Resimlerdeki çizikler için ne yapabilirim

aderinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TAMPON-SAĞ ÖN
kB4gq.jpg

U7JRZ.jpg

SOL ÖN ÇAMURLUK
zwL3Y.jpg

SOL ARKA KAPI
xanOz.jpg

sN6tB.jpg

0RJ3.jpg

BHaMu.jpg

Evinizdeki bir bayanla aracınızı paylaşmadan önce bolca düşünün derim.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamponlar kaskodan mini onarım ile halledilir. Kapı gibi geniş sürtükler için pasta, cila ve rötüş yapılmalı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Temizlenmesine temizlenir ama bazı çiziklerin tam kalkacağını sanmıyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
.............

Evinizdeki bir bayanla aracınızı paylaşmadan önce bolca düşünün derim.

* Bizim evdeki demokrasi iktidarları kıskandıracak düzeyde, o nedenle bu tür işler olursa "canın sağolsun, senden değerli değil, cana geleceğine mala gelsin" diyorum ;).

* Hasarlı bölgelerin onarımına gelince; kasko poliçesinde mini onarım hizmeti varsa otoking gibi firmalarda ücret ödemeden boya yaptırabilirsin, eğer boya takıntın varsa boya işlemi yaptırmadan önce pasta/cila uygulaması yapmanda/yaptırmanda fayda var, bu uygulama ile ufak tefek çizikler yok olabilir.

aderinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaskomuz malesef yok. Çizikler için önce kil ile yüzeyi temizleyip pasta uygulamayı düşünüyorum ama pastanın kalınlığına karar veremedim. Çizikleri yok etmede pasta ve kil dışında işlem öncesi sonrası vs kullanabileceğim bir şey mevcutmu? Yada çizikleri yok etmek için başka şeyler önerirmisiniz?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araç metalik, o nedenle kalın pasta önermem, zira kalın pasta verniğin zarar görmesine neden olur, ince çizik giderici pasta, sonrasında cila yeterli olur.

aderinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç metalik, o nedenle kalın pasta önermem, zira kalın pasta verniğin zarar görmesine neden olur, ince çizik giderici pasta, sonrasında cila yeterli olur.

Deneyeceğim. İnşAllah çoğu kaybolur. Önereceğiniz bir marka ve model ürün varmı?

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaportayı göçürmeyecek kadar hafif ancak boyayı alacak kadar güçlü nereye sürttürmüş merak ettim. Bayana ancak direksiyon tecrübesi yapması için yolcu koltuğuna geçerek veririm, ya da 2.araba alıp veririm, kendi arabamı tamamen pek vermem.

aderinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaportayı göçürmeyecek kadar hafif ancak boyayı alacak kadar güçlü nereye sürttürmüş merak ettim. Bayana ancak direksiyon tecrübesi yapması için yolcu koltuğuna geçerek veririm, ya da 2.araba alıp veririm, kendi arabamı tamamen pek vermem.

Birisi otoparkın raylı kapısının girdiği yer kenarları jilet gibi. Diğeri içi delikli çelikle kaplanmış kolon. Bayana yanındaykende araba verilmez. İkinci bir araba alıp vermek lazım ustalaşana kadar ondan sonra gelsin benimle yan yana yan verelim canımı yesin.

aderinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakım öncesi yüzey temizliği için 25gr lık bir kil önerebilirmisiniz. Arkasına Farecla G3 uygulasam ek bir uygulama gerekir mi peşine? ve Farecla G3 ü uygulamak için nasıl bir pad tavsiye edersiniz. Bu çizikler beni cidden soğuttu çünkü.