rektefiye Sonrası Araç yakıtı.

kadir09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkeze iyi forumlar arkadaşlar.
1994 model 1.4 8v opel Astra Sedan aracım var. Motor numarası C14SE aracımın motorunu 1 ay önce rektefiye yaptırdım Full herşey değişti;
Değişen parçalar:
Piston Sekman takımı, Ana Kol Yatak, Sübaplar, Sübap Gaydı, Yağ pompası, yağ filtresi,Lifterler, Triger Seti komple, contalar, hava filtresi, Debriaj Seti, Benzin Filtresi, Bujiler, belki unuttugum birkaç ufak tefek parcalarda olabilir :( araç ilk servisten çıkardım 120 tl lik benzin aldım toplam yaptığımım sehir içi aracı hiç zorlamadan ve devirli kullanarak 140 km yol yaptı bu normalmidir eğer bu araç şehir içinde bukadar çok benzin harcarsa hemen tüpe gecerim korkumdan arabaya binemez oldum. Normal şartlarda bu araç şehir içinde nekadar benzin harcar 100km/?
ÖNEMLİ NOT: Araç rektefiyeye girmeden önce 30 tl lik LPG ile 80 km yapıyordu
etek vuruntu sesi çok fazlalaştığı için ve rahatsız etmeye başladığı için rektefiyeye girdi..

kadir09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabanın Orjinal Km si 270 binde, ben rektefiye patırdığımdan beri 250 km yaptım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kadir ilk 1000-3000 Km benzin ile kullanman gerek. Neticede araç yeni yapılmış durumda bu km dolana kadar yakıt fazla olacak neticede motor alışma aşamasında bu km dolduğunda aracın yağını değiştireceksin sonra LPG kullanacaksın. Bu kadar masraf edip LPG geçme.

kadir09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kadir ilk 1000-3000 Km benzin ile kullanman gerek. Neticede araç yeni yapılmış durumda bu km dolana kadar yakıt fazla olacak neticede motor alışma aşamasında bu km dolduğunda aracın yağını değiştireceksin sonra LPG kullanacaksın. Bu kadar masraf edip LPG geçme.

normal şartlarda bu araç şehir içindeki yakıtı nedir km de kaç kuruş yakması gerekli. Benim normal şartlarda günlük yaptığım km re 10 u geçmez 1000 km yi 1 yılda anca tamamlayabilirim şehir içinde kullanıyorum hep şehirler arası yok

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Motor sıfır yapıldığına göre 80 kuruş çok rahat yakar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Biraz öyle dedim gibi en azından 1000 KM benzin ile devam edeceksin. LPG geçme bu arada profilinde nereden kısmını düzenler isen daha güzel olur ;)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
120km de 23.5 litre benzin.
Yani 100km de 19.5 ortalama. Çok fazla, hatalı ölçüm yapıyorsunuzdur. Alışınca ne kadara düşer bakmak gerek. Ama ölçüm metodunuz yanlış, ışığa bakarak. Depoyu fulleyin. 100km yol yapın ve gene aynı pompadan fulleyin, tüketim net çıkacaktır.

Yılda 1000KM. Lpg benzine göre %30 tasarruflu olsa, 10/100klm tüketiminiz olsa, senelik 100 litre benzin alacaksınız. Yani 500Tl lik benzin alacaksınız. Lpg de ise Senelik kazancınız 150tl olacaktır.

Aracınızda sorun olsun 2 katını yaksın, bu sefer de 300tl yıllık tasarruf için, lpg masrafı, muayene ek işlerine değmez.

kadir09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz öyle dedim gibi en azından 1000 KM benzin ile devam edeceksin. LPG geçme bu arada profilinde nereden kısmını düzenler isen daha güzel olur ;)

Tamam düzelttim hemen, Bilgiler için çok teşekkür ederim.
Ayrıca 1000 km den sonra motorun açılması için tam randımanına ve hızına ulaşması için başka bişey yapmama gerek varmı? bazı formlarda çok söylenti var kafam karışıyor ( 40 yaşından sonra araba sahibi olursan olacağı bu ) :)