Sonunda benim de direksiyonum titriyor!!

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sonunda benim de direksiyonum titriyor!!

screem link' Alıntı:
[quote author=turbocosmo61 link=topic=2189.msg45673#msg45673 date=1315549851]
Olayı takip eden arkadaşlar için,dün servise aracımı bırakmıştım,servisten beni arayıp,disklerinizi garanti kapsamında değişecez dediler.Durum böyle umarım değiştikten sonra bu sorundan tamamen kurtulurum.Saygılar hepinize
sn.turbocosmo arkadaşım az önce servisten aracımı aldım tabiki balata disk değişti..servisin yaklaşımı şu şekilde umarız 2000 km sonra tekrarlamaz..benim cevap peki tekrarlarsa çözümünüzde bir farklılık olacakmı..cevap malesef yine değişim yapabiliriz...teşekkürler opellll.... battle_Teroriste battle_Escrime
[/quote]
Hangi servis dedi bunu? İsterseniz pm atın.

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla arkadaşlar,benim de tek tesellim,disklerimin tornaya gitmeden değişecek olması,hatta servis olur mu öyle şey falan dedi ne tornaya göndermek sıfır aracın diski tornaya mı gider dedi ve  çok şaşırdı ben de aynı şekilde,biz parça hatalıysa yenisiyle değiştiririz dediler.Ama bu forumda 2 kere diskleri değişmesine rağmen yine titreme sorunu yaşayan arkadaşlar var,ben de size servisin verdiği cevap gibi sanırım,bu sorun baş gösterdikçe gidip değiştirecem.Ama bu sorun beni arabamdan soğutmaya başladı.Bilmiyorum ne diyecemi:S

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Boşverin araçtan soğumayı Görüldüğü gibi garantiden değiştiriyorlar. Her yaptığında değiştirirsiniz İllaki düzgün bir diske denk gider. Yeterki garanti süresince üşenmeyip servise gidin. Geçmiş olsun ayrıca :)

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim Sn.eketen,artık sık sık servise gidecez,zaten ahbap olduk:)

white_jaguar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bu değişim de dahil olmak üzere benim 2 oldu fren disklerimin değişmesi. Allahtan garatinden değişti de kavga gürültü çıkmadı  general_non_non . Daha yumuşak fren diskleri taktıklarını söylediler. Bir daha tekrarlamayacağını idda ediyorlar ama ben 2 ay sonra tekrar gideceğimi düşünüyorum  032questn . Artık bir daha değişirse önce Opel Türkiye yi ardından gelen cevaba göre Opel Almanya yı aramayı düşünüyorum. Garanti bittikten sonra ne yapacağım ben? Bu böyle gitmez, gitmemeli yani. Bir de arabadan soğumayın diyen arkadaşlar, bu direksiyon titreme olayı inanın gerçekten insanın canını sıkan bir olay. Arabayı kullanırken ellerinizin altındaki direksiyon her frene dokunduğunuzda tir tir titriyor. Allahım insana kafayı yedirtiyor yani. Her frene bastığınızda bu olay oluyor ve arabada çok kez firene basıyosunuz. Bilmiyorum duygularımı ifade edebildim mi? Bir sürü para verip aldığız araba her frene bastığınızda Asena misali oynuyor. Ayrıca kesin çözümü de yok. İyi fren diski kullanmak gerekiyor diyenler var ama Opel yine aynısını kullanıyor. Para verip birde paramla rezil olucam öyle mi? Aracım 10000 km de yaptığım hareketlere bak! Opelle başa çıkamıyorum gidip para verip daha kaliteli disk alıyorum. Eee o zaman niye Alman arabası aldım ben? Saçma. Bu olayı organize olup topluca şikayetlerimizi dile getirirerek çözeriz. Yoksa bekleriz Opel bir sonraki makyajda gidersin problemleri diye. O zaman geldiğinde de garantinin bitmemiş olması gerekiyor tabiki. Ben bu konuda şikayetimizi dile getirecek maili, telefonu her neyi ise yapmaya hazırım. Ancak bana şikayeti olan arkadaşların destek vermesi gerekiyor. Pm lerinizi bekliyorum..

irmscher1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Arkadaşlar Ankara ya giderken 110-130km/h arası çok hafif bir balans hissediyordum, yola çıkmadan bir gün önce özel bir serviste kontrol ettireyim dedim..

Sorun jantlarda değil lastiklerde çıktı; aracın üzerindeki Goodyear Efficient Grip ler balans makinasında dönerlerken yalpa yapıyorlardı, usta "bu lastikler araç üzerindeyken birkaç ay beklemişler" dedi! İşin garip yanıysa 11.000km deki lastiklerden öne takılı olan ikisinde çatlaklar belirmişti, bu durum ustaya göre önden çekişli araçlarda normaldi, bu yüzden her 10bin de bir ön/arka lastiklerin yer değişimi gerekiyordu.

Lastiklerin yerlerini değişince bu kez de sizdeki gibi frene basınca direksiyonda titreme başladı..

sizin sorununuz disklerle alakalı değil balans bozukluğu

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ya arkadaşlar konuyu tekrar hortlatmak gibi olmasın ama benim de direksiyon titremeye başladı ama sürekli değil. arabayla belli bir mesafe katettikten sonra mesela 20km gittikten sonraki fren yapmalarımda başlıyor ve her frene basışımda yapıyor ayrıca arabayı kenara cekip kontağı kapatıp tekrar çalıştırınca düzeliyor. aradan zaman geçtikten sonra tekrar yapıyor. sizce bunun nedeni ne olabilir ?

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

batigol1907 link' Alıntı:
ya arkadaşlar konuyu tekrar hortlatmak gibi olmasın ama benim de direksiyon titremeye başladı ama sürekli değil. arabayla belli bir mesafe katettikten sonra mesela 20km gittikten sonraki fren yapmalarımda başlıyor ve her frene basışımda yapıyor ayrıca arabayı kenara cekip kontağı kapatıp tekrar çalıştırınca düzeliyor. aradan zaman geçtikten sonra tekrar yapıyor. sizce bunun nedeni ne olabilir ?

Diskler balatalar ısındıkça yapıyor olabilir yamuksa.. aklıma tek gelen bu.. ama frene basınca yapıyor diyorsunuz aslında tek neden de bu görünüyor yoksa direksiyon kutusu falan derdim bu çok daha düşük ihtimal..

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

batigol1907 link' Alıntı:
Kontağı kapatıp açınca düzeliyorsa bu işin balata veya disklerle alakası yok. Direksiyonla ilgili bir problem olabilir.

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şöyle bir nokta da ekleyeyim balataları yeni değiştirmiştim.direksiyonda problem olsa uyarı vermezmiydi?