Tampondaki is nasil temizlenir ?

murti154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar meraba, corsa C 1.7 DTı aracımın arka tamponu, attığı duman yüzünden kap kara oldu. aşağıdaki resimde işaretlediğim bölgede 1MM'ye yakın sakızımsı bi madde oluşmuş. bunu temizlemenin yolu yöntemi nedir acaba? ayrıca tampon arabanın üstünde değil, söktüm daha rahat çalışabilmek için. ayrıca o beyaz görünen yer fiberden yapılmış tampon eki, onuda söktüm. maksat rahat ve detaylı çalışmak.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egzozun ucunu yere doğru baktır orjinalindeki gibi bidaha is olmaz balata spreyi temizler sanırım

murti154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazot denedim evet ama fayda etmedi. balata spreyi deneyecem. arabada dumanlı yazılım dedikleri olaydan var. o sebepten dumana engel olamiyorum. daha önce egzos el freninin altına denk gelen yerdeydi. ona rağman bile arka tampon isleniyodu.

10ur_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dumanlı yazılımmı o neymis ole yaa? buarada c kasada spoon jant cok hosuma gidiyo senin arabadada cok guzel durmus

murti154

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ciddimisin. sirke işe yararmı ki :D

dumanlı yazılım olayını bende bilmiyorum arkadaş ayarlıyo o işleri =)

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
balata spreyi tavsiye ederim. önce beze sıkıp silmeyi dene çıkmazsa direk sıkarsın. balata spreyi plastikte bol kullanımda solma yapabilir belki o yüzden ne kadar az temas o kadar iyi. duman eksoz başını da kaplamış görünüyor, onun temizliği için de henkel metal parlatıcı tavsiye ederim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Boya aksamında kullanılacak yanlış bir ürün boyayı sertleştirir, ufak tefek esnemelerde sertleşen boya daha kolay çatlayacaktır. Benim tavsiyem boyalı aksam için hafif bir pasta, sonrasında cila uygulaması, plastik aksam için de oto boyacılarında satılan 3600 kodlu temizlik tineri.

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
boyadaki isler için zift sökücü veya gazyağı da denenebilir, ne kullanırsanız kullanın temizlik sonrası şampuan ile güzelce yıkayın.