Soğukta Donan Kapılara ...

sereye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Combo aracımın geçen gece termometre -7 gösterirken kapıların donmuş olduğunu gördüm. Dışarıdan açmanın kapı kolunu kırma sorunu çıkaracağını düşündüğümden bagaj kapısından girerek, içerden kapıyı iterek açtım.

Ne yapmalıydım, Ne yapmalıyım?

-- Kapı fitillerine antifiriz mi sürmeliyiz?
-- Pudra mı sıvamalıyız?
-- Özel kimyasalları var da onları mı kullanmalıyız, gerçekten işe yaradığı söylenebilir mi;
-- Başarılı bulunan tavsiyeleriniz var mı?

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben her seferinde yükleniyorum açılıyor :D
özel kimyasallar fitillere zarar verebilir fitiller çok pahalı bence birşey sürmeye gerek yok öle kullanılabilr

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
ya arkadaşlar benim arabada birşey donuyor böle araba hareket etmeye terettüd edio sanki...zorlaınca güp die bi ses gelio biraz ilerlio değişik bişeler oluo...bi süre sonra geçio...

Son düzenleme:

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
el freni cekmeyin...
viteste kalsın arac...

ayrıca anahtarla acıyorsanız yada aracta donan yerler varsa vazelin sürün donmaz:)

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amasya -15 di bugün kapılar yapışmış yüklendim açıldı. hırsızlar gibi kapının üstünden çektim :)

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bende dün yıkamıstım güneşi görünce gee - kaç olduysa artık sabah baktım -12 kapılar açılmadı bende yukardan açıyım dedim elim yapıştı resmen metale
direksiyonu bile tututamdım acayip soguk ya banana silcekler bile donup kıvrılmıs ama buz çözücü hemen onların imdadına yetişiyo tabi

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
okadar soğuk oldumu ya:eek: -10 derece oldumu hava bizde samsunda -2 derece görünce donuyoruz soğuktan diyoduk:eek:

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Moskova da yasadigim icinen tecrubeli kisilerden biribenimdir heralde bu konuda.... Kar, buz cozuculerin hepsi hikaye.... WD 40'tan dahacok ise yarayan birsey gormedim.... Hatta bizim fabrikada her ay fabrika arabalarinin soforlerine 1 kutu WD40 duzenli olarak verilir. KUllanmayanlara kesin tavsiye ederim. Kesinlikle arabada olmasi gereken birsey. Kire, pasa,yaga,donmaya vs. birebir !
PS : WD 40 nedir diyen buradan daha detayli bilgi alabilir http://www.hobbyrc.com/forum/showthread.php?t=8352