Soğutma suyunun azalması

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Haziran'da aldığım Renault Fluence 1.5 Dci'ye cam suyu koyarken soğutma suyu kabındaki suyum minimum seviyenin altında olduğunu fark ettim. Aracı servise mi götürmeliyim yoksa su veya antifriz ekleyerek bir süre takip mi etmeliyim? Araç şu an 15.000 km de.
Teşekkürler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Birde çalıştır araç ısınsın birde öyle bakıp yazar mısın?

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tabiki. Birazdan işten çıkıp eve gideceğim. Parkettikten sonra kontrol edip yazarım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tabiki. Birazdan işten çıkıp eve gideceğim. Parkettikten sonra kontrol edip yazarım.

Ondan sonra yazarsanız daha sağlıklı cevap verme şansımız olur. Siz yinede bir litre antifiriz alın yanınız da olsun ;)

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Biraz önce eve geldim. Kontrol ettiğimde sıvı 1-2 cm yükselmiş ve minimum seviyesine gelmiş. Aracın kullanım kitabına baktım '' seviye minimum altına inerse maksimum ve minimum arasında olacak şekilde sıvıyı tamamlamayı ve tekrarlarsa servise gitmeyi '' öneriyorlar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Renolar da böyle o yüzden size önce aracın ısınmasını bekleyin demiştim. İçim rahat etsin diyorsanız biraz ekleme yapın yeterli ama fazla olmasın. sonra taşar ;)

mehmet saltık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde aracım astra g hb aracı yeni aldım geçen hafta suyun eksildiğini gördüm bu gün ise hiç suyun kalmadığını fark ettim ne yapmam gerek suyu bu gün ekledim daha doğrusu 2 3 lt arası ekledim doldu..tşk

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
benimde aracım astra g hb aracı yeni aldım geçen hafta suyun eksildiğini gördüm bu gün ise hiç suyun kalmadığını fark ettim ne yapmam gerek suyu bu gün ekledim daha doğrusu 2 3 lt arası ekledim doldu..tşk

Su işini bırakın antifiriz koyun araçlar da su diye bir şey olmaz. Araçlarsa sadece sıvı olur. ;)

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu su eksiltmeleri genellikle silindir kapak contasının çürümesinden ya da araç hararet gördüyse contanın yanmasından kaynaklanıyor. bence ikinci el araç alırken yapılması gereken en önemli işlem würth'ün karbon dioksit testini yaptırmak. çünkü bu test ustaların bile atlayabildiği silindir kapak contasının kaçırıp kaçırmadığını kesinlikle tespit ediyor. en kısa zamanda bu testi yaptırarak contanın sağlam olup olmadığını anlayın.