opel sağlamlığı

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki aracım var biri astra geçen hafta sattım iki yıl kullandım diğeri eşim için geçici diye bakım sırf şöförlük öğrenilsin diye aldığımız 90 model kadet.araba ne sağlam çıktı sanki bozulmasın diye yapılan bir araç.ilk aldığımda pasta yaptırayım diye gittim bazı yerlerde lekeler çıkmadı tuttuk zımpara yaptık kaportaya lekeler çıktı birde baktım altından boya parıl parıl parlıyor yuh dedim ne sağlam boyası var.sonra arka hoparlörü söktüm bakayım diye üzerinde opel belçika yazısı diyafram sararmış ama halen çalıyor pionner teyp taktım bide hoparlörü esnek olsun diye badem yağı ile sildim hi-fi arkadaş poineer açtı verdi son sesi dedi bu hoparlör canavar.
sonuçta eski araçlar çok sağlam bide opel parça desteği verse mükemmel olur.genç arkadaşlarla idda ettik ve aracı denedim 190 bastı bizde hiç korku yok yağ gibi karbüratörlü motor 8v ama saat gibi biraz titreşimli ama olsun 5 kişi kartepeye çıktık canavar tık yok yolda bırakmadı 1 seneden beri karda bir tepe var oradan pek inen yok aldım otomatiği 1 e yarım el freni indi oradan.sözün özü eski araçlar bozulmasın diye yapılmış 2010 model aracı aynı tecrübeden geçirsek 2030 da ne hale gelir bilinmez.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle haklısınız ekstra donanımlar ekstra sorunlar getiriyor.

astranızı sattınız madem hayırlı olsun daha iyileri nasip olsun

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle haklısınız ekstra donanımlar ekstra sorunlar getiriyor.

astranızı sattınız madem hayırlı olsun daha iyileri nasip olsun

sağol ama bundan sonra klasik takılacaz.bende zaten eski hastalığı var nedendir bilmem alacam onu masraf yapıcam ve iyi duruma getirecem sizin vectra gt benim çocukluk ve gençlik yıllarımın favorilerimdendi keşke sıfır olsada alsak.halen bulundurduğu motor ve özelikleriyle güncel araç ,uyuz olduğum özel opel servisinde sevdiğim arkadaşın dediği gibi artık bazı parçalarının bile zor bulunduğu.dünya tüketici toplum olmuş. dedemin bir minübüsü vardı 15 yılda bir bursaya gider aracını yenilerdi...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki aracım var biri astra geçen hafta sattım iki yıl kullandım diğeri eşim için geçici diye bakım sırf şöförlük öğrenilsin diye aldığımız 90 model kadet.araba ne sağlam çıktı sanki bozulmasın diye yapılan bir araç.ilk aldığımda pasta yaptırayım diye gittim bazı yerlerde lekeler çıkmadı tuttuk zımpara yaptık kaportaya lekeler çıktı birde baktım altından boya parıl parıl parlıyor yuh dedim ne sağlam boyası var.sonra arka hoparlörü söktüm bakayım diye üzerinde opel belçika yazısı diyafram sararmış ama halen çalıyor pionner teyp taktım bide hoparlörü esnek olsun diye badem yağı ile sildim hi-fi arkadaş poineer açtı verdi son sesi dedi bu hoparlör canavar.
sonuçta eski araçlar çok sağlam bide opel parça desteği verse mükemmel olur.genç arkadaşlarla idda ettik ve aracı denedim 190 bastı bizde hiç korku yok yağ gibi karbüratörlü motor 8v ama saat gibi biraz titreşimli ama olsun 5 kişi kartepeye çıktık canavar tık yok yolda bırakmadı 1 seneden beri karda bir tepe var oradan pek inen yok aldım otomatiği 1 e yarım el freni indi oradan.sözün özü eski araçlar bozulmasın diye yapılmış 2010 model aracı aynı tecrübeden geçirsek 2030 da ne hale gelir bilinmez.

:good:
eski arabalr simdikinden daha saglam bunu tecrübelerimden biliyorum..simdikileri biraz nazik...kaporta olsun boya olsun..boya bile eski boylar degil..sirf opelmi??? simdiki boyalar nazik...bakin firmalar lotus efekt boya imal ettiler kir leke tutmuyor ve hatta cizilmeyen boya bile ama üretimde kullanmiyorlar neden acaba??? o zaman nereden para kazanacaklar...:D
simdiki arabalri 2020 de görebilirsek iyi..

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskiler gerçekten sağlam bende buna inanıyorum. eski hyundailer bile sağlam ama fazla değil. bizim burda Hasan amca var o çok uğraşır böle eskilerle 80 küsür model lacivert station wagon kadeti vardı benim arabadan daha sağlamdı.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opelin kalitesinin ve şöhretinin zirve yaptığı zamanlardan birinde üretilmiş bir araç aksini beklemek hata olurdu zaten ;)

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu an kullandığımız astrayı almadan önce Accent düşünüyorduk. Ani bir kararla astrayı aldık. Geçen gün babamın ağzından çıkan cümle. Ya keşke hyundai alsaymışız şimdiye dökülürdü değiştirmek zorunda kalırdık. Şuna bak 10 senedir tık demedi sorun çıkarsada değiştirsek sıkıldım artık. :D :D Bozulsa problem çıkarsa değiştircez ama yok çok yakması harici bi problemimiz yok kendisiyle. :D

EREN34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çocukluğum boyunca ailemizin emektarı 83 Ascona'mız vardı.Çektiği çilelere rağmen(aksatılan bakımlar onarımlar aşırı yük aşırı zorlama vs) gıkı çıkmadı.En sonunda baba ilgilenememeye başladığından sattı arabayı.

Saygılar...

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu opel çılgınlık yapıp birde orjinal parçalarını üretse bunların torunlara miras bırakırız.benim kadett tam otomatik 3 ileri 185 binde halen güzel çalışıyor kick down falan herşey faal ayrıca pierburg karbüratörlü 1.6 motor gazda 180 kuruş yakıyor yeni zamlarla

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi bir almanya turu yapmak lazım almanyada hala büyük yedek parça depoları mevcut