Sürtme sonrası oluşan çizik ve boya kalkması

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sürtme sonrası oluşan çizik ve boya kalkması

Sabah araçla seyir halindeyken önden yine bir taş parçası cama geldi, sanırım yine bir kamyonun lastiğinden fırladı, mermi gibi geldi çarptı cama, cam kirli olduğundan o an için farkedemedim, fakat az önce aracı yıkatıp baktıımda hafif bir çatlak oluşmuş o noktada, çok küçük ama artık sürekli gözüm takılır o noktaya :( Böylece aracımda ki ilk hasar oluşmuş oldu,neyseki çok önemli değil. Allah daha büyüklerinden saklasın hepimizi.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, ş.arası trafikte özellikle büyük araçlara çok yakın seyretmemek gerekiyor.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sabah arabayı yıkatınca kötü bir sürprizle karşılaştım.
Sol arka kapının büküm noktasının biraz altında beyaz boya kalıntıları ve 1 lira madeni para büyüklüğünde bir göçük oluşmuş.Artık kapıyı nasıl açtıysa açan, kendi boyasını benim arabama bulaştırmış.
Autoking e gösterdim, boyasız yapılamaz dediler,çünkü kordon denilen büküm noktasına çok yakın.Çok az da boya hasarı var, toplu iğne başı kadar.

Valla araca zırh yaptırmak lazım,insan yandaki arabayı görüp de kapıyı yavaş açmaz mı ya!!!

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Bu sabah arabayı yıkatınca kötü bir sürprizle karşılaştım.
Sol arka kapının büküm noktasının biraz altında beyaz boya kalıntıları ve 1 lira madeni para büyüklüğünde bir göçük oluşmuş.Artık kapıyı nasıl açtıysa açan, kendi boyasını benim arabama bulaştırmış.
Autoking e gösterdim, boyasız yapılamaz dediler,çünkü kordon denilen büküm noktasına çok yakın.Çok az da boya hasarı var, toplu iğne başı kadar.

Valla araca zırh yaptırmak lazım,insan yandaki arabayı görüp de kapıyı yavaş açmaz mı ya!!!
geçmiş olsun, biz ne kadar dikkat edersek edelim başkaları hiç umursamıyor.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sayın Markopaşa86,

Eminim siz de biliyorsunuzdur ama uyarmak istedim ; camlardaki küçük çatlaklar, kırıklar vb.hasarlar, eğer tekniğine uygun şekilde işlem yapılmazlarsa büyüyüp camı kullanılmaz hale getirmekteler..Bu nedenle en kısa sürede autokinge ya da işinin ehli bir cam ustasına gitmek gerekir diye düşünüyorum..

Sn.Vehicle Dynamics,Sn.Esadsari

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşlar.Ben de özellikle bir kapı boşluğu bırakacak şekilde ve özellikle yeni arabaların yanına parketmeye çalışıyorum.Ama ne yapsanız fayda etmiyor..Bir gün, birileri, mutlaka..Maalesef..

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

keşke  yan kapılarımızda diğer araçlardaki gibi koruma  bariyerleri olsa. meganda kafam çok rahattı o konuda.

bartowski

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
keşke  yan kapılarımızda diğer araçlardaki gibi koruma  bariyerleri olsa. meganda kafam çok rahattı o konuda.
çok haklısınız. aksesuar seçenekleri arasında bile görmedim.keşke olsa.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bartowski link' Alıntı:
[quote author=akın link=topic=489.msg33574#msg33574 date=1306090235]
[/quote]
isteyenler için şurda var
http://www.opel-accessories.com/subproductgroup.jsp?language=tr&country=TR&vehicle_name=Yeni%20Astra&category=G%C3%BCvenlik%20ve%20Koruma&subcategory=G%C3%B6vde%20Yan%20Par%C3%A7alar%C4%B1

bartowski

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=bartowski link=topic=489.msg33615#msg33615 date=1306096050]
[quote author=akın link=topic=489.msg33574#msg33574 date=1306090235]
[/quote]
isteyenler için şurda var
http://www.opel-accessories.com/subproductgroup.jsp?language=tr&country=TR&vehicle_name=Yeni%20Astra&category=G%C3%BCvenlik%20ve%20Koruma&subcategory=G%C3%B6vde%20Yan%20Par%C3%A7alar%C4%B1
thnxx dikkat etmemişim.nasıl durur acaba? resimlerden pek birşey anlamadım.
[/quote]

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben yan kapılardaki plastikleri hiç sevmiyorum belki koruyordur ama görsel olarak hiç hoşuma gitmiyor
bir de sıklıkla wax ya da cila yapan biri olduğum için eski aracımda bu plastiklerden çok şikayetçiydim
şimdi çok rahatım..