmıyordu sonra dedıkı evet beyınde arızalı tekrar beyın degıstı ve bana dedıkı busefer tamam sonra aracı aldım ve bayram tatılıne gıttım tabı aynı sıklıkta f hatası vermeye basladı gerı goturdum dedımkı beyın degıl sonra eskı beyını yaptı bırseyler yaptı benım araba ılk bıraktıgım hale dondu ve baskı balata yenılenmıs oldu. dedıkı dıreksıyon cımı mı ne oyle bırsey onu degıstırcem felan arbanın dıreksıyonu sokmusler yerıne yamuk taakmıslar goturdum 5 meter ılerı gerı yaptı tamam dedı aldım eskısnden daha yamuk dıreksıyonu duzgun takamayan usta nasıl yapar bu arabayı. bende kızdım tamam dedım kes hesabı bu halı ıle kapatalım dedım kalsın arabada boyle.arabamı aldım yanı doktara gıdınce sorar sıkayetlerın neler dıye. adam benı dınlemıyor bıle. aracımın bazen kornası 45 basısta bır calıyor camlar otomatık acma kapamacamların 3 u calısıyor 1 calısmıyor kumadadan (bazen) asıl benı dusunduren yolda gıderken vıtes kolunun ıcınden elektrık kacagı gıbı cıtırtılar gelmekte sankı kısa devre yapıyor gıbı yanı beyın degıl baskı balata degıl aku degıl vites secıc degıl sanzuman beynı degıl denendı. anlamadıgım stop lambası patlayınca bıle f hatası veren araba neden bır kac sorun uzerınde durulur. arıca teck cıhazında cımıyor dıyor bır dıyor 14 tane hata verıyor. dıyorumkı lpg var brc aracta acaba ondan olabılırmı oda calıcagı zaman elektrık cekıyor ondan asla olamaz dıyor bazen f hatası verdıgınde aracı calsıtırınca gostergelerde bu emısyon fazlası uyarısı verıyor bır kac kez ıstop edıp calıstırınca duzelıyor daha once turkıye petrollerınden yakıt alınca vermeye basladı ılk o hatayı. lutfen ustalar arkadaslar yardım ve yorumlarını beklıyorum para ıcın degıl ısını sevdıgı ıcın yapan ustalar yorum yaparsa daha gercekcı olacgını dusunuyorum lutfen mantıklı acıklmayı yapın ben zaten turkıyenın obur ucunda olsanız gelırım ama dermanın su usta felan bırakın bu ayakları

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vites koluna baktırdınızmı ? anlattıklarınızdan ben sorunun vites kolundan kaynaklandığını çıkardım. f hatasını akü baskı balata ve fren lambalarından verir.. kolay kolay Beyin bozulmaz... usta işin kolayına kaçmış bence...ama eğer vites kolunun bulunduğu yer kirlendi ise veya joystik gibi sürekli oynandı ise yada ordaki devrelerde bir kısa devre varsa araç vites konumunu ayarlayamaz kararsız kalır. n konumunda kalması sesler gelmesi bunu gösteriyor.. iyi bir servis bulup ilk önce vites kolunu kontrol ettirin ayrıca balata değişiminden sonra kalibrasyon yapılmalı yani beyin güncellenmeli

caferfidan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,

herkese hayırlı günler
Merhaba. Ilgili kişinin telefon numarasını alabilir miyim acaba sizden.

drdmrv46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım şorunum şu: bende 2005 otomatik meriva var bir haftadır ekran da F hatası çıkıyor yanıp sönüyor ama araç ta herşey normal çalışıyor yürüyor vites geçişleri normal herhangi bi sıkıntı yok. ayrıca bu hata bazen normale dönüyor uzun bi süre çıkmıyor... sonra tekrar F yanıp sönüyor...bilgisi olan paylaşırsa sevinirim...