"Sprintbooster" / "Pedalcommander" sizce hangisi.

tkkys320

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RE: Cvp: "Sprintbooster" / "Pedalcommander" sizce hangisi.

aguldemir' Alıntı:
tkkys320' Alıntı:
Chıp tuning[motor beygirini artıran box] onaylamadıgı söyleyen bir yorum var.pedal chip ile ilgili tavsiye var.siz ikisini karıştırnız sanırım.:} bu konu başilğinda benimde tavsiyem bulunuyor zaten. Iyi şürüşler. K&N +pedal chip forever :)

E5553 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Karıştırmadım. Olumsuz yorumları buradan değil. Bizzat kullanan arkadaşlardan aldım. 7 kişi istanbulda taktırdı. 1 ayları ayarla geçmiş sonra iade olur olmaz tartışması şimdi hepsi söktü.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
???

Ben bizzat kullanıyorum sorun cıkarıcak bir cihaz değil bunlar.somut bir örnek alamadım söylediklerinizden. Gaz tepkisini artıyor.ayar yapılacak bir durumda yok aslında neyse herkes tercih farklı olabilir.

aguldemir1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
RE: Cvp: "Sprintbooster" / "Pedalcommander" sizce hangisi.

tkkys320' Alıntı:
aguldemir' Alıntı:
Karıştırmadım. Olumsuz yorumları buradan değil. Bizzat kullanan arkadaşlardan aldım. 7 kişi istanbulda taktırdı. 1 ayları ayarla geçmiş sonra iade olur olmaz tartışması şimdi hepsi söktü.

???

Ben bizzat kullanıyorum sorun cıkarıcak bir cihaz değil bunlar.somut bir örnek alamadım söylediklerinizden. Gaz tepkisini artıyor.ayar yapılacak bir durumda yok aslında neyse herkes tercih farklı olabilir.

Ben kullanmadım. Bulaşma diyorlar sadece. Bu arada bu cihazlar tak çalıştır değil. Şu an Ankara'dayım Pedal commander taktık 1 hafta deneyeceğim. Sizde ayar olmaya bilir ama pedal commander da adamlar araca göre ayar yapıyor beğenmezsen ayarlarıyla oynuyorlar. Benim arkadaşlarımda ( o memnun kalmayanlar) onlarda ayarlatmışlar. Siz nasılda bütün araçlara uyan bir model buldunuz merak ediyorum. Kullanan biri olarak siz bu cihazlarda ayar gerekmiyor diyorsunuz, benim kullanan arkadaşlarım ayarlarını yapamadılar diyorlar, pedal commander takan servis bu cihazlar araca göre ayarlanıyor diyor.
Neyse pedal commander deneyim sizlere bu konuda bilgi veririm.

tkkys320

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: "Sprintbooster" / "Pedalcommander" sizce hangisi.

Ayar gerektirmiyor.Cünkü pedalchip de aracın modeline göre cıhaz veriliyor.pedal commender turkiye üretimi pedal chip almanya arac almanya ;size göre araca modifiye parca üretmekte almanyada öne gecmişiz Buna sevindim Sadece..

Mr.Can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ayar kısmını anlayamadım bir tek :)
Aracın modeli ve motor donanımına göre ürün sipariş edilir. ayrıca 1 sene garantisi var.
Montajı ise 5 saniye :)
ayar dediğiniz sanırım (eco + city + sport + sport plus) olan, tepkime sınıflandırması olmalı.

Ki ben bir ürün almadan önce hem fiyat, hem ürün bilgisi hakkında haftalarca araştırma yapan biriyimdir.
ama tam araştıramamışım bunu demek ki:)

bir de, sıkıntı yaşayan 7 arkadaşınız hangi sıkıntıyı yaşamış, paylaşırsanız sevinirim. şayet biz de aynı sıkıntıyı yaşarsak, şaşırmamış oluruz :)

Sonuç olarak; ben de sizin kafanızı karıştırmayayım, Sprintbooster size daha mantklı geliyorsa, tabiki tercihinizi bu şekilde yapınız.
şimdiden hayırlısı olsun sizin için:)

aguldemir1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkese Selamlar.
Niyetim konuyu hortlatmak değil ve uzun zamandır yoğunluktan foruma giriş yapamadım. Bu cihazlarda olay pedal ile beyin arasındaki hızı değiştirmek diye biliyor herkes. Ama maalesef öyle değil. Bunu anlamak için araçlarınıza elm cihazı bağlayın.
Pedal pozisyonu ve gaz kelebeği pozisyonlarını kontrol edin.
(Değerler aklımda değil yazmayı unuttum. İsteyen olursa tekrar kontrol edebilirim.)
Örneğin; Pedal %10 basılı cihaz kapalı iken gaz kelebeği konumu %20
Cihazı açınca; Pedal %10 basılı iken gaz kelebi konumu %30
bu diğer tepkime sınıflandırmalarına göre artıyor. Yalnız pedal pozisyonu aynı kalmak şartıyla.
Araçta ki serilik pedal ile beyin arasındaki sinyal gönderiminin hızı ile alakalı değil. Sadece aynı basma oranında gaz kelebeğini daha fazla açmadan kaynaklı bir serilik ki buda gayet normal.
Ayar konusundan bahsettiğim; yazılım ile oynayarak gaz kelebeği pozisyonlarını ayarlamak.
Bunu manuel vites ile anlamak zor.
Ama otomatik vites kullanırsanız yolda giderken az bir şey pedala yüklenmeniz aracın kelebek pozisyonundan dolayı dip gaz yaptığınızı algılamasına ve vites küçültmesine sebebiyet verecektir.
Sprintbooster yeni bir kontrol paneli çıkartmış ve vites şekline göre otomatik veya manuel seçim sunuyor. Son olarak onu denemek istiyorum.

Mr.Can' Alıntı:
ayar kısmını anlayamadım bir tek :)
Aracın modeli ve motor donanımına göre ürün sipariş edilir. ayrıca 1 sene garantisi var.
Montajı ise 5 saniye :)
ayar dediğiniz sanırım (eco + city + sport + sport plus) olan, tepkime sınıflandırması olmalı.

Ki ben bir ürün almadan önce hem fiyat, hem ürün bilgisi hakkında haftalarca araştırma yapan biriyimdir.
ama tam araştıramamışım bunu demek ki:)

bir de, sıkıntı yaşayan 7 arkadaşınız hangi sıkıntıyı yaşamış, paylaşırsanız sevinirim. şayet biz de aynı sıkıntıyı yaşarsak, şaşırmamış oluruz :)

Sonuç olarak; ben de sizin kafanızı karıştırmayayım, Sprintbooster size daha mantklı geliyorsa, tabiki tercihinizi bu şekilde yapınız.
şimdiden hayırlısı olsun sizin için:)

Araştırmalarınızda pedal pozisyonu ve gaz kelebek pozisyonu kontrolü yapmış olsaydınız sizin de kafanız karışırdı. Emin olun...