Rektefiye sonrası gaz kesmeme sorunu

kou_zfr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. 1997 model Vectra 2.0 CD aracım komple rektefiye yaptırdım. aracımı aldım bazı sorunlar yaşıyorum.

1. TC ( antipatinaş ışığı) sürekli yanıyor.

2. aracım rölantide, ışıklarda dururken falan sürekli gaz veriyor kendi kendine. 2.500 devir ile 3000 arasında gidip gidip geliyor . Çok nadir 1000 devire düşüp normal çalışıyor.

3. dün yokuş çıkarken de gaz yememe ve araçta titreme oldu. 3. viteste iken sanki tüp bitiyormuş gibi araba sarsılıp durdu 2. vitese aldım düzeldi . devir göstergesi 2500 üzerindeyken yaptı. 3000bin devire çıkana kadar araç bi tuhaf çalışıyor. titriyor, çok yavaş hızlanıyor , tam 3000 devire gelince araba şahlanıyor.

ustam ilk defa opel motoru toplamış. sente ayarında çok sıkıntı yaşadı, birde ateşleme bobininin buji kablo sırasında . Bunlar yanlış olmuş olabilir mi? bu yüzden olur mu bu sorunlar.

Teşekkürler.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam belliki senin arabayı opelden anlamayan bir usta toplamış veya toplamaya çalışmış. Keşke özel servise verseydin. Bende motor yaptırdım geçen yıl, çekmediğim sıkıntı kalmadı, düzelmedimi dersen düzeldi çok şükür ama çok uğraştırdı. yapman gereken tek şey iyi bir opel ustası bulmak sevis veya özel servis.
Motoru komple elden geçirtmen lazım yoksa uğraşır durursun aylarca. Uğraşman bir yana bir motor yaptırma parasıda o işlere harcarsın. Tecrübe ile sabit...

kou_zfr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustaya anlaştığımız işçilik parasını vermedim henüz ama 2000 TL lik malzemenin parasını verdim malesef. triger seti, takım conta, piston vs. araba dehşet yağ yakıyor.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senteyi ayarlayamamış hocam. Direkt ona baktırın.

Kendi kendine gaz vermesi ise rölanti motoruyla alakalı. Rektefiye sonrası rölanti valfini de değiştirdiyse yeni parça bunu yapar.

Şayet parçayı değiştirmediyse de muhtemelen zamanla düzene girer rölanti. Önceliğiniz sente ayarı olsun.

kou_zfr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş sente ayarında usta çok zorlandı zaten. netten araştırdık, telefonla aradık millete sorduk vs. benimdfe ilk aklıma gelen o zaten. içime sinmedi çünkü. dün gaz ayarına götürdüm lpg ci usta araç çok fazla yağ yakıyor ve gaz verip kesince rölantiye düşmesine az bişey kala şıngırtı sesi geliyor motordan. bişeyler birbirine vuruyor gibi. bu akşam tekrar götürüp ustaya gösterecem bakalım. olmadı erzurum da götürüp yeniden yaptırtacagım. 2.500 lira yalan oldu. şimdi bu durumda triger set,conta takımı vs hep yeniden mi alınacak acaba?

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş sente ayarında usta çok zorlandı zaten. netten araştırdık, telefonla aradık millete sorduk vs. benimdfe ilk aklıma gelen o zaten. içime sinmedi çünkü. dün gaz ayarına götürdüm lpg ci usta araç çok fazla yağ yakıyor ve gaz verip kesince rölantiye düşmesine az bişey kala şıngırtı sesi geliyor motordan. bişeyler birbirine vuruyor gibi. bu akşam tekrar götürüp ustaya gösterecem bakalım. olmadı erzurum da götürüp yeniden yaptırtacagım. 2.500 lira yalan oldu. şimdi bu durumda triger set,conta takımı vs hep yeniden mi alınacak acaba?

Erzurum'da iyi usta var mı peki?

Ben 10 sene kaldım, oradan ayrılalı 3 sene oluyor işini doğru dürüst yapan ya da hak ettiği parayı isteyen ustaya Erzurum'da neredeyse hiç rastlamadım. Hep mi bana denk geldi bilmiyorum...

Sizin bildiğiniz bir usta yoksa benim bildiğim bir usta var. Opel yetkili servisinde çalışan biriydi. Kendi yapabilirse ''yaparım'' der aksi halde işi bilene yönlendirir. Şayet usta bulamazsanız benimle irtibata geçebilirsiniz.