Opel Zafira Kulubu

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
meraba arkadaşlar aranıza bugun katıldım. bizde de zafira 2006 1.6 benzin+lpg var. arçta havaların ısınmasıyla performans düşüşü gözlemliyorum 80-90 derece çekiş süper ama 100leri geçtimi tepkime çekiş farkedilir derecede çok düşüyor bunu nasıl çözeriz. birde zafiralar neden 113 derecede fan açar ? 90 derecede açmaz performans kaybı çok oluyor ısınınca araç ilginiz için şimdiden teşekkürler

armıza hoş geldiniz arabanız hayırlı olsun
sorunuza gelince ısınca lpgde performans düşüyor diye bişey yok galiba lpg ayarlarınızda bir sorun var :rolleyes:

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
90 da fanı açması lazım ... :confused:

nevzat009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler isi cok yukselince lpg benzin farketmiyor cekiste dusuyor. Dusuk hizla giderken 2ye cekip arabaya yukleneyim diyorum biraz sakirdiyor araba ama isi dusukken boyle olmuyor. Sorunun isidan kaynaklandigini dusunuyorum birde fan tam 113 derecede aciyor bilgisi olan varmi bu konuda neden 113

hamditopal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha önce buraya ilan link'ini yazmış olduğum zafira kilometresiyle bir kaç kez oynanmış çıktı. 2000 - 2002 model araçların genel olarak kilometre durumları 200.000 ve üzeri gibi benim de araç için ayırdığım 24.000 lira para ancak bu model aralığında zafira'lara yetiyor daha yukarı çıkmam mümkün değil. Bu araçları beğeniyorum ama kafama kilometre olayı takılıyor sanırım bu bizim insanımızın genel psikolojik sorunu fazla kilometre olayı .. Bu araçlarda 200.000 kilometre ve üzeri ne kadar sıkıntılı olur motor ömrü açısından şimdi ben 200.000 kilometre de alsam bana olası sıkıntıları ne olabilir. Bakımlı araç şüphesiz iyidir ama bir de metal yorgunluğu falan diyen çok örnek bu araba sizce durumu nedir ne kadar eder.?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...zerinde-prins-lpg-sistemi-var-184842244/detay

artıkopelci

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha önce buraya ilan link'ini yazmış olduğum zafira kilometresiyle bir kaç kez oynanmış çıktı. 2000 - 2002 model araçların genel olarak kilometre durumları 200.000 ve üzeri gibi benim de araç için ayırdığım 24.000 lira para ancak bu model aralığında zafira'lara yetiyor daha yukarı çıkmam mümkün değil. Bu araçları beğeniyorum ama kafama kilometre olayı takılıyor sanırım bu bizim insanımızın genel psikolojik sorunu fazla kilometre olayı .. Bu araçlarda 200.000 kilometre ve üzeri ne kadar sıkıntılı olur motor ömrü açısından şimdi ben 200.000 kilometre de alsam bana olası sıkıntıları ne olabilir. Bakımlı araç şüphesiz iyidir ama bir de metal yorgunluğu falan diyen çok örnek bu araba sizce durumu nedir ne kadar eder.?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...zerinde-prins-lpg-sistemi-var-184842244/detay

bence siz araca çekab yaptırın bu gibi durumlar için en iyisi motorun % kaç olduğunu söylerler % 50:bir: nin altındaysa almayın derim

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar gönderdiğim fotoğraftaki gibi ön yolcu koltuğunu yatırmamız için ne gerekli. :sopa: Nerede yaptırabiliriz. Yaklaşık fiyatı kaç TL olur. :rakir:
Şimdiden teşekkürler.:cool:
Kazasız günler dilerim.;)

Ekli dosyalar

• yolcu koltuğu.jpg
    yolcu koltuğu.jpg
    92.5 KB · Görüntüleme: 23

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Ben hiç denemedim ama yatmıyor mu ?