şanzıman mi karter mi

faruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba. Bitmek tukenmek bilmeyen sorunlar hep beni buluyor.sorunum aracimin altindan yag damlatuyordu.karterden dendi ve sokulup ilaclanip yeniden takildi ve hala devam ediyor 1.5 ay oldu yağı degistireli ama gram eksilme yok .sonra yine gosterdim karter kaynagindan dediler ve bende sanzimanin yagina bir bakin dedim baktilar ve hafif sizinti yapti vida yerinden oda tamam dediler .sanzimandan kacirmiyor karterden kacirmiyor ama nerden .bu gün sabah namazindan sonra aklima takildi uyuyamadim.kaaldirdim kirkoyla spreyle temizledim araci 20 dakika calistirdim .kacak tam karter ile sanzimanin birleştiği yerde.sizce ne yapmaliyim keceden olma ihtimali nerelerde.8 ay oldu siboplardan dolayi rektefe yapildi baski balata degisti.keceden ise hemen yaptiklari hatayi duelttirmek istiyorum cunku 1 sene garanti verdiler. Uzun oldu ama kusura bakmayin Teşekkürler.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki aracım Tigrada benzer sorun oldu ve yere yağ damlatıyordu. Sanayide göstermediğim yer kalmadı ve hepsi biryer dedi. Sadece birisi bu yağ şanzuman yağı ve krank keçesi değişcek dedi ve değiştik ama akşama doğru gene sızıntı başladı, bende artık dayanamayıp yetkili servise girdim ve sorunun aks boşluğu ve çözüm olarak iç aks kafası değişeceği söylenmişti ve yapılınca sorunun kafadan olduğu anladık ama sizinki inşallah keçeyle çözülür.

Son düzenleme:

faruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben tam olarak bilemiyorum aks kecesi de olabilir.ama motor yagi tamam sanziman yagi tamam dediler ama yinede kaciriyor.

naci üzer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba. Bitmek tukenmek bilmeyen sorunlar hep beni buluyor.sorunum aracimin altindan yag damlatuyordu.karterden dendi ve sokulup ilaclanip yeniden takildi ve hala devam ediyor 1.5 ay oldu yağı degistireli ama gram eksilme yok .sonra yine gosterdim karter kaynagindan dediler ve bende sanzimanin yagina bir bakin dedim baktilar ve hafif sizinti yapti vida yerinden oda tamam dediler .sanzimandan kacirmiyor karterden kacirmiyor ama nerden .bu gün sabah namazindan sonra aklima takildi uyuyamadim.kaaldirdim kirkoyla spreyle temizledim araci 20 dakika calistirdim .kacak tam karter ile sanzimanin birleştiği yerde.sizce ne yapmaliyim keceden olma ihtimali nerelerde.8 ay oldu siboplardan dolayi rektefe yapildi baski balata degisti.keceden ise hemen yaptiklari hatayi duelttirmek istiyorum cunku 1 sene garanti verdiler. Uzun oldu ama kusura bakmayin Teşekkürler.

Kaçak karter ile şanzımanın birleştiği yerden sızıntı az dahi olsa kontrol altına alın, baskı balata değişimi oldu diyorsunuz contayı baktırın, sızıntıdan hemen eksilme olmaz zamanla olur,subaplar rektefiye olduğunu ifade ediyorsunuz, üst kapaktan sızdırma olsa görülür.kaçak sizin gördüğünüz yerde ise sıkıntıyı ustanıza gösterin nasılsa garantisi var, geçmiş olsun arkadaşım..

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam, damlayan yağ ne renk? Şanzıman yağıysa eğer kırmızı gibi bir rengi olması lazım. Baskı balata değişimi falan oldu mu yakın zamanda? aks keçelerinden kaçırıyor olabilir.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Hocam, damlayan yağ ne renk? Şanzıman yağıysa eğer kırmızı gibi bir rengi olması lazım. Baskı balata değişimi falan oldu mu yakın zamanda? aks keçelerinden kaçırıyor olabilir.

Vectra C, yaşı, km gereği yağda kırmızılıktan eser kalmıyor.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Vectra C, yaşı, km gereği yağda kırmızılıktan eser kalmıyor.

benim arabada aks keçesinden damlatma vardı çok hafif ve çok belli bir şekilde kırmızı olduğu için anlamıştım şanzıman yağı olduğunu. Araç, 98 model Astra F. O yüzden aklıma geldi belki renginden yola çıkılabilir diye.

faruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@;

yağın rengi yeşil motor yağı renginde.baskı balata yeni değişti.ama yani karterin çatlak olan yerinde kaçırmıyor.ustada halen karter değişecek diyor anlamadım gitti. en yakın zaman da resim eklerim.