Park sensörü montajı hk.

bedri4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Park sensörü montajı hk.

Bu gün montajı yapmak için az inceledim aracı, arkaya park sensörü taktıran arkadaşlar yardımcı olabilirlerse şu fotodaki kablolardan biri sanırım arka park lambasına giden kablo. Acelem olmadığından birileri hangi renk kablonun park sensörü beslemesi için kullanıldığını yazarsa sevinirim ve tampondan sensör kablolarını bagaj kısmına nasıl almışlar. Aslında bir iki foto ile yaptıran arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.
Bu kabloların biri arka park lambasının beslemesi olmalı.
33FUjE.jpg

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Park sensörü montajı hk.

bedri4 link' Alıntı:
Bu gün montajı yapmak için az inceledim aracı, arkaya park sensörü taktıran arkadaşlar yardımcı olabilirlerse şu fotodaki kablolardan biri sanırım arka park lambasına giden kablo. Acelem olmadığından birileri hangi renk kablonun park sensörü beslemesi için kullanıldığını yazarsa sevinirim ve tampondan sensör kablolarını bagaj kısmına nasıl almışlar. Aslında bir iki foto ile yaptıran arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.
Bu kabloların biri arka park lambasının beslemesi olmalı.
33FUjE.jpg
Evet oradan park sensörü için kablo kullanılabilir.

bedri4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Park sensörü montajı hk.

WeReWoLF link' Alıntı:
Evet oradan park sensörü için kablo kullanılabilir.

Sensör montajı yaptırmış birisi hangi kablonun kullanıldığını (genelde tüm araçlarda aynı olduğu için kablo renkleri) sensör kablolarının bagaj kısmına nedereden girdiğini gibi küçük detaylar çok işime yarayacaktı. Sedanla HB kasaların arka alt siyah kısımda fark var mı ki, incelediğim fotoğraflardan HB deki eğim fazla gibi geldi bana.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Bence de siyah böleye taktırın. Üst tarafa takıldığı zaman çok yukarda kalıyor ve bazen yüksek kaldırımları algılamaıyor. Orjinalleri nasıldır bilmiyorum.

Flesius

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence siyah yere taktırmayın sırf boyatmamak için. Kullanımda sıkıntılar çıkabilir. Yeri engel olarak algılayacağı durumlar çıkabilir karşınıza. Sensörlerin belli bir açıyla belli aralıklarla takılması gerekiyor. Elinizdeli ürünün marka modelini bilmiyorum ama orijinalinin tamponun en üstünde olduğunu hatırlatmak isterim. Tercih tabi ki sizin ama en azından eğer varsa ürünün kutusundaki talimatlarda yazar değerleri kontrol edin derim.

Selamlar.

bedri4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HB ile sedan araçların arka siyah parça çok farklı birbirinden, sedan araçların arka siyah kısmı sensör montajına müsait ama HB pek değil gibi. Kablo rengi hakkında iş arkadaşımın aracına yeni takmıştı servis sensör fotoraftaki kablolardan birinden çekmişler müsait zamanda hangi kablo olduğunu bakıp söyleyecek.

farukefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Flesius link' Alıntı:
Bence siyah yere taktırmayın sırf boyatmamak için. Kullanımda sıkıntılar çıkabilir. Yeri engel olarak algılayacağı durumlar çıkabilir karşınıza. Sensörlerin belli bir açıyla belli aralıklarla takılması gerekiyor. Elinizdeli ürünün marka modelini bilmiyorum ama orijinalinin tamponun en üstünde olduğunu hatırlatmak isterim. Tercih tabi ki sizin ama en azından eğer varsa ürünün kutusundaki talimatlarda yazar değerleri kontrol edin derim.

Selamlar.

sedan araçlarda orjinal sensörler bahsettiğimiz siyah bölgede. hb araçları bilmiyorum.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hb de orjinalinde boyalı şekilde plakalık üst kısmında yer alıyor sensörler.