otomatik şanzıman?manuel şanzıman?

otomatik şanzıman?manuel şanzıman?

• Kullanılan toplam oy
    281
S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
burak konu dışı olacak ama gördüğüm kadarıyla ve yanılmıyorsam arabanda ccrt700 var telefon olayı nasıl oluyor denedin mi?

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben uyarıldım arkadaşlar bu konuda yorum yapmıyorum, hatta mesajımı da editliyorum ama bu başlıkta zaten otomatik vites ve manuel vites anketi var artı sebeplerinizi söylüyorsunuz. Buna Türkçemizde tartışma deniyor. Fakat ankete yazdığım yorum tartışma çıkarıcı nitelikte olduğu için uyarılıyorum. Ben tam olarak anlayamadım, neden burda bir tartışma düzenleniyor ve tartışmaya katılan birisi sen tartışma çıkarıyorsun diye uyarılıyor ki? Tamam üyesi olduğum diğer forumlara göre denetimi ve kuralları fazla olan bir forum ama bana biraz abartma var gibi geliyor işin içinde. Ha şimdi bak bu yorumumdan dolayı da beni ihraç edecekseniz özelden bir pm atın bari önce ben iptal ettireyim üyeliğimi.

Size tercihiniz ve tercihinizin nedeni soruluyor.Başka üyelere ne tercih etmeleri gerektiğini söyleyebilir, onların tercihlerine yorum getirebilir veya müdahele edebilir, hatta dalga geçebilirsiniz denmiyor.Adı üzerinde anket, Türkçesi de anket, tartışma değil...

Anket: Herhangi bir konuyla ilgili durum ve tutumu belirlemek için düzenlenmiş ayrıntılı ve kapsamlı soru dizisi, sormaca, soruşturma.
Tartışma: 1-Birbirine karşıt düşünceleri karşılıklı savunma. 2-Karşılıklı ağır sözler söyleyerek yapılan çekişme, atışma, ağız dalaşı, dil dalaşı, dil kavgası, ağız kavgası, münakaşa. 3-Bir sorun üzerine sözle veya yazılı olarak karşılıklı, bazen de sertçe savunma.

Kaynak:TDK

Bizim üyelerimizi keyfi ve gereksiz yere banlamak ya da onları forumdan soğutmak gibi bir niyetimiz yok.Sadece tartışma yaratacak durumlara müdahele edip sitede gereksiz gerilimler yaşanmamasına dikkat ediyoruz.

abdullah79

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatık be kardesım rahat cok rahat ohh aç klımayı tak vıtesı d ye sür git

yalcin_kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triptronik olsun

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiki otomatik, manuel kullanıca arabadan zevk alan ve araba kullandığının farkın varanlara önerim 1945 model Magirus kamyonlar var, onlarda vites attığını daha iyi farkediyorsun. Ondan kullanın.

Amerikalıların bir lafı var bullshit diye, işte ondan :D

CureSheat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Manuel

Ben bu nedenlerden dolayı otomatiği tercih etmiyorum;

1- Ani müdahele gereken durumlarda kompresyonla hız kesme vb. sebeplerden manuel vites daha güvenli.
2- Şanzıman arızalarında otomatik vites arızaları, manuel vites arızalarına oranla çok daha masraflı.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
otomatik.
çünkü şehiriçinde sıkışık trafikte çok uzun süre araba kullanıyorum.manuel bu durumlarda çok sıkıntı veriyor.ısınıp şişen ve km yaptıkça sertleşen debriyaj pedalı bi süre sonra işkenceye dönüşüyor.