sağ arka kapı açılmıyor!!!

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi forumlar arkadaşlar.

iki gün önce yaklaşık 600 km yol yaptıktan sonra aracımı garaja çektim kilitledim.(çift kilitleme ile) bugün kapıları açtım ancak sağ arka kapının görünen dili yukarı kalkmadı. bende elimle kaldırdım ancak ne içerden ne dışardan açılmıyor. kumanda ile kilitleme-açma yaptığımda tepki yok.

anlayacağınız kapıyı açamadım bir türlü.Neden olabilir fikir verebilir misiniz? yada daha önce böyle bişey başına gelen var mı? ne yapmalıyım?

aracım astra classic 2005

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı durum oldu. Çift kilitle kilitledim. Yarım saat sonra döndüğümde kumandanın hiçbir kapıyı açmadığını gördüm. Ancak anahtarla şoför tarafını açtım ve içeri girdim. Kapı dillerini kaldırsam da işe yaramadı. Elektrikçim kilit beyniyle ilgili bir sorun olduğunu söyledi. 3-4 saat içinde yaptı ama 125 liramı da aldı. Geçmiş olsun.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede olmuştu sağ arka kapı sanırım dillerin ordaki aşırı tozlanmadan dolayı işlev görmez olmuş hatta kilit içine gidiodu wd 40 sıktılar söktüler taktılar düzeldi.

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
tek kilitleme yaptığınız zamanlarda aynı sorunla hiç karşılaştınız mı ?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Açımayan taraftaki ön kapını aç.
Kapı soketi ile elinle oynarken kumadaya bas aç kapa
sokette temasızlık olabilir.

kapdg3.jpg

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fikirlerini ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.
bugün oto elektrikçime gittim. yaklaşık yarım saatlik bir uğraştan sonra kapı döşemesini sökebildik(kapı kapalı olunca bayagı zor oldu) kilidi söktük spreyle temizledik hava tuttuk ve yerine taktık. kilit kilitleme yapıyor ancak açmıyor tekrar söktük ustam kilidi parçalara ayırdı sonra mekanizmadan bir iki küçük parça değiştirdi ve kilit görevini yapar duruma geldi .şimdi sorun yok.

ahmet48

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benimde sol arka kapı kilidi zaman zaman çaışmıyor ellle bas kaldır can sıkıcı kapının içini açıp kilidi çıkardım ama kilidin içini açamadım açılıyormu ki ? nerdeyse yeni kilit alacam,

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benimde sol arka kapı kilidi zaman zaman çaışmıyor ellle bas kaldır can sıkıcı kapının içini açıp kilidi çıkardım ama kilidin içini açamadım açılıyormu ki ? nerdeyse yeni kilit alacam,

evet kilidin içi açılıyor. eğer tam anlamıyorsanız bi kilitçiye göstermenizde fayda var. içinde bi parça var, onu değiştirince düzelebiliyor. bu arada sorun düzelene kadar çift kilitleme yapmayın, kapı kilitli kalabilir.

ahmet54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah tekrar yapmaz çünkü biraz pahalı o kilit motoru :)