sag on kapi su sizdirdi hoperlor bozuldu

hall9900

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam, Astra h Classic III (2008) CDTI aracimda sag kapi hoperloru bas tonlarinda hirliyordu sokup baktim kuflenmis gibi bir halde idi, anladimki su sizmis camdan ve hoparlor kagidi vs sertlesmis biraz da yirtilmis, soketten cikartamadim hatta kabloyu kesip cikardim, temizledim ama hoparlor artik esnek degil sertlesmis durumda. Ayni kapida kilitlenme esnasinda farkli bir ses cikiyor hatta bazen kilitlenmiyor kontrol ediyorum hep, bu durum da sanirim ayni su sizmasi probleminden, bu konuda yorumlariniz nelerdir acaba ? yeni hoparlor taksam ayni sey olacak, bu izolasyonu nasil yaparim genel bir problemmis bir cok kisi yasamis, cozem var mi tam olarak ve alinacak yeni hoparlor'un de sonunun ayni omasini istemiyorum..

bir de kolayca bulabilecegim muadil, kaliteli biraz dahesapli bir hoperlor oneriniz var mi ? zira pek uymuyor piyasadakiler bu yuvaya, ayrica yine su sizar endisesi ile cok da kaliteye kacmak istemiyorum.

sanrim bu problemler kapinin sert kapatilmasindan oldu (izolasyon bozuldu vs), benim dilimde tuy bitti sayin yolculara soylemekten..

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
genelde camdan sızan su etkiliyor hoparlörleri, MDF kasnak ile herhangi bir 16cm takabilirsiniz.

köpükten hoparlör izolasyonu var aslında ama Türkiyede hiçbir yerde satıldığını görmedim.

hall9900

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
genelde camdan sızan su etkiliyor hoparlörleri, MDF kasnak ile herhangi bir 16cm takabilirsiniz.

köpükten hoparlör izolasyonu var aslında ama Türkiyede hiçbir yerde satıldığını görmedim.

tesekkurler yorumunuz icin, cam kapaliyken mi giriyor yoksa ben mi unuttum yikamalarda hafif acik ondan emin olmadim, ama sagda solda yazilanlardan anladigim genelde cam kapaliyken oluyor bu herkeste camla kapi arasindan siziyor iceri, yani Astra H'si olanlar ikide bir hoparlor degistirmiyordur diye umut ediyorum, diger kapida yok mesela sorun bende, acaba bu kronik gibi gorunen problemi yasayip cozen var mi bu forumda ? veya cozumu saglayan durust bir usta bilen.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapı döşemesi folyelerinde sorun..döşeme sökülecek folyo tamamen yapıştırılacak...yoksa sağanak yağmurda içeri su akacaktır döşeme ıslanacaktır

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
camın açık veya kapalı olması ile alakası yok, camın kaporta ile birleştiği tüylü conta gibi zımbırtıdan bir miktar mutlaka su sızıyor, önlemek de mümkün değil malesef. Eğer hafif yana eğimli park ediyorsanız hoparlöre damlama olasılığı oluyor.

Kapı içi izolasyonunda sorun olmasa bile hoparlöre su gelebilir çünkü arkasında kalıyor. VW'deki gibi hoparlörler kendi kapalı kutularında olmadığı için sorunun çözümü hoparlörün arkasına bir çeşit izolasyon malzemesi montajlamak.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
çıkan orijinal hoparlör madem artık bozulmuş, içini oyarak çıkartın ve kalan çerçeve kısmına alacağınız herhangi bir muadil hoparlörü montajlayın.
eski hoparlörden elde ettiğiniz çerçeveyi de orijinal yerine montajlayın.

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazi akilli yikamacilar kapi eşiklerini de basınçlı suyla yıkıyorlar.. haliyle hoparlöre de su geliyor

sorununuz bundan kaynaklı olmasın ..

hall9900

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dun bozuk hoparlor'u alip arabayla birlikte gittim ses sistemleri dukkanlari olan bir caddeye, sordum sorusturdum; genelde 110 - 120 TL civari pioneer modelleri ile dediginiz sekilde oyup takma islemini yapacak yerler buldum, ancak ben cikan hoparlor'lerden biri yarim bozuk digeri de saglam oldugundan bu oyma islemini zarar vermeden yapabilecek sekilde islem talep ettim, iki yer bu kasnaklara gerek olmadigini onlarsiz da cokca taktiklarini soyledi, ben de kasnaksiz olunca akustigi sordum cok bir degisik olmaz dediler, sonrasinda ilgili cadde de cok is yapdigi belli olan bir yerde 90 TL'ye (gunsonu indirimi, 120'den indi, 60 TL cihaz 30 TL iscilik) Pioneer TS-F1634R 16 cm taktirdim kapilara, oyma islemini yapmadilar ayni vuvaya kasnaksiz taktilar hatta delik de actilar, ben hafif tedirgin sekilde izleyerek yardim ettim, sonrasinda test ettim bayagi farketti ses kalitesi, ayrica eski hoparlorlerim'de biri saglam olacak sekilde elimde kaldi, hatta orda iken bir yere daha sormustum bozuk olaninda tamir edilebilecegini soyledi 40 TL'ye falan..

sonuc olarak yorumlariniz nelerdir ? yanlis oldugunu dusundugunuz bir sey var mi ? mesela kasnaksiz takilmasi veya delik acilmasi.. daha sonra sorun cikartir mi bu iki durum ? ama ses cok iyilesti tekrar belirteyim.

bir de dukkanlardan biri 110 TL ye kasnaklari da oyarak Pioneer Ts-G1644R 16cm takacagin belirtmisti, bu gun inceledigimde bu hoparlor'un yeni uretim oldugunu ve sanki daha iyi oldugunu okudum bazi yorumlarda, acaba TS-F1634R ile arasinda kalite / dayaniklilik anlaminda cok fark var midir ? aslinda daha guclu olmasini istemiyordum zira isinma problemi vs olabiliyormus opel astradaki cd30 mp3 muzik sisteminde ve kendini korumaya aliyormus..

bu arada kapidan su sizdirma durumunu butun girdigim dukkanlara sordum neredeyse hepsi ayni seyi soyledi; cozumu pek yok, ugrasmak lazim vs. bir sekilde kapinin birinden bir hoparlor'e su gelebiliyor o da zamanla bozluyor, 2 senede bir yenileniyor genelde cogu musterimiz bu problemle karsilasan.. ben de siz burdan da ekmek yiyorsunuz galiba diye bir espiri yaptim hatta, evet dedi biri.. ben orjinal saglam hoparloru de aslinda bu yuzden tuttum elimde ve pahali da almadim ki yagmur meselesi..

not: benim gibi ihtiyac duyanlara bilgi kaynagi olmasi umuduyla detayli yaziyorum.

hall9900

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geri dönüş için teşekkürler. Bana yardımcı oldunuz.

rica ederim, her konuda bilgi paylasimindan yanayim, bilincli olmamiz acisindan cok onemli, kotu niyetli (uc kagit iceren) hizmet alimlarindan sakinma gucu buluyoruz bu sekilde.. keske katilim daha yuksek olsa forumlara..