Opel mokka 1.6 cdti teknİk sorunlar

kadirbal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese kolay gelsin 2015 model mokka cosmo otomatik aracımız var.Biraz teknik sorunlarından bahsedecegim...
Öncelikle araba gerçekten iyi bir arabaya biniyormuşssun hissi veriyor ama biraz sıkıntı yaşatmıyor degil afl far arızası ile 5 kere servise gittim ve sonuncusunda garanti kapsamı altında sol far adaptif oldugu için sıkıştırma yapıyormuş değiştirme sagladılar... sonra her şey güzel giderken arabayı çalıştırırken frene basıyoruz çektiğimiz zaman frenden ayagımızı tık tık diye ses geliyor dedim heralde bir sıkıntı yok fakat aynı arabadan iki tane aldık diğerinde böyle bir sıkıntı yok ... dedim bir şey olmaz sonra dikkat ettim araba kontakta degilken otomatik vites geçmeye başlamış servise götüreceğiz ama sorun bununlada bitmedi... ilerleyen zamanlarda frenlerinden cık cık diye ses geliyordu bu balata ötme sesinden ziyade metallerin birbirine sürtmesi gibi idi servise götürdüm dediler balataları temizledik düzeldi dediler. 2 hafta sonra gene aynı ses.... en son olarakta 2 tane araba almılştık dedim bizim araba çalışırken inanılmaz gürültülü çalışırken diğer araba bizimkine göre cok daha sessiz çalışıyor ilk 10 15 dk zaten gürültülü çalışır araba dizel sonuç olarak ama son zamanlarda cok gürültülü çalışmaya başladı.... böyle sorunlar yaşayan oldumu yada neyden kaynaklanır bir fikri olan varsa bizimle paylaşırsa seviniriz....(ARABALARIN İKİSİDE MOKKA 1.6 CDTİ)

kadirbal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimsede mi yok yahu mokka :D yada aynı sorunları yaşayan başka kullanıcılar

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses olayi için Yakıt aldığınız yeri değiştirin kalitesiz yakıt yapabilir.

CodeX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu ile ilgili bir fikrim yok ama bazen sorun psikolojikte olabiliyor insan aracının üstüne cok düstügü zaman heryerde bir sorun oluyor en ufak bir ses te hemen acaba ne oldu neyi var telasına kapılıypr veya hic olmayan bir sesi duyup telaş oluyor :D bende dizel peugeot 307 vardı sırf gürültülü calıstıgından dolayı aracı sattım