opel mi leon mu?

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bir sene önce leon kalmaya karar vermiştim fakat leon 1 sene sonra dökülür heryerinden ses gelir dediler ve caydım opel aldım son derece mutluyum:Dama bu dökülme işi ne derecede doğrudur bilemem araştırmanda yarar var ;)
Valla dökülme işini bilmem ama Seat VW gurubundan olması...

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
golflerdeki falan da 122ps ve aynı tork egrisine falan sahip. 7 litre olayı doğrudur ama astra da 5litre yakmaz yani. dsg yi önermem. ama 1.4 tsi iyidir. gücü falan da aynıdır. aynı derken 140-160-170ps le aynı demiyorum elbette.

Golflerde opsiyon motor seçeneği var...122lik 140lık 160lık ..Ama leonun fr ve cuprası hariç bu motordan güçlü seçeneği yok.Razıysa 2.0 240hp lisini alır....Astrayı savunmuyorum ama astradaki ecoflex motor...Yani astra da 7 litre yakmaz...

Son düzenleme:

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DSG Manuelden bile az yakıyor. Bi kere VW motoru 7 yakmaz en fazla 6.5 yakar. DSG Saniyenin 10 da 1 inde vites değiştirdiği için performan kaybı olmuyor o yüzden manuelden daha hızlı ve daha ekonomik. Atmosferik motorla Turbo motoru fazla kıyaslamayın...:good:

Nasıl 7 yakmaz :D benim amcamın arkadaşında var 1.2 leon 105hpli 7.5 yakıyor izmirde...Bu abimiz arabayı istanbul trafiğinde kullanacak.Otobanda değil..Fabrika verilerine göre diyorsan doğrudur...

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yılan gibi makina hoca.benim gözüme hoş görünüyo.çoğu kişi için de öyle olduğunu düşünüyorum.zevk meselesi.bence de size hava gelmiyor.

Cem Öktem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla Leonu sevmiyorum. Çakma a3 imajı var bence.

Yeni astra harika. Hiç düşünmem astra derim.

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl 7 yakmaz :D benim amcamın arkadaşında var 1.2 leon 105hpli 7.5 yakıyor izmirde...Bu abimiz arabayı istanbul trafiğinde kullanacak.Otobanda değil..Fabrika verilerine göre diyorsan doğrudur...
Amcanın sürüşüne bağlı...

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Leon banada çok hoş geliyordu ama opeli görünce leondan vazgeçtim 1.6 180 hp turbo yeni astra aldım araç 1450 kg yakıt tüketimi 32-33 krş cüssesine göre az yakıyor ama memlekette malum benzin pahalı.