Şok yakıt tüketimi astra...

okanttnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@mysterious

Vallaha bilmiyorum fakat yetkili servisten şaşmam 250ytl tutuyor bakımlarım özel serviste tutsa tutsa 150ytl tutsun. Zaten yılda 1 defa bakım yapılıyorsa 100ytl fazla çıksın daha iyi ama işim garanti olsun.:)

@alperd

Aynı araçtan arkadaşımda var şehiriçi 210-220bin arası değişiyor yakıt tüketimi ve o arkadaşta senin gibi sakınmıyor gazdan ayağını...

Şehirdışı 0.150ytl'ye kadar düştük çanakkale gezisinde vectrada lpg ile çok ekonomik oluyor.

Farklı akaryakıt alternatiflerine girersek işin içinden çıkamayız şuan dizellerede uygulanabilen CNG sistemiyle %60-%70 tasarruftan bahsediyorlar ben %45 tasarruf yapsa diyorum. O zaman dizel tadından yenmez.:pon:

Şuan itibariyle Lpg , dizel kafa kafaya ama benzine ve dizele sürekli zam geldi fakat lpg yerinde sayıyor zam gelecek ama sağlam zam gelecek malesef.:(

Dizel aracımı 1500ytl farkla aldım daha doğrusu astra easytronic 34.500ytl'idi ve astra cdti 34.500ytl aynı fiyattalardı. Ben easytonic parasını fark olarak algılıyorum. Şimdi ben benzinli araca tüp taksam , 1500ytl her türlü cebimden cıkacak (kaliteli sistem)

Düşük vergi avantajı dizel astradayken benzinli astra alıp tüp taktırmanın hiçbir mantığı yok. Sadece opel astra için konuşuyorum diğerleri farklı olabilir.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@okanttnc

yukardaki yazımı revize ettim son kullanım tarzımla ort. tüketim artmış :)

nerde o LPG'nin 1.34 YTL olduğu günler aaahh ahh :(

AstraG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benzini düşünüyorsanız arabayada vergi vermeyin yanlız iki at size yeter