Opel New Astra H 1.6 Twinport Çalındı !!!

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar

Benim OPEL NEW ASTRA 1.6 HB ENJOY marka 2005 model aracım bundan 2 ay önce çalındı.Şimdi ben kaskoya başvurdum.Kasko bana dediki sana 23.500 ytl vereceğiz.Bende bu parayı az buldum.Onun için şimdilik kabul etmedim.Aracım 45.000 kilometredeydi.Bütün bakımları yapılmıştı.Sağ ve sol, ön ve arka kapılarda hasar olmuştu.Kaskodan yaptırmıştım.Başka bi hasar da yoktu.

Şimdi bu konuda piyasayı bilen arkadaşlardan acil yardım istiyorum.23.500 benim aracıma iyi bir fiyat mı?

Ayrıca kaskoda Araç Bedeli:27.000 YTL yazıyordu.Kaskoyu yapalı 7 ay oldu.Bu durumda benim hukuksal hakkım nedir?

Arkadaşım öncelikle çok çok geçmiş olsun...
Benimde aracım haziranda çalındı ve Ağustos ortası gibi paramızı aldık. söylenenlerin aksine fazlasıyla söke söke...
şimdi dikkat edeceğin şu.
öncelikle poliçeni iyi oku. kaskon normalmi süpermi, enflasyon koruman varmı vs bunlarla ilgili maddeleri iyi oku. sonra kesinlikle sigortanın vereceği parayı kabul etme. senin aracında enflasyon klozu varsa çalındığı tarihteki kasko değer listesi fiyatına bak. Eğer ki bu fiyat senin poliçendekinden düşük ise burada enflasyon koruma klozun devreye giriyor ve sana o değeri ödüyorlar. acentene bastır sonra genel müdürlüğe bastır. benimki b.ş.k. idi ve ben kasko değerinden fazlasını aldım. Ama beni fazladan oyaladıkları için güzel bir fırça ve ardından eurokaya geçtim. onlar kaybetti sonuçta...
Geçen süreci imzamdaki linkten okuyabilirsin. koparacağın her fazladan parayı yeni arabana harcarsın. mesela Mehmet Gazihan kardeşime chipletirsin:)
sözün özü poliçeni iyi oku hakkını ara.

rcengiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun.. benim bildiğim aracın piyasa değeridir maalesef..

ELR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle gecmis olsun, ben kaskoyu yaptirirken arac cikarken 37bin kasko degeri egerki 1 yil icinde pert olursa veririz dediler ondan sonra piyasa degeri ama benim her zaman 3bin ytl artim var sadece dis aksesuarlari islettirdigim icin bir avantajim o.

mericalptekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun