otomatik cam kaldırma

mongolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm.
aracım astra g cd 99 model.
daha önce kumandadan çift kilitleme yaptığımda camlar otomatik olarak kapanıyordu. şimdi ise kapanmıyor. anahtar yuvasından kilit pozisyonunda bekleyince kapanıyor ancak uzaktan kumanda ile çift kilitlemede kapanmıyor.
neden yapar? kendi başımıza bir müdahale yöntemi var mı?
teşekkürler...

turkolog55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senkronize etmeniz gerekebilir. anahtarı sokun kontağa 1. kademeye getirin kilitleme tuşuna basın kumandadan 30 sn bekleyin kapılar klitlenecektir.bir deneyin.

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü kutup başını fln mı söküp taktınız? kapılardaki camkumanda düğmelerine 1-2 sn basılı tuttugunuzda cam sonuna kadar kapanıyor ya da açılıyor mu? bu olmuyorsa her cam için tek tek uygulayın: camı önce sonuna kdr açın, sonra kapatma düğmesine basılı tutun, cam kapansın, siz düğmeyi bırakmayın, 20-30 saniye basılı kalsın. sonra 1-2 snlik bir basışla camı sonuna kdr açabiliyorsanız cam tekrar programlanmıştır; çift kilitle kapanma da aktif olmuştur.

mongolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü kutup başını fln mı söküp taktınız? kapılardaki camkumanda düğmelerine 1-2 sn basılı tuttugunuzda cam sonuna kadar kapanıyor ya da açılıyor mu? bu olmuyorsa her cam için tek tek uygulayın: camı önce sonuna kdr açın, sonra kapatma düğmesine basılı tutun, cam kapansın, siz düğmeyi bırakmayın, 20-30 saniye basılı kalsın. sonra 1-2 snlik bir basışla camı sonuna kdr açabiliyorsanız cam tekrar programlanmıştır; çift kilitle kapanma da aktif olmuştur.

kutup başlarını sökmedim, durduk yere oldu. önerilerinizi denedim ama maalesef sonuç aynı.
hayırlısı bakalım.
teşekkür ederim.

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kutup başlarını sökmedim, durduk yere oldu. önerilerinizi denedim ama maalesef sonuç aynı.
hayırlısı bakalım.
teşekkür ederim.

yani camların otomatiğinde bir sorun yok mu? 1-2 saniyelik basışla camlar sonuna kdr açılıyor ve kapanıyor mu? ozmn çift kilitle cam kaldırmanın modülünde sorun olmalı başka birşey gelmiyor aklıma. iyi bir opel oto elektrikçisi çözer sanki...

mfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çift kilitleme yapan devreden bi kablo çıkmıştır büyük ihtimalle onları kontrol et.

mongolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çift kilitleme yapan devreden bi kablo çıkmıştır büyük ihtimalle onları kontrol et.

nerden nasıl kontrol edilir, bu devre nerededir bilmiyorum. artık uygun bir yerde uygun bi usta baksın.
eyvallah.