Oruç - Sigara - Dayak

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana yazdıysanız provakeden kastınızı anlamadım ne diye provake edeceğim onu da anlamadım, zaten o yorumu sizin için yapmadım öyle olsa sizden alıntı yapar altına yazardım ,ben gözlemimi ve fikrimi yazdım, karşı bir fikre provake deyip sonra toplumsal saygıdan, hoşgörüden bahsediyorsunuz,bu ne perhiz ne lahana turşusu...

size yazmadım yazsam alıntı yapardım. toplu olarak cevap vermek istedim.
provakeye ihtiyacımız yok hoşgörüye var demek istedim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
dövende içende hatalıdır

:good:

ben insanlarımızı anlamıyorum senede bir ay oruç tutuyorlar kendilerini kaybediyorlar,oruç tutmanın sevabından ve manasından kendilerini alıkoyup, uzaklaştırıyorlar,özellikle iftar saatinde trafikde tam anlamıyla terör estiriyorlar, millete hesap sormaya, müslümanlığını analiz etmeye,eleştirmeye kimin ne hakkı var...

%98-99 u müslüman bir ülkede ........

Yaşananlara bakınca ben bu orana asla inanmıyorum. Tecavüz, hırsızlık, gasp, yalan, dolan, devletti soyma, kul hakkı yeme, vergi kaçırma, elektrik ve su saatleriyle oynama.....gibi olayların bu kadar yoğun olduğu bir ülkede % 80 veya 90 lar bile çok ciddi bir orandır. Keşke ben yanılsam da siz haklı olsanız :(.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herşeyden önce saygı karşılıklı olur.
Her koyun kendi bacağından asılır.
Ancak kışkırtma amaçlı bile yapmış olsa o kişinin dövülmesini onaylamıyorum.

Tabi başka durumlarda var. Adam terminaldeymiş. Belki seferidir. Tutmayabilir. Yolcudur.
Olayın gerçek yüzünü bilmeden birşey demek yanlış olur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bana yazdıysanız provakeden kastınızı anlamadım ne diye provake edeceğim onu da anlamadım, zaten o yorumu sizin için yapmadım öyle olsa sizden alıntı yapar altına yazardım ,ben gözlemimi ve fikrimi yazdım, karşı bir fikre provake deyip sonra toplumsal saygıdan, hoşgörüden bahsediyorsunuz,bu ne perhiz ne lahana turşusu...
Tartaklama tabirini ben kulandığıma göre sen rahat ol.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
fabrıkada calısıyorum calıstıgımız ortam bant usulu hareketlı bu sıcak havada tutamayanlar var herkesın bunyesı bır degıl mesela molalarda herkes bırbırne saygılı sıgarasını ıcen ayrı ayrı yerde oruc tutan ayrı yerde saygı meselesı adam tutmuyorsa kendıne her koyun kendı bacagından asılır adam tutmuyor dıye zorla dayak mı atılır :D

Hoşgörü, saygı çok güzel birşeydir.

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yaşananlara bakınca ben bu orana asla inanmıyorum. Tecavüz, hırsızlık, gasp, yalan, dolan, devletti soyma, kul hakkı yeme, vergi kaçırma, elektrik ve su saatleriyle oynama.....gibi olayların bu kadar yoğun olduğu bir ülkede % 80 veya 90 lar bile çok ciddi bir orandır. Keşke ben yanılsam da siz haklı olsanız :(.

abi nüfus cüzdanında yazan oran bu. :)
siz bambaşka pencere açtınız. bu artık allahla kulu arasında..

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ama bu anlayişin iki taraflida olmasi lazim bence yani tamam adam dövmek doğru bişey değil ama oruc tutulan bir zamanda da tutmayanin daha dikkatli ve daha düşünceli davranmasi gerekmezmi sokak ortasinda bişeyler yeyip içmek doğru bir davraniş değil bence ... Bende tutmuyorum ve sigara da içiyorum malesef ama sokak ortasinda milletin gözünün içine baka baka da ne sigara içiyorum de ne birşeyler yeyip içiyorum . Dövenler haksiz elbette ama sokak ortasinda sigara icen kişinin tutumu da yanliş bence

+1000

Insanların gozüne soka soka sigara içersen hemde yozgat gibi bir yerde gözüne yumruğu yersin sayın savcı..