Silecek "Modifiyesi"

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla kimse kusura bakmasinda sileceğe 100 lira vermem yani en fazla 20 lira çalişir benden

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
35lik bulamıyorsa 41 lik 45 lık al lastigini çıkar kıSALT...eskı sılecegının lastıgını çıkar tak...71 lik silecek bulunur mu bılmıom ...
birde en baba bosch ve valeo çifti 30tl ....40 tl bile çok dur bılgınıze

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç hepsiburadayla uğraşmayın yarım saat önce çiftini 9tl ye migrostan aldım orjinal sileceklerimden iyi temizliyor:)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ne tip ve ne marka alırsanız alın sileceklerin ideal ömrü bir yıldır, ucuz ve adi sileceğin en büyük zararı ön camadır. 5-10 TL kar edeceğim diye 300-400 TL lik camı heba etmeyin. 20-30 liraya güzel silecekler mevcut.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bosch aerotwin al kış boyu dua et

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aradığım muhabbet buradaymış:D
Vec B'ye banana silecek için orjinal sileceklerin uzunluğunu ölçsem ve ona göre linktekiler gibi sipariş versem araca uyar mı? yoksa silecek kollarının değişmesi mi lazım?

http://www.hepsiburada.com/Liste/mo...ls.aspx?categoryid=264013&productid=otm842297

Uyar. Ama bu linktekileri kullandım, hakkaten çok çirkin yapmışlar, takılma yeri çok yüksek kalıyor. Bosch'lar çok daha şık duruyor, en kötü ihtimalle Vette, Space gibi diğerlerine bakın bence.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa d aracıma 3 yıldır KİPA da satılan ve içerisinde her türlü araca montaj için 6 tane aparat çıkan sileceklerden indirimde alıp her yıl değiştiriyorum ve çok memnunum.
normalde fiyatları adet olarak 8-18 lira arasında değişirken indirimde 6-10 liralar seviyesine iniyor.
orjinalinde büyük sileceğin boyu 26" ama KİPA da en büyük 24" bulabiliyorum. normalden 2,5 cm kısa olduğu için iki sileceğin birleştiği noktada kalan su yine akıyor. mecburen 1-2 defa daha silecek çalıştırmak zorunda kalıyorum ama benim işimi görüyor.
serviste 2 yıl önce orjinal silecekler 80 lira idi.
iki sileceğe 80 lira para vermem doğrusu.
ben başka bir formül daha öğrendim ve denedim. biraz zahmetli ve beceri gerektiren bir iş ama becerebilirseniz orjinal sileceklerin lastiklerini söküp yerine SİLECEK marka lastik takarsanız aynı orjinali gibi çalışıyor hiç bir fark yok.
burada sanayide ustalar aynı işlemi yapıyorlar. silecek marka lastikler çok kaliteli ve hiç iz bırakmıyor, ses yapmıyor.
tanesi 5 liradan en uzun boyundan 2 tane SİLECEK marka lastiğini takıp fazlasını kesiyorsunuz.
ilk mesajda anlatılan hatayı ilk başlarda bende yadırgadım ancak zamanla alışıyor insan. silecek sildikten sonra yukarıdan akan su tam gözünün önün den tekrar akıyor yine silecek çalıştırıyorsun. bir defaca olması gerekeni 3-4 defa silecek çalıştırmak zorunda kalıyoruz.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Uyar. Ama bu linktekileri kullandım, hakkaten çok çirkin yapmışlar, takılma yeri çok yüksek kalıyor. Bosch'lar çok daha şık duruyor, en kötü ihtimalle Vette, Space gibi diğerlerine bakın bence.

şu var ama model olarak Vectra D yazmışlar ya:D

http://www.hepsiburada.com/Liste/si...roductId=otm90csb6048vectra&categoryId=264013

bir ara bosch servisine gidip ordakilere de bakıyım, beğenmezsem netten alırım.

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabamın silecekleri iyice eskidiler artık. Malum sonbahar da kapıda, değişmek istiyor. Corsa D kullananlar bilir, bu arabalarda (bence bu bir dizayn hatası/kusurudur) sol sileceğin izi sağ sileceğin altında kalıyor - Ekteki temsili resim komedisinde Hata 1 olarak gösterdim -. Bu da fasılalı modda veya camı yıkamaya kalktığımızda süpürülen suyun tam da görüş alanımdan aşağıya akmasına sebep oluyor. Ayrıca sağ silecek de bekleme pozisyonunda sağ tarafı havada bekliyor - Bunu da Hata 2 olarak gösterdim-.

Ben de özellikle bu hata 1 diye bahsettiğim olaya sinir olduğumdan silecekleri yenilerken sağ sileceği 5cm daha kısa sol sileceği ise 5 cm daha uzun aldım. Bu hatayı düzeltmeme yetecekti ancak, Carrefour'dan aldığım muz tipi Vette sileceklerin montaj kısımları uymayınca götürüp iade etmek zorunda kaldım. Carrefour'da farklı montaj başlıkları olan modeller (Corsa D'nin orijinali böyle olduğu için herhalde) 660mm ve 400mm olarak vardı. Bana Bauhaus'tan bulabilirsin dediler ancak hiç içimden gelmedi zira arabanın üzerindeki orijinal Valeo marka ile mukayese ettiğimde Vette'nin hakikaten tırt olduğunu düşündüm.

Bu nedenlerle, yukarıda bahsettiğim "modifikasyonu" yapamadım. Şimdi size sormak istediğim, Corsa D'ye montaj edilebilecek uygun aparatı olan, Valeo veya Bosch marka, sol için 710mm ve sağ için 350mm sileceği nereden bulabileceğim. Yoksa alışmaya çalışmam mı lazım? (Bir yıl oldu alışamadım).

corsad.jpg

bu gün valeo marka silecek taktırdım, senin buradaki sorunu ustaya söyledim oda hallederiz abi dedi soldakini uzun sağdakini de onagöre taktı ,
sorun yok,
ücret 25 tl.