Sağ kapı (ön) Merkezi kilit Çalışmıyor ?

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam , hoparlör çalışıyor sağ kapıdaki kendimin kontrol edeceği nereler vardır ?

Son düzenleme:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra'lar kronik midir nedir bu sorun. Hep sağ ön kapıda oluyor. Ben bir kez sağ kapı kilidini değiştirdim. Daha sonra yine nüksetti. Bu defa kilidi kendim tamir ettim. Aslında kilitte bozulacak bir şey yok. Sadece içindeki limit swich anahtar bozuluyor. Ark yaptığından kontakları oksitlenip görev yapmaz hale geliyor. Onu değişince düzelir. Ben bu şekilde hallettim. Ancak sanayi de ustalar bu dediğim şekilde ilgilenir mi bilemeyeceğim.

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra'lar kronik midir nedir bu sorun. Hep sağ ön kapıda oluyor. Ben bir kez sağ kapı kilidini değiştirdim. Daha sonra yine nüksetti. Bu defa kilidi kendim tamir ettim. Aslında kilitte bozulacak bir şey yok. Sadece içindeki limit swich anahtar bozuluyor. Ark yaptığından kontakları oksitlenip görev yapmaz hale geliyor. Onu değişince düzelir. Ben bu şekilde hallettim. Ancak sanayi de ustalar bu dediğim şekilde ilgilenir mi bilemeyeceğim.
Hocam ilgin için teşekkürler , benim elimden gelir inat ettim kendim sökeceğim zaten kapı kolunun yayı laçkalaşmıştı onun için oraları dağıtıp yapmıştım o kapı koluna bi yay , orda yarın kısmetse merkezi kilit motorunu sökmeyi düşünüyorum elektrik verip deneyeceğim sorun tesisattamı yoksa merkezi kilit motorumu gitmiş onu bi netleştireyim de gerisini bi şekilde halledecez ancak kapı iç döşemesini sökmeden kontrol edebileceğim sigorta filan varmı ?

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam ilgin için teşekkürler , benim elimden gelir inat ettim kendim sökeceğim zaten kapı kolunun yayı laçkalaşmıştı onun için oraları dağıtıp yapmıştım o kapı koluna bi yay , orda yarın kısmetse merkezi kilit motorunu sökmeyi düşünüyorum elektrik verip deneyeceğim sorun tesisattamı yoksa merkezi kilit motorumu gitmiş onu bi netleştireyim de gerisini bi şekilde halledecez ancak kapı iç döşemesini sökmeden kontrol edebileceğim sigorta filan varmı ?

Yok sigorta komple merkezi kilide bağlıdır. Yani sigorta atmış olsa hiç biri çalışmaz. Orjinal kumadayı kullanıyorsunuz değil mi? Sonradan takılmış bir kumanda değil sanırım.

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok sigorta komple merkezi kilide bağlıdır. Yani sigorta atmış olsa hiç biri çalışmaz. Orjinal kumadayı kullanıyorsunuz değil mi? Sonradan takılmış bir kumanda değil sanırım.
evet orjinal kumanda kulanıyorum alarm yok aracımda 3 kapıyı kitliyor sağ ön kapı kitlenmiyor , kapanırken sağ ön kapıda takılma tıkırtı filan hiç yok özellikle dinledim kapıyı merkezi kilit motoruna hiç enerji gelmiyor , eğer o motor gitmişsede yenisini almayı düşünmüyorum universal merkezi kilit motorları var elimde şahinler doğanlar için onları adapte etmeyi düşünüyorum ,

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu tür malzemelerde tamir uzun süre gitmiyor :(.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tür malzemelerde tamir uzun süre gitmiyor :(.

Tam tersi Savaş abi:) Söktüğünüzde içindeki limit swich yerine Omron'un limit swich'ini takarsanız diğerinden 2 kat daha uzun ömürlü olur.

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tam tersi Savaş abi:) Söktüğünüzde içindeki limit swich yerine Omron'un limit swich'ini takarsanız diğerinden 2 kat daha uzun ömürlü olur.
bende omron buldum bi tane bi tanede matsushita electronics limit switch buldum parçalar çıkma ama iş görür sanırım , ancak elektronik olarak matsushita daha sağlam gibi sanki

Son düzenleme:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende omron buldum bi tane bi tanede matsushita electronics limit switch buldum parçalar çıkma ama iş görür sanırım , ancak elektronik olarak matsushita daha sağlam gibi sanki

İkisi de iyidir. İkisi de Japon. Hangisinin kontak durumu daha iyiyse onu kullan. Çıkan swich'inde kontaklarını bir kontrol et. Çalışmıyor, arada takılıyorsa doğru yoldayız demektir :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Özel serviste A kasanın bozulan merkezi kilit motorunu tamir ettirdim, 3-5 ay sonra tekrar bozulunca motoru yenisi ile değiştirdik, daha sonda B kasanın ki bozuldu, hiç tamir işine girmeden onu da yenisi ile değiştirdim. Elimde şu an için bir tane bozuk merkezi kilit motoru olması lazım ama hangi kasaya ait hatırlamıyorum :(.