Takas yapayımmı?

onorom

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
temenniniz için teşekkür ederim, Mevcut Vectra B1 yerine 2002 model bir laguna veya temiz bir 407 ye gönül rahatlığı ile binerim, 130 km hızı geçmedikçe doğan slx bile huzursuz etmiyor insanı, sonuçta 160 170 ile viraja giren bir insan değilim, her türlü karşılaştırmalı tartışmalı yorumlara açığım, ayıp ettiysem özür dilerim.

Estağfurullah, özür dilenecek bir durum asla yok. Burası neticede bir forum, fikirlerimizi paylaşmak, tartışmak için burdayız. Tansiyonun düşüp kahkahaların atıldığı gibi, yükselip gerildiğimiz anların da olması normaldir.

Hazır tansiyon düşmüş :) Bende birazcık sana bulaşayım :D Övüp övüp bitiremediğimiz Laguna'nın çarpışma testi sonuçları :D Dacia logandan daha düşük ;) 2,5 yıldız... İşte ben binmem hocam hiç kimseyede tavsiye etmem...

http://www.euroncap.com/tests/renault_laguna_1997/21.aspx

Son düzenleme:

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok kısa kullandım 407 yi...
Aracın burnu aşırı uzun.... kaputu açın radyatör ile motor arasında 1 metre boşluk var....
nedendir anlamadım...
Kapalı otoparklara girerken otoparklardan cıkarken .... bahce otoparkımıza girerken önü uzun olduğu için ya çok yavaş sürte sürte gireceksiniz ya da girmeyeceksiniz...
D sınıfı için kötü araba değil ama diğer D sınıfı araçların yanına yaklaşamaz...
Bunlar benim kendi görüşlerim
Bana sorarsanız kesinlikle takasa girmem üstüne biraz koyup Vectra mondeo avensis vs araçlara bakarım...
saygılar

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
407 gercekten cok fena yakıyo ve astra gore parcası bıraz daha pahalı dıye bılıyorum

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
407 gercekten cok fena yakıyo ve astra gore parcası bıraz daha pahalı dıye bılıyorum
metin im 407 çok yakmaz :) öndeki arabanın egsoz gazıyla gider :)

benzinliler için konuşmuyorum :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
metin im 407 çok yakmaz :) öndeki arabanın egsoz gazıyla gider :)

benzinliler için konuşmuyorum :)

Pejoya çok yakar diyenler kesinlikle hayatlarında pejo kullanmamış kişilerdir bence :) (Bende benzinliler için konuşmuyorum bu arada , bahsettiğim şey dizel olanları için)

100 Liralık Mazot ile 307 dizel aracımla tam 380-420 KM arası yol yapıyordum , üstelik şehir içi yapıyordum (Yakıt ortalamam yol bilgisayarında 5.5 - 5.0 / 100 KM olarak gözüküyordu) tabi bu birazda kullanma şeklinize bağlı olarak değişir

Amma ..................

Gel gelelim araç rampada tıkanıp kalıyordu , şu hani otoyollarda gördüğünüz kaplumbağa hızında giden kamyonlar tırlar var ya , onlar işte benden yol istiyordu rampa tırmanırken , onun haricinde performansı çokta kötü değildi şehir içinde

Corsaya gelirsek , corsa eski aracıma göre daha az konforlu (özellikle tavan ve diz mesafesi gerçekten çok çok kısa ve dar benim gibi 1.92 boylu biri için) yakıtı eski aracıma göre çok daha fazla lakin gel gelelim corsa eski aracımdan çok daha dayanıklı , sağlam ve rampada tıkanmıyor aksine yol istiyor diğer araçlardan .

Şimdi niye sattın kardeşim o zaman 307 yi diyeceksiniz , çünkü her Allahın günü araç bir elektronik arıza veriyordu , motorunda sıkıntı çıkıyordu , aracım 187.000 KM ye gelmişti , gece yolda giderken araçtaki tüm ışık sistemleri durduk yerde kapanıyor ve sönüyordu (farlarda dahil) eğer o an dağ yolunda ve zifiri karanlık bir yerde iseniz Allah sizi korusun diyeyim , ben aracı sağa çekene kadar 3 kulhu 1 elham okurdum :) ayrıyetten aracım 90 KM ye dayanınca sanki uçuşa geçiyormuş gibi bir ses çıkarırdı 91 KM olunca veya 89 KM ye düşünce o ses kesilirdi , gitmediğim usta kalmadı ama bu sorunu ne yazık ki bulup çözemediler

Bundan dolayı aracı ailecek satma kararı aldık ve aracı Temmuz ayında satıp 1 Ağustos 2012 tarihindede sıfır corsamıza kavuştuk :) Bakalım artık bu kaç yıl dayanır bana Allah kerim

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uğurum 1.4 tdci makina ydı sendeki...ve onlar biraz problemli allah için...

ben iki tane 307 ye bindim 110 luk...bir tanesi premium du sunroof esp vs.vs. dahil :)

inan tadından yenmiyor.ben tripmetredeki full depo 1300 km menzil e inanmamıştım araba 1350 km yaptı...hemde uzunyol şehiriçi karışık uzunyolda 110-120..kim nederse desin çok keyifli araba..

1.4 tdci lar fiesta ları zor çekiyor...sende 90 lık bile olsa problem kesinlikle yaşamazdın..

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uğurum 1.4 tdci makina ydı sendeki...ve onlar biraz problemli allah için...

ben iki tane 307 ye bindim 110 luk...bir tanesi premium du sunroof esp vs.vs. dahil :)

inan tadından yenmiyor.ben tripmetredeki full depo 1300 km menzil e inanmamıştım araba 1350 km yaptı...hemde uzunyol şehiriçi karışık uzunyolda 110-120..kim nederse desin çok keyifli araba..

1.4 tdci lar fiesta ları zor çekiyor...sende 90 lık bile olsa problem kesinlikle yaşamazdın..

Caner bendeki 1.4 HDi diye geçiyordu TDCi diye değil :) Onlar fordların dizel araçlarına özel isim hakkı sadece

1.6 Premium 110'lukları bilirim ve çok severim o araçları herşeyi ile farklıdır

Bendeki XR modeliydi yani bilirsin sende en baz modeli , senin dediğin premiumlar XT veya XS modellerdi , onlarda ekstradan göğüs bölgesi ve koltuklar bej rengi oluyordu , jantlar 15" lik çelik jant oluyordu , kapı kolları ve yan ayna kapakları araçla aynı renk oluyordu , dijital klima oluyordu , 5'li CD changer oluyordu vs vs vs ....

Yani dopdolu bir araç onlar ama benim için en önemli şey motoru

Ben pejo servisindeki ustalara abi şu canavara 1.4 niye koyarlar anlamam dediğimde usta bana

Bu motora sahip araçları şehir içi kullanıma göre yapmışlardıda ondan zaten 2006 ve sonrası 307 lerde artık 1.4 üretilmedi demişti bana

Artık benim gibi ne kadar şikayet edenler olduysa :D

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konya'da ikamet eden var ise Peugeot ve Citroen araçlar hakkında fikir edinmeniz açısından bir tanıdığımın işyerine sizi götürmek isterdim. Bu abimiz elektronik ustasıdır ve geçimini PSA grubundan sağlar, trafikte beraber bi yere felan gider iken yolda bi peugeot yada citroen gördüğünde yüzü gülümseyen,tabiri caizse ağzı sulanan bi abimizdir. Her neyse daha fazla detaylara girmeyelim, ortalık yatışmış biraz. :D

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
bütün yorumları okudum valla olay nerden nereye gelmiş...araç takası için ilk başta mantıklı gelse de dizel araç benzinliyle kafa kafaya nasıl takasa girer anlamadım.ikincisi masrafları değerlendirin bence.sizin aracınız ne kadar masraf çıkartır bakımlar yakıt vb. gibi.bir de 407 yi kıyaslayın.daha doğrusu çok binmiyorsam neden bildiğim benzinli astradan vazgeçip dizel 407 ye geçeyim ki?