petrol 3.80 olsa ne olur :D

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte adeta tapılan adamların ayrıcalık talepleri. Vekili zevk-i sefa içinde yaşarken asılları üç kuruş maaş ile yaşamaya çalışıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27763716.asp

Diyecek yazacak çok şeyim var ama gelin görün işin sonu pek iyi olmaz. Bunları bu hallere getirip hala canla başla savunanlar utansın.

Toplum olarak kafamıza kuş sıçtığında bilet almaya koşan bir milletiz.

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.dailymail.co.uk/news/art...amilies-squeeze-lives-tiniest-apartments.html

böyle giderse millet kuş kafesi gibi böyle evlerde kalacaz hongkong da oldugu gibi

hongkong da ev kirası HKD$90 (£8) per square foot a month

her ft2 karesi 24 tl (30 x 30 cm) m2 bile 900 cm2 ki yaklaşık 1 m2 ediyor
1 m2 ev 24 tl x 100 m2 olsa evin aylık kirası 2400 tl ediyor

cogu hongkong lu ayda HK$4,000dan az kazanıyor yani 340 sterlin den az kazanıyor buda 1300 tl un altı oluyor
ama kiralar ayda 2400 tl olunca bu adam nasıl yaşasın.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diyanet işleri makam aracı almış bir milyon TL ye. Sonra çıkmış fiyat abartılıyor diyorlar. Haklılarda. 1 milyon değil. 909000 TL. Daha sonra deniyor ki bağışlarla almadık devletin kasasından aldık.

Bunun daha yakıtı var. Araç 4600 motor ve benzinli.

Bir sürü şey diyesim var ama hiç biri buraya yazılacak cinsten değil.
Ben övünmem,övünmek Allah(cc) mahsustur.Haksızlıkda susamam.İş Allah Kuran Sünnet olunca haksızlıkda cihadın en büyüğü ile yüzlerine hakikatı vururum, Devlet malı Emanettir,emanete ihanet en büyük günahlardandır.
Kişiyi direkt cehenneme götürür.
Devlet malından bir şey çalmak, vazifesini şahsi çıkarı için kullanmak emanete hıyanet etmektir.
Allah(cc) kuranda Ali-imran 161 buyuruyor ki; Hiçbir peygambere, emanete, devlet-kamu malına hıyanet yakışmaz; Ashabı, ümmeti tarafından da peygambere hıyanet edilmesi olacak iş değildir. Kim emanete, devlet-kamu malına hıyanet ederse, kıyamet günü, hıyanet ettiği şey sırtında yüklü, boynunda asılı halde, rezil rüsvay bir vaziyette teşhir edilerek gelir. Sonra herkese işlediği amellerin kazandığı sevapların karşılığı, hak ettiği tamı tamına verilir, yüklendiği günahların cezaları âdil infaz edilir. Onlara haksızlık yapılmaz.
Bakara Süresi 188 ayeti kerimeden de şöyle buyurur;

Birbirinizin mallarını aranızda haksız, meşrû olmayan sebeplerle yemeyin. Bile bile günaha girerek insanların mallarının bir kısmını yemek için hâkimlere, idarecilere, hükümetlere, iktidardakilere mallarınızı rüşvet olarak vermeyin. Bu tür malları alarak başkalarına zulmettiğinizi bile bile bunları yapmayın.

Bu ayetler müslümana herşeyi anlatır. Şimdi Ömer(ra) Adaletinden nasıl bahsedecekler millete hutbelerde ? veya Ebu bekir(ra) dan? onlarda lükslerde yaşamasını bilmiyorlarmı idi? Dini kendilerine göre tahsis edemezler helal bellidir haram bellidir.itibar şeref lüsklerde mi oldu? milletin malı vergisini car cur etmekde olsa idi Sahabe halifeler yapamaz mı idi? Geçende yazdım Ömer(ra) 9 yamalı elbise giyerdi,oğlu ağlayarak geldi,sordu ne oldu oğul deyince çoçuklar yamalarımı saydı,alay ettiler dedi.Ömer(ra) da para yok aldığı maaş o zamanın azgari ücreti 400 dirhem. hemen haznedara mektup yazdı gelecek ay maaşından borç vermesini istedi.Düşünün Halife ÖMER(ra) borç istiyor?
daha ilginci haznedarın verdiği cevab tır; Ey Allahın alifesi Ömer sen bana yarına çıkacağının garantisini ver parayı yollayım olur.ÖMer(ra) der ki kendine öyle ya yarına yaşayacağının garantisi mi var? oğluna derki oğul beni günaha sokma ay başını bekle yarına garantim yok der oğlunu nasihat ile yollar.
BU din budur bundan gayrısı biddat sapıklıktır.Ben bu yaşdan sonra Sayın Görmeze akıl verecek değilim.İşte Allahın kitabı daha aramızda Sünnet aramızda.
Dikkati edin Devlet malından çalmak demek yanlış anlaşılmasın burda Ayetlerin anlatmak istediği benimde anlatmak isediğim Devletin malını kendi lüksüne israfına harcamaktır.Zaten Kuran Sünneti bilen anlar.Ama açıklamada bulunayım ki yanlış anlaışma olmasın.Çünkü Ömer(ra) olsun Ebu bekir(ra) olsun maaş alırlarken milletin en farkinin maaşını kendilerine maaş olarak benimsemişer bundan gayrısı zulüm haram olduğunu bilmişlerdir.hatta Ebu bekir(ra) ölümünde Ömer(ra) vaziyetinde kalan aylık maaşını iade etmiştir .İşte Bu din böyle bir dindir.

Son düzenleme:

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben övünmem,övünmek Allah(cc) mahsustur.Haksızlıkda susamam.İş Allah Kuran Sünnet olunca haksızlıkda cihadın en büyüğü ile yüzlerine hakikatı vururum, Devlet malı Emanettir,emanete ihanet en büyük günahlardandır.
Kişiyi direkt cehenneme götürür.
Devlet malından bir şey çalmak, vazifesini şahsi çıkarı için kullanmak emanete hıyanet etmektir.
Allah(cc) kuranda Ali-imran 161 buyuruyor ki; Hiçbir peygambere, emanete, devlet-kamu malına hıyanet yakışmaz; Ashabı, ümmeti tarafından da peygambere hıyanet edilmesi olacak iş değildir. Kim emanete, devlet-kamu malına hıyanet ederse, kıyamet günü, hıyanet ettiği şey sırtında yüklü, boynunda asılı halde, rezil rüsvay bir vaziyette teşhir edilerek gelir. Sonra herkese işlediği amellerin kazandığı sevapların karşılığı, hak ettiği tamı tamına verilir, yüklendiği günahların cezaları âdil infaz edilir. Onlara haksızlık yapılmaz.
Bakara Süresi 188 ayeti kerimeden de şöyle buyurur;

Birbirinizin mallarını aranızda haksız, meşrû olmayan sebeplerle yemeyin. Bile bile günaha girerek insanların mallarının bir kısmını yemek için hâkimlere, idarecilere, hükümetlere, iktidardakilere mallarınızı rüşvet olarak vermeyin. Bu tür malları alarak başkalarına zulmettiğinizi bile bile bunları yapmayın.

Bu ayetler müslümana herşeyi anlatır. Şimdi Ömer(ra) Adaletinden nasıl bahsedecekler millete hutbelerde ? veya Ebu bekir(ra) dan? onlarda lükslerde yaşamasını bilmiyorlarmı idi? Dini kendilerine göre tahsis edemezler helal bellidir haram bellidir.itibar şeref lüsklerde mi oldu? milletin malı vergisini car cur etmekde olsa idi Sahabe halifeler yapamaz mı idi? Geçende yazdım Ömer(ra) 9 yamalı elbise giyerdi,oğlu ağlayarak geldi,sordu ne oldu oğul deyince çoçuklar yamalarımı saydı,alay ettiler dedi.Ömer(ra) da para yok aldığı maaş o zamanın azgari ücreti 400 dirhem. hemen haznedara mektup yazdı gelecek ay maaşından borç vermesini istedi.Düşünün Halife ÖMER(ra) borç istiyor?
daha ilginci haznedarın verdiği cevab tır; Ey Allahın alifesi Ömer sen bana yarına çıkacağının garantisini ver parayı yollayım olur.ÖMer(ra) der ki kendine öyle ya yarına yaşayacağının garantisi mi var? oğluna derki oğul beni günaha sokma ay başını bekle yarına garantim yok der oğlunu nasihat ile yollar.
BU din budur bundan gayrısı biddat sapıklıktır.Ben bu yaşdan sonra Sayın Görmeze akıl verecek değilim.İşte Allahın kitabı daha aramızda Sünnet aramızda.

Adapazarı'nda konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak, yol ile yolsuzluğun bir arada olamayacağını belirterek, "Varsa ufak tefek hırsızlıkları falan filan onu da büyütüp şey yapmaya çalışıyor. Ona da karşıyız. Onunla ilgili de her türlü mücadeleyi veriyoruz" dedi.

Bunun yorumu nedir? Varsa ufak tefek hırsızlıklar varmış. Ya valla bir şey diyemiyorum. Diyecek laf bulamıyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakın Devlet malından kim bir ufak iplik alsa AHirette o yakasında zillet olur cehenneme gider.
Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz
Selmân-ı Fârisî -radiyallahu anh-ı ganimetleri korumakla vazifelendirmişti.
Derken bir kimse gelerek: "Selman! Elbisem yırtık idi. Ganimetten bir iğne iplik alıp onu diktim. Bana günah var mı?" diye sordu.
Selman -radiyallahu anh-: "Her şey miktara göredir." diye cevap verdi.
Bunun üzerine o kimse elbisesinden o ipliği çekip çıkararak, ganimet malının içine kattı.
bu hadis net değil mi?
vaya;
Hazret-i Ömer -radiyallahu anh-den rivayet edildiğine göre şöyle demiştir:
hayber savaşında bir adam ölür sahabelerfelan şehittir diye bağırdı.Peygamberimiz(sav) geldi hayır o şehit değildir felan gün devlet malından hırka çalmış idi o cehennemdedir gördüm demiştir.
diğer hadisi şerifde :
Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz bir Hadis-i şerif'lerinde:
"İnsanlar üzerine öyle bir zaman gelecek ki gayretleri mideleri, şerefleri servetleri, kıbleleri karıları, dinleri dirhemleri ve dinarları olacak. Onlar mahlûkâtın en şerlileridir ve onların Allah katında hiçbir nasipleri yoktur." buyuruyorlar.

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buyukluk goreceli bir kavramdır, kimine 10.000 tl az gelir kimine 100.000 tl kimine 1 milyar tl, yani bakan acaba ufak tefek demek istemekle ne kadar meblaga kadar hoşgörün demek istedi ????

Eger aynı dine inanıyorsak bu durumda biz mi salagız onlar mı akıllıya yatıyor, ucuncu secenek birileri musluman ayagına
malı götürüyor benim balık hafızalı halkımda uyuyor. Gecen bir yerde okudum son 12 senede ayran tuketimi 10 kat artmış
eh dogal sonucuda bu olsa gerek e bebegim eeeeeeeeeee eeeee

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buyukluk goreceli bir kavramdır, kimine 10.000 tl az gelir kimine 100.000 tl kimine 1 milyar tl, yani bakan acaba ufak tefek demek istemekle ne kadar meblaga kadar hoşgörün demek istedi ????
Bakın kimine az kimine bilmem ne cok gelir değil Ayet açıkdır. Bakara süresi 188 ne diyor? bilerek yasa çıkararak yok hakimlere bilmem nelerle haramı helal adederek başvurarak yemeyin demiyormu?

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
semia yaw ben şaka dedim ciddiye aldın hemen, yani acaba ne kadara kadar halk olarak
hoşgörcez diyorum dinen degil

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:56 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 22:53 ----------

ama öte yandan

http://www.fetvalar.com/sorularla-cevabi-2255.html

kısmını okuyuncada sakın kızmayın ama ateistlerin neden muslumanlıkdan
nefret ettigini çok iyi anlıyorum. Hem dinde zorlama yokdur denir
ama Dinden çıkanın (mürtedin) katli vacip denir. Bu kafa yuzunden zaten
muslumanlar burnunu yerden 10 cm yukarı dahi cıkaramayor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
semia yaw ben şaka dedim ciddiye aldın hemen, yani acaba ne kadara kadar halk olarak
hoşgörcez diyorum dinen degil
zaten sorun orda Halk Kuran bilmiyor yada amel etmiyor sonrada bilmeden veya bilerek savunarak günaha giriyor. Al Maide süresi 62 ve 63 iyi okuyun bakın onların ahvalinide 63 bildiriyor ve Allah tehtid ediyor.Kimse reyi ile haramı helal helali haram yapamaz bu küfür dinden çıkmaktır. Okuyun maide süresi 62 iyi sonrada 63 ü

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
brent petrol 3.80 $ olupda dolar 20 tl olursa :))) sonuc değişmez

doları daha çıkartmazlar ya 2.30 u geçer de direnci kırarsa zaten eyvahlar olsun mecbur faizi arttırılar bi şeyler yaparla o doları çıkartmazlar :D