Taksim Gezi parkı #direngeziparkı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İzmir'de hiç gerginlik yokken, herşey sakinken polisin birden bire vatandaşlara müdahaleye kalkışması ortamı gerdi. Polisin görevi sağduyulu müdahalelerle duruma hakim olmak mıdır yoksa agrasif tavırlar sergileyerek ortamı germek midir?

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cnn international, bbc world, euro news canlı yayın verirken, ulusal ve halk tv hatricindeki tüm ulusal kanallar olayı görmezden geliyorlar ya allah belanızı versin satılmış köpekler. !...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ne derece doğru bilmiyorum, internette paylaşmışlar.

İSTANBULDA 1.000 POLİS VE 15
EMNİYET MÜDÜRÜ İSTİFA ETTİ
EDİRNE POLİSİ MÜDAHALE ETMEME
KARARI ALDI!

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu haberin kaynağını araştırıyorum bende ama ajansların hiçbirinde bulamadım.

..........
Bu arada yoldan geçerken polisin attığı gaz bombaları arabasının camını delerek içeriye giren işadamı Hayrullah Öztürk "Ben de AK Parti'ye oy verdim ama bu gidişat iyi değil. Bu kadar 'ben bilirimcilik' iyi değil. Bu kadar başına buyruk yönetim olmaz. İnsanların düşüncelerine önem verilmeli" dedi. İşadamı Öztürk aracının içinde patlayan gaz bombasından kaçarak kurtulduğunu söyledi.
........
kaynak (dha) : http://www.dha.com.tr/gezi-parkinda-nobet-tutan-gruba-mudahale_478513.html

Üç beş uç fikirlinin haricinde ben herkesin sağduyuyla aynı amaca hizmet ettiğini düşünüyorum. Herkes insanların fikir ve düşüncelerine değer veren, herşeyi ben bilirim demeyen bir yönetim istiyor.. yanlısı da bunu istiyor karşıt düşüncelisi de.. hükümet yanlıları da biliyor bu protestolardan devrim falan çıkmayacağını ama işi basitleştirip üzerine örtmek için yapılanlara kışkırtma galeyana gelme, yapanlara militan demeye çalışıyor..

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
20335635.jpg

Bu yazı yazılırken olaylar hâlâ devam etmekte. Az önce Teşvikiye Caddesi’nden yüzlerce üniversite öğrencisi yürüdü, millet kaldırımlardan, dükkanlarından çıkıp pencerelerinden sarkıp alkışlıyor! Dayanamadım pazar yazımın bir kısmını şimdiden paylaşıyorum....

spacer.gif

Gezi Parkı’nın tercümesi: “Eeeah yetti beaaa!”

Şehrin ender yeşilliklerinden birinin duman edilip, Topçu Kışlası çakması bir rezidans-alışveriş merkezi yapılmasına direndi şuurlu İstanbullu. Gitti, sakince, kibarca, silahsızca nöbet tuttu.
E niye saldırdınız onlara kardeşim?
Parkı korumaya yönelik bir eylemdi. Ama son dönemin duygusal birikimi ve polisin saldırgan tavrıyla büyüdü, yayıldı, bir kırılma noktası olmaya gidiyor.
Mizahçının antenleri açıktır. Şimdi yazacaklarımı, Ak Parti'nin akıllı başlı insanları okusun:
Bakın kardeşim, millet çok sıkıldı! Otoriter tavır artık kristalize oldu, kafamızın üstünde sallanıp duruyor! Halka vergisiyle verilen hizmetleri, devlet tiyatrosuydu, şehir tiyatrosuydu, parktı, bahçeydi, kafanıza göre halktan geri alıp duruyorsunuz!
Saygı göstermiyorsunuz, dinlemiyorsunuz kardeşim! Tek manevi değerimiz İslam değil, anlamak istemiyorsunuz! İslam’ın yanında, cumhuriyet de, mili bayramlar da, Atatürk de, yaşam tarzlarımız da, sadece anayasal bir ilke gibi görünen laiklik bile milletin manevi değeridir! Çünkü özgürlüğü, ümmet değil millet olmayı, birey olmayı, hakkı hukuku, adaleti, hayatını istediği tarzda yaşamayı, kadın haklarını, eşitliği, pozitif bilimi, aydınlığı sembolize eden kelimelere dönüşmüşlerdir! “Laiklik”, trafikte biriyle kavga etsem, o beş vakit namaz kılıyor ben kılmıyorum diye hakimin onu haklı bulmamasının garantisidir mesela! Hayata dair, gelecek umutlarına dair, “kalbi duygular”dır artık bu kavramlar!
Bunu fena halde gözden kaçırıyorsunuz!
Alkol malkol derken özgürlüklere çatır çatır müdahale ediyorsunuz, “Ama..” diyene basıyorsunuz gazı! Ve “Biz yaparız, kimseyi de takmayız” diyorsunuz!
“Sizin alınız al, inandım, sizin morunuz mor, inandım, ama benim dengemi bozmayınız” yav!
“Gezi” eyleminin temel meselesi ağaçlardır. Ama eylemin büyüyüp yayılmasındaki sivil ve duygusal altyapının tercümesi şudur: “Eeeah yetti beaaa!”

http://www.hurriyet.com.tr/pazar/23411408.asp

YORUMSUZ!

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam yapılan hoş birşey değil ama madem birşeyleri görmek gerekiyorsa bu kadar kolay provake olmamak lazım. dün sabote edemedikleri yerleri bugün benim saf insanımın siyasi görüşünü kullanarak yapıyorlar yaa ... yazık. keşke bunlar olmasaydı. olayı ayaklanma, devrim gibi sözlerle tasvir eden zihniyet cumhuriyet kelimesinin arkasına sığınmış örtülü gücün hala cumhuriyet, demokrasi sevdalısı saf, temiz insanımı nasılda kullanıyor. alttan veriyor coşkuyu, kini, nefreti... yakın yıkın. bu ülke bu topraklar sizin değil. parçalayın her yeri. isyan edin, ayaklanın. iç karışıklık çıkarın gerekirse iç savaş başlatında yükselmesin bu ay bu yıldız. yükselmesin bu al bayrak. bugün nedense çoğu kendini sosyalist sanan gençler işin mantığını anlayamadı galiba. fikir üretmek yerine taş atmak adetten olmuş. oturup- çalışıp bir yere gelmektense işin kolayına kaçıp sadece olay çıkartıyor. eskiden özendiğim insanlara bakıyorumda şimdi. eminim içleri acıyordur bayraklarını devam ettirmeye çalışanlara.

"ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Psaki: "Polisin protestocuları dağıtması sırasında yaralananların sayısına dair kaygılıyız" "Türkiye'nin uzun vadeli istikrarı, güvenliği ve refahını en iyi garanti altına almanın yolu, ifade, toplanma ve dernek kurma gibi temel özgürlüklerin onaylanmasından geçiyor. Öyle görülüyor ki bu bireyler de (eylemciler) bunu yapıyordu"" alıntıdır.

çok özet bir haber. bugün abd'de neredeyse %70 araç sürücüsü polis tarafından durdurulduktan sonra silahla hafif yaralanıyorken iş TR'ye gelince melek kesiliyor değil mi? amaç belli. böl, parçala, yönet. amaç birlik olmayı engellemek. ben bu olay yanlısı değilim ama oturup uzlaşmak konuşmak bütünleşmek yerine bütün siyasi görüşler bunu yapıyor. hiç biri bu ülkenin güzel topraklarını haketmiyorlar.

Son düzenleme:

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gelelı 1 saat kadar oldu , tekrar gıdecegım..

Coplu , bıber gazlı ve sulu saldırıya maruz kaldık...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam yapılan hoş birşey değil ama madem birşeyleri görmek gerekiyorsa bu kadar kolay provake olmamak lazım. dün sabote edemedikleri yerleri bugün benim saf insanımın siyasi görüşünü kullanarak yapıyorlar yaa ... yazık. keşke bunlar olmasaydı. olayı ayaklanma, devrim gibi sözlerle tasvir eden zihniyet cumhuriyet kelimesinin arkasına sığınmış örtülü gücün hala cumhuriyet, demokrasi sevdalısı saf, temiz insanımı nasılda kullanıyor. alttan veriyor coşkuyu, kini, nefreti... yakın yıkın. bu ülke bu topraklar sizin değil. parçalayın her yeri. isyan edin, ayaklanın. iç karışıklık çıkarın gerekirse iç savaş başlatında yükselmesin bu ay bu yıldız. yükselmesin bu al bayrak. bugün nedense çoğu kendini sosyalist sanan gençler işin mantığını anlayamadı galiba. fikir üretmek yerine taş atmak adetten olmuş. oturup- çalışıp bir yere gelmektense işin kolayına kaçıp sadece olay çıkartıyor. eskiden özendiğim insanlara bakıyorumda şimdi. eminim içleri acıyordur bayraklarını devam ettirmeye çalışanlara.

"ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Psaki: "Polisin protestocuları dağıtması sırasında yaralananların sayısına dair kaygılıyız" "Türkiye'nin uzun vadeli istikrarı, güvenliği ve refahını en iyi garanti altına almanın yolu, ifade, toplanma ve dernek kurma gibi temel özgürlüklerin onaylanmasından geçiyor. Öyle görülüyor ki bu bireyler de (eylemciler) bunu yapıyordu"" alıntıdır.

çok özet bir haber. bugün abd'de neredeyse %70 araç sürücüsü polis tarafından durdurulduktan sonra silahla hafif yaralanıyorken iş TR'ye gelince melek kesiliyor değil mi? amaç belli. böl, parçala, yönet. amaç birlik olmayı engellemek. ben bu olay yanlısı değilim ama oturup uzlaşmak konuşmak bütünleşmek yerine bütün siyasi görüşler bunu yapıyor. hiç biri bu ülkenin güzel topraklarını haketmiyorlar.

O zaman toplanma , bu zaman toplanma , ogrencı yapmasın , yaslısı yapmasın .! allaalla bak sen...
Sız halınızden memnun olabılırsınız ama paradan cok degerlerıne onem veren ınsanlarda var bu ulkede ;)

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et