Sıfır aldığım aracımın 9000Km'de lastik balon yaptı?

LostCoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
2011Aralık ayında sıfır aldığım aracım şu an 9000Km'de sol ön lastik yanaktan balon yapmış lastik markası continental premiumcontac 205/55/16 91H servisegitsem tüm lastıkleri değiştirirler mi? Tek lastik değişimi yapılmaz bildiğimkadarı ilehepsi değişmesi lazım servis umarım gider yapmaz. İstanbul İzmir arası 2 haftada bir gidip geliyorum 140-160Km hızla gidiyorum Allah korusun kaza beladan. Balon yapa yerde catlaklarda var.

Ne yapmam gerek acaba arkadaşlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Öncelikle lastik üretildiği firmaya gönderilerek oluşan hasarın kullanıcıdan veya imalattan kaynaklanıp kaynaklanmadığı belirlenir. Kullanıcı kaynaklı rapor gelirse elden birşey gelmez, imalat hatası olduğu belirlenirse lastik garantiden yenilenir, hatalı üretim olarak kabul edilen kaç lastik varsa o kadar lastik yenilenir, takım olarak yenileme yapılmaz, yanlız hatalı lastik yenilenirken de eskime oranına göre bir miktar eksik ödeme (kaskoda da aynı uygulama vardır) yapılır.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
lastik balon yapması kullanıcı hatasıdır muhtemelen sert bir çukura hızlı girmişsinizdir

LostCoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle lastik üretildiği firmaya gönderilerek oluşan hasarın kullanıcıdan veya imalattan kaynaklanıp kaynaklanmadığı belirlenir. Kullanıcı kaynaklı rapor gelirse elden birşey gelmez, imalat hatası olduğu belirlenirse lastik garantiden yenilenir, hatalı üretim olarak kabul edilen kaç lastik varsa o kadar lastik yenilenir, takım olarak yenileme yapılmaz, yanlız hatalı lastik yenilenirken de eskime oranına göre bir miktar eksik ödeme (kaskoda da aynı uygulama vardır) yapılır.

Anlıyorum ozaman lastiği sökük üretiçi firmaya göndermeleri ve tekrar rapor tutarak gelmesi uzun süre bilir bu süre zarfında araçımı kullanamayacakmıyım? Servis gecici lastik takmaz mı? Yanaktaki balonlaşma çok belirgin değil ama dğiştirmesem ilerede sorun yaratırmı hız halinde mesela? Yada ön sol lastiği arkaya taksam?

LostCoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik balon yapması kullanıcı hatasıdır muhtemelen sert bir çukura hızlı girmişsinizdir

Valla o kadar hızlı bir çukura girdiğimi de hatırlamıyorum zaten lastiği gördüğümde şöyle bir düşündüm ama aklıma gelmiyor açıkcası. İnşAllah üretim hatasıdır ve değişririrler gerçi çok belirgin değil ama ön lastik olduğu için sıkıntı olmaz umarım.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Servis %99 kullanıcı hatası deyip uğraşmak istemeyecektir. Lastik bayiisine yönlendirebilir. 1 haftadan kısa sürede fabrikaya gitmesi, incelenmesi karar çıkması, onaylanması, imkansız gibi. Servisin size lastik temin etme sorumluluğu maalesef yok.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
stepneyi tak hiç uğraşma

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bazı araçlarda hiç stepne yok misal yeni meriva... 2010 bir kaç astra da bende gördüm tam boy değil...