Rolantide Dalgalanma

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımı çalıştırdığımda, zaman zaman Rolanti de dalgalanma meydana gelmekte. Aracımı stop edip tekrar çalıştırdığımda herangi bir sorun olmuyor. Sizce bu sorunun sebebi ne olabilir.

bnm12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araban yakın zamanda hararet yaptıysa ondandır. benim eski tempramda oldu radyatörü yıkattım gecti.

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok hararet yapmadı. Dediğim gibi her zaman yapmıyor. Acaba aldığım benzinle alâkalı olabilirmi.

NoMoreSorrow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bu sorunun bi çok sebebi olabiliyor. Arama yap forumda. Benzer şeyler var.
Öncelik boğaz kelbeği ve egr temizliği yapıyorlar.
Lpg nin etkisi de var sanırım.Sende var mı bilmiyorum?
Rolanti sabitleyici arızası da olabilir.Göstermek ve dediğim şeyleri temizletmek lazım.

aselemetan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece ilk çalıştırmada ise ve kısa sürüyorsa bilindiği gibi motor ısınana kadar olabilir .
seyir halinde boşta veya debriyaja basılı ikense rolanti ayarlayıcısını, yokuş aşağı ise abs sistemini,
araçta lpg mevcut ise yine motor ısı ayarını kontrol ettirmek faydalı olur herhalde

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bu sorunun bi çok sebebi olabiliyor. Arama yap forumda. Benzer şeyler var.
Öncelik boğaz kelbeği ve egr temizliği yapıyorlar.
Lpg nin etkisi de var sanırım.Sende var mı bilmiyorum?
Rolanti sabitleyici arızası da olabilir.Göstermek ve dediğim şeyleri temizletmek lazım.

Evet LPG var. 8 ay önce bağlattım ama bu sorun daha öncede vardı.

sadece ilk çalıştırmada ise ve kısa sürüyorsa bilindiği gibi motor ısınana kadar olabilir .
seyir halinde boşta veya debriyaja basılı ikense rolanti ayarlayıcısını, yokuş aşağı ise abs sistemini,
araçta lpg mevcut ise yine motor ısı ayarını kontrol ettirmek faydalı olur herhalde

Sadece araba stop halindeyken ilk çalışma anında yapıyor. Bu gün içinde diğer ilk çalışmalarda da olabiliyor. Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda problem olmuyor. Diğer bahsettiklerinizle ilgili araçta sorun yok

klimayı açık unutmuş olabilirsiniz belki

Yok klimayla ilgili değil..:)

NoMoreSorrow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ustanın söylediği, normalde 1 arıza yaparsa lpgde 10 olur bu dedi.
boğaz kelebeği ve egr temizliği yaptır ilk önce bence.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Evet LPG var. 8 ay önce bağlattım ama bu sorun daha öncede vardı.

Sadece araba stop halindeyken ilk çalışma anında yapıyor. Bu gün içinde diğer ilk çalışmalarda da olabiliyor. Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda problem olmuyor. Diğer bahsettiklerinizle ilgili araçta sorun yok

Yok klimayla ilgili değil..:)

<Benım astra h twınportta vardı seriste yaz başı yaptı arızayı klima açıkken ilk çalıştırmada yapıyordu. Bu olduğunda klimayı kapatınca hemen rolanti düzeliyordu. Master tech klimayı kışın çalıştırmadığınız için bir süre bunu yapar gaz dengelenince arıza düzelir dedi. Hakikaten 15 gün devam etti sonra kayboldu :D, tavsiyesi kışın her hafta 10 dk klimayı çalıştırmak :D

kemal erim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
<Benım astra h twınportta vardı seriste yaz başı yaptı arızayı klima açıkken ilk çalıştırmada yapıyordu. Bu olduğunda klimayı kapatınca hemen rolanti düzeliyordu. Master tech klimayı kışın çalıştırmadığınız için bir süre bunu yapar gaz dengelenince arıza düzelir dedi. Hakikaten 15 gün devam etti sonra kayboldu :D, tavsiyesi kışın her hafta 10 dk klimayı çalıştırmak :D

Evet olabilir.