Opel Zafira Kulubu

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 model yeni Zafiram için birkaç eksik parçası var nereden temin edebilirim. bilgi verirseniz sevinicem arkadaşlar.. Afonkarahisarda çıkmacı malesef yok. küçük bir şehir zaten yetkili opel serviside yok. Sadece birkaç özel servis var mahkumuz yani .. !

1_) Arka gizlenebilir koltukların birtanesinde plastik parçası kırık. yan tarafındaki pime oturan parca mekanizma çalısıyor Fakat dışını kaplayan plastik parçası kırılmış. goze hos gorunmuyor.

2_) Sürücü koltugunun kol dayaması yok ama surucu koltugunda kol dayma delik yeri var sanırım kırılmış veya bozulmuşki çıkartmışlar. bunu orjinal halde nereden bulucam? taktırmak istiyorum.

3_) direksiyon airbag kapagının korna yerinden birtanesi yırık. piyasada satılan kapaklar. var. Fakat bu kapakların açılmama ihtimali varmı kaza esnasında doğrumudur?

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 model yeni Zafiram için birkaç eksik parçası var nereden temin edebilirim. bilgi verirseniz sevinicem arkadaşlar.. Afonkarahisarda çıkmacı malesef yok. küçük bir şehir zaten yetkili opel serviside yok. Sadece birkaç özel servis var mahkumuz yani .. !

1_) Arka gizlenebilir koltukların birtanesinde plastik parçası kırık. yan tarafındaki pime oturan parca mekanizma çalısıyor Fakat dışını kaplayan plastik parçası kırılmış. goze hos gorunmuyor.

2_) Sürücü koltugunun kol dayaması yok ama surucu koltugunda kol dayma delik yeri var sanırım kırılmış veya bozulmuşki çıkartmışlar. bunu orjinal halde nereden bulucam? taktırmak istiyorum.

3_) direksiyon airbag kapagının korna yerinden birtanesi yırık. piyasada satılan kapaklar. var. Fakat bu kapakların açılmama ihtimali varmı kaza esnasında doğrumudur?

Öncelikle hoşgeldiniz.ilk iki sorunuz için yapacak pek birşey yok,orjinal almanız gerekecek.Çünkü zafiraların iç dizaynındaki parçaların yan sanayisini bulmak zor,hatta yok.Çıkma parça bulmakta şans işi biraz.Ancak Mekanik aksamda yan sanayi yedek parça bulabilirsiniz,bunun sebebi de astra vectra gibi araçlarla aynı parçaların kullanılmasıdır.

3. sorununuz bildiğim kadarıyla opellerde kronik bir sorun,bunun içinde sitede bir başlık olması lazım,bende araştırayım bulabilirsem paylaşırım.

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu başlığından anlaşılacagı üzre yanlış yerde açmışsın..

Bununla alakalı birçok site var biraz araştır ve ordan yorumları takip ederek fikir beyanında bulunmanı tavsiye ederim arkadaşım..

Zafira ile ilgili hersey konu başlığı burası...!

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu başlığından anlaşılacagı üzre yanlış yerde açmışsın..

Bununla alakalı birçok site var biraz araştır ve ordan yorumları takip ederek fikir beyanında bulunmanı tavsiye ederim arkadaşım..

Zafira ile ilgili hersey konu başlığı burası...!
Başlığa bakarak bunu söyleyebilirsiniz,ancak 165 sayfanın hepsine bakma imkanınız olsaydı öyle olmadığını anlardınız...Saygılar

kaptankoray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhbalar; uzun süredir zafira takip ediyorum. buraya da yeni uye oldum. aklıma yatan bir araç buldum bana bilgi verebilrimsiniz bu araba hakkında. araç 2007 model Opel Zafira 1.9 CDTİ Active Select ve kilometresi 77000 de acaba bu km 3 yıllık araba için çok mu? bu aracın vites sorunu yaşanıyor mu çünkü bazı opel modellerinde bu tür sorunlar yaşanıyor?

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhbalar; uzun süredir zafira takip ediyorum. buraya da yeni uye oldum. aklıma yatan bir araç buldum bana bilgi verebilrimsiniz bu araba hakkında. araç 2007 model Opel Zafira 1.9 CDTİ Active Select ve kilometresi 77000 de acaba bu km 3 yıllık araba için çok mu? bu aracın vites sorunu yaşanıyor mu çünkü bazı opel modellerinde bu tür sorunlar yaşanıyor?
Hoşgeldiniz.bence 77bin km 3 yıllık dizel bi araç için normal,hatta az bile...

Tabi o 77000 kmyi nerede nasıl kullandığıda önemli,yürür aksamında da sıkıntı yoksa uygun bir araç,fiyat konusunda sıkıntı yoksa !

vites konusunda bir sorun olup olmadığını bilmiyorum,belki Emrah abi size yardımcı olabilir,çünkü sitemizdeki tek 1.9 dizel sahibi o...

kaptankoray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşgeldiniz.bence 77bin km 3 yıllık dizel bi araç için normal,hatta az bile...

Tabi o 77000 kmyi nerede nasıl kullandığıda önemli,yürür aksamında da sıkıntı yoksa uygun bir araç,fiyat konusunda sıkıntı yoksa !

vites konusunda bir sorun olup olmadığını bilmiyorum,belki Emrah abi size yardımcı olabilir,çünkü sitemizdeki tek 1.9 dizel sahibi o...

teşekkürler. Fiat 36000 civarı olacak ve hep uzun yol yapmış araba. birde bu arabaların parça sorunu var gibi birşeyler duydum ne kadar doğru? yani parçası zor mu bulunuyor? bana çok mantıklı gelmedi bu çünkü hala sıfırı üretilen bir arabanın paröa sorunu neden olsun ki?