park asist arızası

M

murat33

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aranıza yenikatıldım .011 astra j kasa aracımda seyir halindeyken direksiyon birden sola zorlayıp istop etti.Göstergede Park asist devre dışı ve sarı ikaz lambası yandı.Çalıştıramadım,göstergede sırasıyla ön sol sağ ve arka sol arka sağ camı açkapa uyarısı verdi bunları yaptım.Çalıştı ve arıza lambası söndü.Bir kaç kez yaptı.Sizce sıkıntı nedir.Severek aldığım araçtan soğudum.
Park yardım sensörü veya city mode arızası olabilir diyorlar şuan bayadır bu arıza kesti ne yapmalıyım arkadaşlar

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
akün zayıflamış araç ya şarj kesmiş yada akü şarj tutmuyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aküyü daha 1 hafta oldu değişeli şarj etmiyor olabilirmi
aldığın akü uzun süredir yatıyorsa bozulmuştur yada eski tarihlimi bir bak istersen

• Beğen
Tepkiler: murat33
M

murat33

Bilgi Girilmemiş
hayır daha yeni aldım ve 3 yıl garantili üretim tarihindenmi bahsediyorsunuz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
hayır daha yeni aldım ve 3 yıl garantili üretim tarihindenmi bahsediyorsunuz
Evet akü ne zaman üretilmiş daha yeni olabilir ama 5 6 ay şarj olmadan rafta kaldıysa uzun süre şarj tutmayabilir

• Beğen
Tepkiler: murat33
M

murat33

Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim aküyü gidip ölçtürecem ozaman inşallah öyledir.City mode arızası olabilir dediler korktum masraflıymış baya ama önce sizin tafsiyenizi yapacam sonucu yazarım tekrardan teşekkürler.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Murat bey aracınız camları yeniden programlama moduna girdiği için öncelikle akü diyoruz. Araçlarımızda ki akü değiştiğinde veya herhangi bir sebeple zayıfladığında ışıklarda dalgalanma, ilk çalıştırmada güçsüzlük, akü koruma modu uyarısı ve camları sırasıyla açıp kapattırma işlemlerini yaptırır. Bu nedenle bence önce aküye baktırınız. Zaten mantık olarakta ucuzdan pahalıya ilerlemek en doğrusudur diye düşünüyorum...

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Murat bey aracınız camları yeniden programlama moduna girdiği için öncelikle akü diyoruz. Araçlarımızda ki akü değiştiğinde veya herhangi bir sebeple zayıfladığında ışıklarda dalgalanma, ilk çalıştırmada güçsüzlük, akü koruma modu uyarısı ve camları sırasıyla açıp kapattırma işlemlerini yaptırır. Bu nedenle bence önce aküye baktırınız. Zaten mantık olarakta ucuzdan pahalıya ilerlemek en doğrusudur diye düşünüyorum...
Aynen hasip üstadın dedikleri doğrultusunda ilerleyin bu şekilde davranır masraf ettirmeyin fazla

M

murat33

Bilgi Girilmemiş
Aynen hasip üstadın dedikleri doğrultusunda ilerleyin bu şekilde davranır masraf ettirmeyin fazla
Evet arkadaşlar aküye baktırdım akü voltajı normal.Fakat akü bağlantı vidaları( Kutup başı yanındaki vidalar) gevşemiş ondan kesinti olabilir büyük ihtimalle Elektrik aksamları açınca gücü yetmez dediler.Vidaları sıktık Böyle birkaç gün binip deneme yapacam sonucu tekrar yazarım.Sizlerede çok teşekkürler böyle başımızdan geçenleri yazarsak boşuna masraf etmeyiz güzel bir grup herkesin ellerine sağlık