SİLKELEME...astra g silkeleme tekleme, problemi çözümü burda....

skydark

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansu usta sorun çözülmedi zaten conta değilmiş:(

sakin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar.benim aracımda gazı azalttığımda, fazla vermediğimde silkeliyor.gaz verip belli bir hızda gidersem yapmıyor.devrine göre gaz vermediğim için mi silkeliyor, yoksa başka bir sorun mu var acaba.aracı yeni aldığım için çözemedim olayı

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tansucum özelden görüşelimmi sormak istediklerim var gelmek için gün sayıyorum

bestking

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam

arkadaşlar sabit devirde silkeleme,tekleme 2000-3000 devir arası bugun servise gittim yakın tanıdık 3-4 tane usta arabanın başina geldi bi yandan bilgisayara bağladılar bi yandan çaliştirdilar hep beraber durumuna baktık ve sonuç silindir kapak contasının yanmiş olduğu..... yok ateşleme bobini yok egr valfi yok kelebek boğazı vs tartişildi masraf etti tonlarca arkadş... 3 aydır sadece bu konuya odaklandım benım arabam 140000 de 60000 de araba bile yapabilir bunu benım motorum kız gibi sesisz sakin en ufak görünürde bi sıkıntı yok kaç ustaya gittim ateşleme bobini buji diodu ama yaptırmadım en sonunda buldm problemi 200-300 lira bobin buji vermeyın boşuna para...
bu arada çok az bi su yakabılır araba ustalar şöyle soyler ya o kadar su yakar normal ama ınanmayın benım arabam 1 ayda yarım cm su eksiltti ama conta yakmiş düşünün masrafta 500- 700 arası umarım bu sıkıntıdan herkes kurtulur çok yaşayan var bu sorunu ... karişik yazmamişimdir umarım acele paylaşmak ıstedim bu bilgiyi yardımcı olmuş olurum umarım keşke daha masrafsız olsaydı bu sıkıntı ama gerçek olan teklemenın sılkelemenın nedeni conta yakması yani; tam olarak yakıtı yakamamsından motorun sılkeleme tekleme yapması

selam kardeş aracın ısınınca ışıklarda felan durmaya kalkınca stop ediyormuydu veya boşa atınca araç stop ediyormuydu. motor sesinde değişim varmıydı

yalcin36

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
benim aracim da Opel astra 1.6 GL Aracim lpg li ve benzinde silkeleme yapmiyor ama lpgye gecince yapiyor : gaz ayari yapidi motor sicaklik sensoru degisti.rolanti ayarlayicisi degisti;karbon clean yapidi'bujiler degisti'egr temizlendi ama sonuc ayni malesef.(
tesekkur ederim guzel bir paylasim

anarkh_ysn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sıkıntı bende de var

aracım corsa 1.2 lpg de 2000 devırde ve 3000 devırde bırkez tekleme yapıp sonradan acılıyor hıssı verıyor benzıne gecırdıgım de ole bı sıkıntı yok su eksıltme de yok aracı bırde yenı aldım hadı hayırlısı:confused::confused::confused:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG enjektörleri yeterince yakıt püskürtemediği için benzinden destek alıyor, benim arabamdaki lpg sistemi depo boşalmaya yakın bunu yapıyor, 1-2 km gittikten sonra ditleyip komple benzine geçiyor. LPG ustanıza götürün arabanızı.

Melih 0681

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar. Araçlarınızda (conta yanan) hararet 80 90 arası mı oluyor? Araçları cihaza bağlattınız mı? Konu farklı arıza olabilir.Benim 2001 Astra G de bu sabah Otobanda sabit 120 ile gidiyordum. Hararet 90 a yakın sabit. Motor İkaz Lambası yanıp sönmeye başladı. Gaza bastıkça yanıyor. Tesiste durdum. 15-20dk sonra tekrar çalıştırdım. Arıza ışığı yanmadı. Yaklaşık 150km daha gittim tekrar gaza basınca yandı. Şu an Tekleme var. Ama gazdan ayağımı çekince yanmıyor ve rolantide tekleme yok. Benzinde de LPG dede durum aynı. Cevabınızı bekliyorum.
Bilgi ve tecrübesi olanlar 0506 884 34 28 telden bana ulaşırsanız sevinirim.
Saygılar

Son düzenleme: