Sileceklerim iz bırakıyor..

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın her yıl sileceklerinin sadece lastiği değil sileceğin plastiğiyle beraber değişmesi gerekiyor. 2 yılda gider ama normalde her yıl değişmesi gerekiyor. Şöyle düşünün kışın sürekli kar yağmur sıcak soğuk don..... yazında sürekli güneş güneş ........ e sonuçta bu lastik zamanla deforme oluyor. Çok marka denemedim. bosch GM ve bi tfk idi sanırım muz silecek denedim. Bosch da kendi içinde 3 e ayrılır. ucuzu orta kalitelisi bide en kalitelisi aero twin die geçio sanırım muz tipi olanları.
en son bosch marka aldım 15 tl ye ve şimdiye kadar çok memnunum. Ayrıca her muz tipi araca uygun olmayabiliyor ve ağır olduğundan aracın silecek motorunu yoruyor aklınızda olsun

singlewolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Silecekleri hafife almayın, 3-5 TL'lik adi silecek kullanarak 350 TL den başlayan güzelim camlara zarar vermeyin.

herkese merhaba,

arkadaşlar lütfen yardım edin. sileceklerim iz yaparak siliyor.

silecekleri yeni değiştirdim. su da sorun yok. camda kayrdırıcı yok. cam temiz ama nedense iz yaparak siliyor. özellikle sol sürücü tarafı tam kaymıyor. iz bırakarak tırtıklı kademeli iniyor. silecek suyu ile ilgili değildir.

tam bastırmadığı için olabilir mi ? eğer oyle ise ne yapmamız lazım ? metali eğmek doğrumudur ?

yada muz silecekten vazgeçip normal telli bosch eco telli klasik silecek mi alsak ? hem ucuz da. çiçfti 15-16 tl oluyor.

araç corsa c 2006.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle ve kesinlikle orjinal alın... arada ki farkı anlarsınız. 2 yıldır muz kullanıyordum ve her sene değişiyordum. bu sene orjinal telli bosch taktım. bir daha muz takmam... ne ses ne atlama ne bırakma hiç bir şey kalmadı... ıslak ve kuru dahil...

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle ve kesinlikle orjinal alın... arada ki farkı anlarsınız. 2 yıldır muz kullanıyordum ve her sene değişiyordum. bu sene orjinal telli bosch taktım. bir daha muz takmam... ne ses ne atlama ne bırakma hiç bir şey kalmadı... ıslak ve kuru dahil...

Fiyat nedir.

tapatalk

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben lastiklerini değiştiriyorum hiç sıkıntı çıkmıyor muz silecek olayı çok başarısız onlarda şans işimidir nedir bi aldığım 2 sene tık demedi bir aldığım iki ay sonra iz bırakmaya başladı

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel ile gelen orjinal var 3 senede hic degistirmedim (33000 km oldu) ama şuda var ki
iz bırakmasının bircok sebebi var

1) Agac altında bırakıyorsanız bahar aylarında cama akan agac özleri bu lastikleri
bozmakda buda şaftı kayan lastigin iz bırakmasına neden olmakda

2) Malumunuz kış zamanında yanlış silicek kullanımı sonucu silecegin erken bozulması

singlewolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arac nedir kardes ? bosch telli silecekler cifti 15 tl zaten. o civarda.
muz silecek bendede iz birakiyor. telli klasik bosch eco yazandan mi aldiniz ?

singlewolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Silecek durumu aşağıdaki resimdeki gibidir, sürücü tarafının soludur. cama duruşu nasıl sizce ? az mı çok mu baskı uyguluyor ? titreyerek hreket ediyor. sağ tarafı bu kısıma göre nispeten daha iyi. sizdekiler nasıldır? yardımcı olabilirseniz sevinirim. cam temiz. silecek suyu iyi. frezelerle ilgili olabilir mi ? önce eğim konusunda denemek istiyorum. içe doğru mu dışa doğru mu eğmem mantıklı olur ?

Ekli dosyalar

• fotoğraf.jpg
    fotoğraf.jpg
    76.4 KB · Görüntüleme: 14