p0170 hata kodu hakkında yardım lütfen :(

musty01gtc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese kolay gelsin aracım 2008 model astra h gtc z16let.

Bir süredir p0170 yani "hava yakıt karışımı (bank 1)" arıza kodu alıyorum

Aracta ; kat. iptal downpipe+76 boru (qtp)+ son susturucu orjinal + yazılım var.

Sorunu gidermek için neler yapıldı ;

Manifold ve etrafı kontrol edildi.
Vakum hortumlarına bakıldı komple yenilendi.
Oksijen sensoru sıfır takıldı. (bank1)
Hava debimetresi sıfır takıldı.
Turbo ve valf ler kontrol edildi.

Sorun devam ediyor bir önerisi olan varmıdır ?

Şimdiden herkese yardımları için teşekkürler.

musty01gtc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu parcanın mantıgı nedir pek anlayamadım acıklayabilir misiniz bir de galiba yazılımda ikinci sensoru iptal edilmişti diye hatırlıyorum

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam hatırlamıyorum ama benim arabadada aynı şeyler başıma gelmişti sanırım.1. sensör ile 2. sensör aynı anda aynı değeri okursa araç katalizörün çalışmadığını düşünüp arıza veriyor.bu parça 2. sensöre takıldığında daha düşük değer okumasını ve daha geç okumasını sağlıyor. bir diğer tavsiye depoda çeyreğin altında benzin bulundurduğunda araç arada korumaya alıyor kendini ve basıncı kısıyor.
elm cihazın falan varsa aracınıın değerlerini görebiliyorsan stft ve ltft gibi değerler vardı onlara bi bakarmısın araç çalışırken ne alemdeler? şuan vaktim yok ama akşama elimden geldiğince aklıma gelenleri yazmaya çalışırım ;) birde lpg varmı araçta?

musty01gtc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracta lpg yok abi kat iptali var zaten ama arac 4500 5000 devirlerde kesiyor turboyu direk kendini korumaya alıyor bu hata kodu araca bunları yaptırır mı onu da bilemiyorm bazı insanlar yaptırmaz diyor bazıları yaptırır diyor

Aracı makineye baglattım degerlerine baktırdım usta rolanti degerlerinde bi sıkıntı olmadıgını söyledi

Bir de sibop contasının degişmesi gerekiyormus cok hafif bir yag kacagı oluyormus bununla bir alakası varmıdır ben pek sanmıyorum ama yine de sormuş olayım bir ihtimal...

İlginize de ayrıca teşekkür ederim ama bu sorunu artık çözmek istiyorum yaklasık 2 aydır bununla ugrasıyorum hem maddi hem manevi cok zarar veriyor bana ve daha hiçbir ilerleme kaydedemedim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oyle bir b.ktan hata kodu ki bu uğraştırıcak biraz. bende uğraştım baya bir..bende lpg de var. yol bilgisayarındaki menzil lpg ile kullandığımda benzin çeyrek depoysa eğer 0 a düşüyordu ve bu hatayı veriyordu. wideband varsa eğer arıza kodlarını silip rolantideki afryi gözlemle.fakirde çalışıyorsa ecu hemen stft değerini yüzde 25 e kadar yükseltip afryi tutturmaya çalışacak. yuzde 25 yetmediği zaman p0170 verir.
ecuyu sıfırladığında arabanı rolantide bekletmeden bi kaç dakika 2000-3000 devir arası kullan. gazı sabitleme devamlı 2000-3000 arası yükseltip alçalt.sabitlediğin anda muhtemelen yuzde 25 yetersiz kalıp arıza verir.
çok saçma sapan bir sorun ama çözülmeyecek birşey değil.sıkma canını. arızatespit cihazın var mı? yoksa elm327 tarzı birşey edin çevrenden. torque adlı programla çözmüştüm ben bu sorunu.elimde telefon arabayı o şekilde kullanıyordum.

musty01gtc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi cihaz var bagladık normal degerlerde bi sıkıntı görünmüyor afr de var onun degerlerinde de bir sıkıntı yok yani makineye baglandıgında degerlerde bi sapma olsa ona yönelecem ama ordada bir sıkıntı görünmüyor baska bir arıza kodu da saptamıyor araba yani kilitlendim suan çözüm yolu konusunda

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ecuyu sıfırladığın anda stft değerini ve afryi kontrol edermsin? birde 1000 kmde ne kadar yağ eksiltiyor? sibop lastikleri demişsin o yuzden soruyorum.

musty01gtc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ecuyu sifirlamak ne kadar mantikli bilemiyorum ama baska bi secenegim de kalmadi gibi gorunuor suanda tamam degerlerini paylasirim abi ama bu sknti nasi giderilir onu bulmak lazim bence ecuylada bi alakasi yok belki yazilim ile vardir ondanda emin degilim siboplardaki yag kacagindan dolayi da yapmaz heralde ama bilemiyorum ki