rüzgarda yol tutmama

izmitli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım astra 1.4 turbo active select 2015 model normal hava şartlarında aracımın yol tutması gayet iyi ancak rüzgarlı havada aracımı yolda tutumak çok zor oluyor bilgi ve önerilerinizi bekliyorum

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Normaldir.. Çoğu araç aynı durumdadır..

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın lastik ebatların nasıl, ince yanak lastik varsa rüzgarda yol tutuşu azalır.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik havalarını kontrol edin aşırı şişirilmiş lastiklerde bu durumlar yaşanabilir.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım astra 1.4 turbo active select 2015 model normal hava şartlarında aracımın yol tutması gayet iyi ancak rüzgarlı havada aracımı yolda tutumak çok zor oluyor bilgi ve önerilerinizi bekliyorum

100-120 civarı bir hızın üzerinde rüzgar yol tutuşu ciddi ölçüde azaltır. Buradan, rüzgarlı havalarda hızınızı düşürmenizi tavsiye ederim. Ayrıca bunu fark ettiğiniz anda trafiğin ve kendinizin güvenliği açısından direksiyonu 2 elle ve daha sıkı tutmanız gerekir.

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1300 küsür kilo araca göre normal. volvo s60 boş ağırlık 1645 kilo onda da aynı

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön düzen lastik durumunuzu kontrol edin. aynı aracı defalarca kullandım öyle bir sorun yok...

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ince yanak, esneme olmadığından yol tutuşu daha iydir. Konfor daha kötüdür.

Haklı olabilirsiniz. Ancak o zaman fazla şişirilmiş lastikte de esneme olmayacağından yol tutuşunun daha iyi olması gerekmez mi? Bence lastikte esneme olmadığından yol tutuşu azalıyor. Lastiklerde esneme olmadığından tüm yük amartisörlere biniyor zaten cok sert amortisörler var opellerin bu nedenlede arac en ufak sarsıntıda rüzgarın etkisi ile yön değiştirebiliyor. Tabii lüx araclarla karıştırmayalım onların amartisörleri bu iş için yapılmış zira bir amortisörü bizim araba fiyatına nerdeyse. Tabi bu benim düşüncem belki yanılıyor da olabilirim.

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rüzgardan etkilenmeyen ulaşım aracı yoktur. Uzaktan kumandalı oyuncak araba da etkilenir, otobüs, tır, uçak, gemi gibi büyük taşıtlar da etkilenir. Rüzgarlı havada yüksek hızlara çıkmamanızı tavsiye ederim.