Periyodik Bakım Filtrelerinde GM ve Bosch Farkı?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracı alalı 6-7 yıl oldu. Sadece 1 kez yetkili servise gittim. Diğer bakımların tümünü internettten aldığım GM orjinal filtre ve Mobil 1 ESP Formula ile yaptırdım. Çok şükür hiç üzmedi araba beni.

Dolar euro falan derken bu GM filtre setleri epey fiyatlandı. Acaba yağ, hava ve polen filtrelerinden oluşan 1.6 A16XER kodlu motor için Bosch marka filtre seti alsam çok birşey farkeder mi? Arada 50-60 tl gibi bir fark var. Bu konuda tavsiyesi olan var mı?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bulabilirseniz Mann Mahle bulamazsanız Bosch. Yani Bosch yine ilk üçe giriyor.

GM acaba bu bahsettiğiniz mann mahle e falan mı yaptırıyor. İnternetten arattığımda mann mahle yok. Belki sanayi de falan vardır diyeceğim ama pek tahmin etmiyorum burada...

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben 1.3 de bosch kullanıyorum bütün filtreleri gayet iyi.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GM acaba bu bahsettiğiniz mann mahle e falan mı yaptırıyor. İnternetten arattığımda mann mahle yok. Belki sanayi de falan vardır diyeceğim ama pek tahmin etmiyorum burada...

Değişebiliyor. Bundan iki bakım önce GM mazot filtresi kutusundan Bosch çıkıyodu bi bakım önce Mann çıktı son bakımda Filtron..

ultraslan20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de 2008 model astra hb dizel var. iki marka arasında çok gidip geliyorum. Aracı 2. el aldım ve 10 bin bakımını yeni yaptıracağım için fiyatları araştırdım kurdan dolayı GM marka filtrelerin çok pahalı olduğunu gördüm.
Şuan üstünde hangi marka var onu da bilmiyorum ama performans olarak araç şuan fena değil. İstanbul'da şehir içi 5.1/100km yakıyor. Bosch alma konusunda kararsızım.

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde kafam karışık açıkçası gm hava polen yağ 214 tl bosch 100 tl mann 120 tl geçen bakım yağ filtresini gm kullandım hava ve poleni bosch şimdi acaba mann mi kullansam diyorum komple ama yağ filtresi korkutuyor beni orjinal olmayan mann yağ filtresindede bit tarafı kapaksız sıkıntı olurmu acaba diyorum