Seyir Halinde Hız Ibresi Ve Devir Ibresinin 0'A Düşmesi

yasind

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 model corsa d aracım seyir halinde hız göstergesi ve devir saati 0'a düşüyor,kalkıyor.olay genelde uzun yolda başıma geliyor kapı kilidinin devreden çıkması cd playerın açılıp kapanması saatlerin 0'a inip kalkması ekran ışıklarının yanıp sönmesi şeklinde devam ediyor.cihaza bağlıyorlar herhangi arıza kaydı oluşturmuyor.gövde elektrik arızası var aslında ama elektrikçi elektronikçi ve servisler sorunun daha da büyümesini ancak o şekilde yarımcı olabileceklerini söylüyorlar.araç stop etmiyor ama tüm ekran ışıkları yanıp sönüyor ibreler filan daha nasıl büyeyebilir yardımlarınızı bekliyorum saygılar.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akün bozuk değilse şarj dinamosunu acil tamir ettir.
konjektör gidici. yada akü bozuk. elektrikçi anlaması lazımdı ama bazen tam bozulmadan konjektör belli etmiyor.

yasind

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akün bozuk değilse şarj dinamosunu acil tamir ettir.
konjektör gidici. yada akü bozuk. elektrikçi anlaması lazımdı ama bazen tam bozulmadan konjektör belli etmiyor.

hocam teşekkür ederim tavsiyen için.aküyü değiştirdim aküden olma ihtimali var dediler ancak çözülmedi. şimdiki adım şarz dinamosu senin de söylediğin gibi düzeleceğini sanmıyorum ama sıralamaya koyduk işte.

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık aynı problemleri bende yaşıyorum benimde aracımda devirsaati birkaçkez yolda giderken sıfıra düştü ve bazen kontağı açtığımda kilometre saati yaklaşık 5km'ye gelip hızı hep 5km fazla okuyor, yurt dışı sitelerinde yaptığım araştırmada verilen ilk cevap alternatorü veya diyotları kontrol ettir oldu.