Silindir tekleme

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaslar araba canimi sikmaya başladı gene sabahları isiklara gelip debriyaja basinca istop ediyordu ozellikle yokus yukarı çıkıp debriyaja basinca duz yolda topluyordu ancak dün araba calisinca kalkarken acayip silkeledi silindir 1 ve3 tekmeleme hatasi verdi ustaya götürdüm test amaçlı bobin takti deneyelim sikinti olmazsa sifir bobin takalim dedi sıkıntı olursa subab dir dedi bugun sabah arac normal çalıştı isiklara gelinde devir biraz düştü topladı ikinci isiklara geldiginde lpg ye geçerken inanilmaz sarsilmaya basladi geri benzine aldım duzeldi tekrar lpg ye aldim sarsilmaya basladi oyle kalkmayı denedim stop etti acaba lpg mi dedim lpg ciye gittim dedi havakar soğuk 35 derecede lpg ye ayarlanmış 40 derece yapayim deneyelim dedi tamam dedim sizin yorumumuz nedir 4 gun oncede bogaz kelebeği temizliği yaptirmistim usta orda normal çalıştırıp gaz verip kalibre etmisti kaliprasyon hatasimi var acaba sanayiye gitmeye korkuyorum arabanin lastiği patlasa subab erimiş olabilir diyolar degerli yorumlarınızı bekliyorum

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Ateşleme hatası yoksa subapları kontrol ettir.

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün iyice dinledim arabayi sabah ilk çalıştırdığımda sıkıntı yok lpgye gecerken sallanip gecincede zangir zangır titriyor isininca geciyor

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu durumda LPG sisteminde hata olduğu ortaya çıkıyor.

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş bey ne gibi sorun olablir sizce 1 hafta önce regülatörün gaz hortumunun çıkışında cok fazla yağlanma vardı ustaya götürdüm hortumu söküp kesti yeniden taktı ağzı deforme olmus diye regülatörü de köpüklü suyla yıkadı lpgye gecme sıcakligida 40 derece lpg enjektörü olsa isinincada farketmez diye düşünüyorum

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Şu lpg sistemi tam bir baş belası ilk bir iki sene güzel sonrası aracınızın üzerine toprak atıp duruyor.

Sorununuz yüksek ihtimal ile lpg sisteminden kaynaklanıyor genel bir sorun olsa benzinde veya lpg de aynı sorunları hemen hemen gözlemlersiniz heleki mekanik bi sorunsa (subap gibi)

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar baska ayni sorunu yaşayabilecek bilecek arkadaşlara yardim olması icin çözümü yazayım lpg enjektörleri değişti sorun bitti
Isin garip tarafi araba tupe gecince kafayı yiyordu ısınınca her sey normal herkez subab dedi enjektormus