OTOMATİK ŞANZIMAN YAĞ KAÇAĞI PROBLEMİ

opel68

Kayıtlı Kullanıcı
50-Nevşehir
Siteyi ziyaret et
Aracın dün bakımları yapılırken muhafaza sökülünce fark ettim şanzımanın olduğu yerde terlemeden biraz daha fazla bir şekilde şanzıman yağı vardı usta şanzıman yağ seviyesini kontrol etti eksik yok ama yine yaptır dedi. Öncelikle bunun tamir ettirilmesi hakkında bilgisi olan arkadaşlar var ise paylaşırlarsa bende ona göre bir yol izleyeyim. Şimdiden teşekkür ederim

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Eyit bey öncelikle yağ kaçağı contadan mı yoksa borulardan mı onu tespit edebildiniz mi ? Genellikle şanzımanın borularından kaçak olduğunu duymuştum. Eğer borulardan terleme şeklinde bir kaçak mevcutsa boru söküldükten sonra sanayide hidrolik pompa tamiri yapılan yerlerde boruların tekrardan preslenmesi gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

opel68

Kayıtlı Kullanıcı
50-Nevşehir
Siteyi ziyaret et
Eyit bey öncelikle yağ kaçağı contadan mı yoksa borulardan mı onu tespit edebildiniz mi ? Genellikle şanzımanın borularından kaçak olduğunu duymuştum. Eğer borulardan terleme şeklinde bir kaçak mevcutsa boru söküldükten sonra sanayide hidrolik pompa tamiri yapılan yerlerde boruların tekrardan preslenmesi g

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracın dün bakımları yapılırken muhafaza sökülünce fark ettim şanzımanın olduğu yerde terlemeden biraz daha fazla bir şekilde şanzıman yağı vardı usta şanzıman yağ seviyesini kontrol etti eksik yok ama yine yaptır dedi. Öncelikle bunun tamir ettirilmesi hakkında bilgisi olan arkadaşlar var ise paylaşırlarsa bende ona göre bir yol izleyeyim. Şimdiden teşekkür ederim
Buna benzer hatta aynı bir sorunla karşılaştım ama benim aracım manuel tabi...Benimde karter muhafaza demirinin şanzıman tarafında terlemeden daha fazla olacak şekilde yağ kaçağı vardı...Bende Manuel yerine otomatik yağ konulmuştu...Manuel şanzıman yağı koyarken contasıda değişti..Bu işlem yaklaşık 3-4 ay önce oldu...Şuana kadar herhangi bir kaçak yok....Sizin yağınız uygun konulmuş ise büyük bir ihtimal contadan kaçırıyor...Daha önce takılan conta yan sanayi olduğu ve yağ kaçağının bundanda kaynaklanmış olabileceğini düşündüğüm için servisten orjnal almayı tercih ettim...

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Şanımanın karteri sökülüyorsa contasını mutlaka orjinal almak gerekiyor yeşil kılıngrikler kaçırıyor. Tork olarakta fabirk 4 nm öneriyor fakat 4nmde çabuk gevşiyor ben 9 nm ile sıkıyorum sorun yaşmadım tölerans dahlinde olduğunda.

Tapalıysa tapasını ya tamamen yada contasını değiştirmek gerekir. Şanzzıman yağ soğutucusundan da kaçak olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Cemil