Petlas PT711 hakkında

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 2 ay önce almış olduğum PT711 modeli sözde performans lastiklerimle 41.000 km kullanılmış conti lastiklerimi özler oldum. V desenli bir lastik olduğu için sesin artacağının bilinciydim bunu bilerek aldım ama bir orkestrayla karşılaşıcağımı tahmin edemezdim. İşin garibi arabadan anlamayan annemin oğlum arabada ne var demesi beni benden almıştır.

yol tutuş: aracım Corsa D gsi. yeri geldiğinde biraz sert kullanıyorum ama bu lastiklerden sonra bir dizel corsa edasıyla seyrediyorum yollarda iyi yanlarından biri bu hakkını yememek lazım adamların. ani şerit değişimlerinde hele ki lastikler ısınmamışsa işiniz çok zor.

Fren: 2000 km olmasına ragmen ani frenlerde acı ses cidden rahatsız edici. ABSnin yerli yersiz devreye girmesi fren mesafesinin uzamasına neden oluyor. sonuç olarak fren de zayıf.

Yakıt: Malum ülkemizde benzin fiyatları almış başını giderken birde petlas dan darbe yedim. %10 luk bir yakıt zammından dolayı teşekkür ediyorum.

desen: çok şık duruyo V desen.

sonuç: ucuz mal en pahalı maldır.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Petlas son zamanlar da lastik konusunda suyunu çıkardığı kesin... aracımın lastikleri aşınmasından dolayı petlas lastiklerinin bir ürününü aldım o zaman inanın karda dahi bana mısın demedi... aradan geçen 50 000 Km sonra lastikleri değiştireyim dedim ve gittim yine petlas aynı kullandım üründen aldım bırak kış aylarını yaz ayında dahi araç frene dokunmam ile çıyaklaması bir olmaya başladı... ürünün adamlar canına okumuş aradan geçen zaman içinde sanırım 4 yıl oldu idi ilk lastiği aldığım da o geçen zaman içinde aynı ürün aynı marka arasında dağlar var...

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
v desen görüntüden başka bırsey degıl aynısı bende yasadım kumho marka ıle frenas yol tutuşu kötü görüntü var

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Aynı lastik bendede var hatta 1 ay önce taktırdım ve çok menunum ses konusunda normal lastikten hiçbir farkı yok ayrıca yola resmen yapışıyor aracım 130'la çok rahat viraj alıyorum ayrıca yağmur lastiği olarakta geçiyor ıslak yollarda çok daha iyi yol tutuşu var var tavsiye ederim. Daha önceki lastikler Tayland malı olan Maxxis Ma-Z1 idi onlarıda 4 sene önce sıfır almıştım bu güne kadar kullandığım en berbat lastik diyebilirim

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle lastiklerin alınmadan üzerinde etiketi olur. Orda aynı beyaz eşyada olduğu gibi sınıfı vardır. Yakıt C sınıfı, ıslak zemin B sınıfı, gürültü seviyesi 73 Db gibi. Bunlara bakarak diğer markalarla mukayese edilerek bilgi sahibi olunur. Bahsettiğiniz lastik sanırım 73 Db ve yakıtta C sınıfı. Mesela Michelinde aynı lastik 69 Db ve A sınıfı. Tabiki fiyat farkını düşünmek gerek.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pt515 kullandım 1 sene en ufak sorun yaşamadım. şimdiki aracımın üzerinde starmaxx var oda petlasın ürünü pt515 ile aynı bunlardada en ufak sorunumuz yok...

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amaç firmayı kötülemek veya insanlara yanlış bilgi vermek değil ki bir türk firmasının çok daha iyi yerlere gelmesini çok isterim ama yapılan iş kullanılan malzeme ortada. firmayla görüştüm lastik basınçlarının 36-38 ps arasında olması gerektiği bilgisini verdiler şimdi o ayarda kullanıyorum en kısa zamanda olumlu yada olumsuz görüşlerimi yazacağım. 130 la viraj konusunda gelince nasıl bi viraj keskinliği nedir vs vs vs bunlar bi ölçü değil bana göre...

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
V desenli lastiklerde problemler var, hatta su tahliyesi olmadıgı için ıslak zeminde felaket kötü

keske pt515 alsaydınz

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malzeme kalitesi olarak petlasa kolay kolay kimse laf edemez. Bence şuanda Türkiye yollarında en kolay balon yapan michelinden bile daha iyi...

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
malzeme kalitesi olarak petlasa kolay kolay kimse laf edemez. Bence şuanda Türkiye yollarında en kolay balon yapan michelinden bile daha iyi...

Hocam okadar da abartmamak lazım bence ;)--Bunu kışlık yazlık petlas kullanan biri olarak diyorum

fiyatına göre gayet iyi petlaslar