Opelin garanti den yan çizme taktikleri,

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o korozyon bakımı vs. konusu nerde yazıyomuş?
size verilen kullanma kılavuzunda yazıyo mu mesela? yazmadıysa nası iddia ediyo ki bunu yaptırmadıysan olmaz diye..

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
Artık nereye yazdıysalar o korozyon cızırtısını bilmiyorum ama, bi yere yazmışlardır çıkarırlar veya ben mahkemelere bir boya parası kadar para dökerim ondan sonra ortaya çıkar diye düşünüyorum.

mahkemeye de gitmek mümkün değil bir ton masraf, hadi masraflarımı geçtim vakit nerden bulacaksın, avukata bıraksam bu işleri bir boya parası gider. üstelik dava da uzar gider. ben tüketici mahkemesinde kazansam ki aksi bir sözleşme çıkmazsa çoğu kazanılıyor ama bir üst mahkemeye itiraz edilse herşey silbaştan gene uzayıp gider diye de düşünüyorum ki zaten genelde bir üst mahkemeye itiraz edilip işler tersine dönüyor kullanıcı da bıkıyor...

yani hay boyasına badanasına diyorum.

beni en çok boyacının sözleri üzdü be, beni orada duran arabaların yanına götürdü.
bak abi bu araba kaç yıllık biliyor musun dedi, ne bileyim dedim; 11 yıllık abi dediii eeeee dedim boyası orjinal boya bak taş gibi duruyor. boya böyle olur. dedi, senin araçta kötü adi bi boya var.
Nedir anlayamadım ama bu orjinal boya ve dökülüyor. Git servise bunu göster garantisi var bunların 10 yıl bişey olmaması lazım boyaya dedi. Ben bi eziklik duydum.

Bu 5 yıllık bu 8 yıllık boya diye bi sürü araç gösterdi.

dediklerinizi değerlendiriyorum, gerçekten mahkeme işine benim hiçbir güvenim Yok.
Ben tek bir şeye güvenirim prestiji, marka değerini, kaliteyi, kullanıcı memnuniyetini üç kuruşun üzerinde tutan kültüre. bunu yapan pek çok firma biliyoruz. Çok beğendiğim opelin böyle olmasına çok şaşırdım. gözümden düştü. Herkese opel hatta benim klasmanda araç alacaklara da Corsa tavsiye ediyordum. en son bi arkadaşıma da yeni corsa aldırdım kullanıyor ve memnun. ama MARKA değeri olarak yerlerde sürünen bir firmaymış yeni anladım kimseye tavsiye etmeyecem artık. Başka bir marka bakacaz.

diğer taraftan Almanya dediğiniz yerin web sitesi ve iletişim bilgileri varsa ve oralarda hala bir Marka kültürü varsa diye fotoğraf ve açıklamalarla kontak kurmayı deneyebilirim.

hey gidi opel be gözümden çok düştün.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz yine de mahkeme değil de tüketici hakem heyetine gidin
sanıyorum işlem bedeli belli bi limit altında olunca onlar ilgileniyor

opel türkiyeye yönlendiriyo international sitesi, oraya da sıkıntınızı belirtin.

kılavuzda yazsa biri ben okumuştum derdi herhalde.

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel sevisleriyle ilgili bol bol şikayetimiz var. burada bir hareket biçimi belirleyip topluca şikayet edilebilir. yüzlerce opel kullanıcısı durumu opel türkiyeye ya da almanyaya iletebilirse servislerin rezilliği gündeme gelebilir ve düzelmeler olabilir diye düşünüyorum.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yetkiliye 1 defa gittim
kazalı arabayı götürdüm 3 hafta tampon bekliyoruz diye oyaladılar, sıkıştırınca geldi tampon cumartesi arabanı al dediler
o gün gittim abi boyaya girdi araba beklemen lazım deyip koca gün yine beklettiler

opel türkiyeye şikayet etmiştim ama bu olaydan da bi 3 hafta sonra telefon açıp bi sıkıntınızvarmış dediler :rolleyes:
olayı anlattım bidaha girmem sizin servisinize deyip kapattım...

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. Allah servise düşürmesin.

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servis bakım kitapçığında yazıyordu korozyon kontrolü. yılda bir defa kontrol yapılması gerekiyordu sanırım.

bende arabayı ilk aldığımda ilk ve son kez gitmiştim yetkili servise fan motoru için. değişmesi lazım demişlerdi ve 330 tl istediler kalsın dedim bende. 20 tl arıza tespit ücreti aldılar. Onun arızalı olduğunu ben zaten biliyordum.:) sonra kendim söktüm tamir ettim motoru. birbuçuk yıldır sorunsuz çalışıyor.
Yetkili Servis mi? şimdi önünden bile geçmiyorum:)

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soygunlarla dönen bır meclısden cıkıcak hizmet ne olabilirki ? Ülkede tuketıcı hakkı hikayeden var , kelle koltuguz bu ulkede baska bırsey degıl , Allah denk getırmesın demekden baska bırsey gelmıyor elımızden .

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya şukadar söyleyim ben servisi aradım oda emin olmak içindi:

adama merhaba 2001 vectra cdx arabam war orjinal xenonlu ampülleri ne kadar dedim adam 1 sn dedi.pc den baktı bana xxxxxxx parça kodlu tane fiyatı 325 dedi.markası ne dedi nebilim gm yazıyor üstünde dedi.peki bunların modeli ne h7 mi,1 mi,d2s mi dedim anlamıyorum ben dedi :D bunu yapanda ekcan :D sizce artık yetkili serwis war mı_? :D

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya şukadar söyleyim ben servisi aradım oda emin olmak içindi:

adama merhaba 2001 vectra cdx arabam war orjinal xenonlu ampülleri ne kadar dedim adam 1 sn dedi.pc den baktı bana xxxxxxx parça kodlu tane fiyatı 325 dedi.markası ne dedi nebilim gm yazıyor üstünde dedi.peki bunların modeli ne h7 mi,1 mi,d2s mi dedim anlamıyorum ben dedi :D bunu yapanda ekcan :D sizce artık yetkili serwis war mı_? :D

Bana servisi geçtim ... Yetkili kişiyi gösterır mısınız ?? :) Bir düşünün 1880'lerde kurulan bosch un butcesıne eş değer turkıyede 50-60 yıllık fırmalar var , bu kısa surede nasılda sömürüldüğümüz ortada ne olursa olsun hep bızım cebımızden gıdıyor hemde geregınce degıl fazlalıgıyla :mad: